SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bol w okolicy lewego żebra.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 787

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 908
Od paru dni dokucza mi bol w okolicach żebra. Jest to takie kucie nad zebrem a pod klatka piersiowa, moze w jej okolicach.
Wizyte u lekarza mam za okolo 2-3 tygodnie i nie wiem czy do tego czasu powiniem cwiczyc. Jestem poczatkujacym i nie wiem czy jest to bol spowodowany rosnieciem czy moze nie powinienem cwiczyc? Mam krzywy kregoslup i skolioze boczna. Podczas badania pare lat temu wyszlo ze moja prawa noga jest krotsza o 2mm teraz moze byc wiecej.. Podczas ćwiczeń zauwazylem zmiany w klatce piersiowej tj. stala sie taka "bardziej wyrzezbiona" . Podczas cwiczen tego bolu nie odczuwalem. Wczoraj nie cwiczylem a dzisiaj powinienem. Dlatego nie wiem co robic. :/


Zmieniony przez - jc0bb w dniu 2016-03-15 10:36:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Teraz trzeba czekać i na razie nie trenować a w ogóle masz pozwolenie na trening siłowy przy swoich wadach postawy ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 908
Ostatnią wizytę miałem około 2-3 lat temu. To pani obejrzała mój kręgosłup i powiedziała że widać wadę postawy. W tamtym czasie bardzo dużo czasu spędzałem grając na boisku betonowym w piłkę. Po bieganiu około 1-2-3 godzin na tym boisku jak wrócilem do domu odczuwalem bol w nogach. Takie jakby uczucie ze nogi nie chca pracowac, ale znajomi tez tak mieli dlatego tym sie nie przejmowalem. Pani doktor powiedziala ze lepiej na tym boisku nie grac, aczkolwiek ja nie odpuszczalem. W zwiazku tym ze mam te wade postawy kazala zakupic wkladke zelowa do lewego buta aby roznica dlugosci nog nie byla odczuwalna. Ten bol towarzyszy mi od wczoraj wieczora. Wiem ze nie moge robic martwego ciagu, gdyz za bardzo obciaza to moj kregoslup. Robilem wyciskanie gryfu lamanego zza plecow i odczuwalem ze robie to zle. Dlatego zrobilem parenascie powtorzen i dalem sobie spokoj. Takie bole nie kiedy odczuwalem i przechodzily po paru dniach. Obecnie poczekam do piatku, zobacze czy bol odejdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 908
Wizyte bede mial za jakis czas takze tam sie dowiem czy nie mam zadnych przeciwskazan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
No trzeba to sprawdzić dokładnie poza tym nie rozumiem dlaczego mając 16 lat nie masz rehebilitacji i nie niwelujesz wady postawy skoro jest jeszcze na to sporo czasu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 908
rehabilitacje mialem przez pare dni, pozniej kazali kupic taki pas i rozciagac sie samemu w domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
W kilka dni to można się wyspać albo pojechać na wycieczkę a nie rehebilitować wadę postawy. Nawet jak masz coś robić w domu to ktoś co jakiś czas musi to kontrolować.
Pogadaj z rodzicami i spróbuj może u innego lekarza czy da się coś korygować co robić żeby wada się nie pogłębiała. Jesteś młodym chłopakiem więc warto pociągnąć temat i jeśli da się coś w tej kwestii podziałać to trzeba działać.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 908
Niedlugo mam wizyte takze sie dowiem. Poki co bolu juz nie odczuwam na szczescie :)
Dzieki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Może faktycznie wkradło się jakieś przeciążenie trochę odpocząłeś i przeszło ale skoro wizyta już jest ustalona u lekarza to warto się przejść i pogadać. Może coś poradzi ciekawego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny - trening w domu

Następny temat

Nowa

WHEY premium