SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bolący bark - leczenie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1558

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39
Witam.
Mój problem zaczął się po rocznym ćwiczeniu na siłowni, otóż...
Strasznie bolał mnie prawy bark, sam nie wiedziałem konkretnie czy to przód bok tył. Nasilał się i nasila podczas np. opuszczania sztangi wyciskając na płaskiej lub gdy robię bok barków hantlami. Udałem się do prywatnego lekarza. Chodzę do niego już ok. miesiąc. Poinformował mnie, że to "przesilenie mięśnia". Już ok 5 razy miałem wbijana igłę w ów mięsień jednak ból nie minął i boje się, że nie minie a lekarz mówi mi, że to się tak długo ciągnie dlatego, że zbyt długo ćwiczyłem z bolącym barkiem...

Czy miał ktoś z Was kiedyś podobny problem ?
Może udać się do innego lekarza ?
Powoli już tracę nadzieję, że będę mógł nadal ćwiczyć.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
Jak boli to odpuszczam- ból jest sygnałem od organizmu że dzieje się coś niedobrego- i szukam przyczyny. Polecam wizytę u fizjoterapeuty terapeuty manualnego- to robota dla niego a nie dla lekarza. Jedna wizyta i po wszystkim. Dostaniesz instruktarz jak ćwiczyć i poradzić sobie z tym problemem. A jeśli raz kucie nie pomogło to napewno nie pomoże za drugim razem :)

Zmieniony przez - Piotr Baj w dniu 2013-04-28 22:45:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39
Myślałem, że fizjoterapeuta to lekarz
sprostowanie- chodzę do fizjoterapeuty. Nie pocieszyłeś mnie, ponieważ kuł mnie już ok. 4 razy na 4 wizytach.

Zmieniony przez - Drop1995 w dniu 2013-04-29 17:51:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
Tym bardziej zmień Fizjoterapeutę widocznie jego metody nie skutkują to nakłuwanie to akupunktura czy igłowanie suche jak on to nazywa? Szukaj kogoś kto się zajmuje terapią tkanek miękkich lub terapeute manualnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39
Tzn, kiedy z nim rozmawiałem wymieniał mi swoje "zawody" i chyba on również jest terapeutą manualnym.
Myślisz, że są jeszcze jakieś inne metody leczenia niż to nakłuwanie ?

Zmieniony przez - Drop1995 w dniu 2013-04-30 22:54:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
Oczywiście. Ja osobiście nakuwanie stosuje- a raczej nie stosuje tylko odsyłam do kolegi który się tym zajmuje w przypadku kiedy przez inne zabiegi nie mogę uzyskać oczekiwanych efektów. To albo jest albo chyba jest to zasadnicza różnica - znajdź takiego który nim jest rzeczywiście i potrafi pokazać ci dyplom ukończenia kursu czy szkoły z zakresu terapii manualnej. Lub zaproponuj mu żeby zmienił technikę leczenie skoro ta nie daje efektów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skorka od jabłka w oskrzelach

Następny temat

Lordoza a wzrost

WHEY premium