SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Bolące stawy barkowe i łokciowe

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 385

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 18 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 730
Mam problemy ze stawami barkowymi i łokciowymi, bolą mnie jak wykonuje większość ćwiczeń na triceps , klatke i barki. Robiłem długie przerwy w treningach, brałem suplementy pobudzające produkcje kolagenu, reumatolog przypisał mi lek - niezmydlające się frakcje oleju awokado - niestety to nic nie dało. Miał ktoś podobne problemy albo wie jak sobie z tym poradzić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6217 Napisanych postów 141073 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1040671
witaj, przede wszystkim trzeba namierzyc przyczyne,
czy to stan zapalny, czy bledna technika treningowa, czy stan przeciazeniowy
dopiero pozniej wlaczyc suplementacje
http://www.sfd.pl/[ART]_Strzelanie,_przeskakiwanie_i_bóle_stawów__suplementacja-t1141379.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 18 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 730
Dzięki za artykuł, ja mam praktycznie cały czas strzelanie, przeskakiwanie itd. w barkach. Wystarczy że lekko podniosę rękę do góry albo zrobię krążenia ramion. Podczas treningu jak robię barki to mnie nie bolą dopiero podczas np. wyciskania sztangi na ławce lub przy pompkach boli mnie przedni akton. Z łokciami nie mam żadnego strzelania tylko mnie bardzo bolą jak robię dipy, wyciskanie francuskie i za głowy. Na barki rozumiem, że stretching powinien pomóc? Tylko co z łokciami? Proszę bardzo o pomoc, z góry dziękuję!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dodam jeszcze że robiłem badania reumatologiczne RF, CRP, OB jak i morfologie krwi i wszystko było w porządku, więc raczej stawu zapalnego nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6217 Napisanych postów 141073 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1040671
co do barkow, faktycznie moze byc problem ze zbyt mocno napietymi strukturami, stad jest typowe strzelanie itd, ale moze tez byc niestabilnosc stawu, a tutaj wykorzystanie strecthingu juz niewiele dapodobnie kwestia lokcia, trzeba by bylo zbadac co sie dzieje ze stawem, czy nie ma np dysbalansu pomiedzy zginaczami a prostownikami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Czyli mam do lekarza iść? Bo ten odsyła mnie do reumatologa, który jest wg. mnie beznadziejny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Muszę przyznać, że bardzo mnie Pan zmartwił tą odpowiedzią. :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Właśnie też planuję pójść do fizjo od jakiegoś czasu, a jak to nic nie da to do innego lekarza, póki co będę ostrożnie trenował. Poza tym ja zawsze ćwiczyłem małymi ciężarami i zawsze robiłem poprawnie technicznie. Może to kwestia genów...

Mam 18 lat ektomorfik, 80kg wagi drobna budowa kostna - chude nadgarstki - myślę, że geny są w dużej mierze przyczyną.
Bóle już mam od dłuższego czasu

Zmieniony przez - Searned w dniu 2018-04-07 23:07:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2955 Napisanych postów 49564 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 638574
Lepiej się przejść do fizjo, który sprawdzi ruchomość w poszczególnych stawach, trzeba zobaczyć też na technikę podstawowych ćwiczeń bo może też w niej być problem. Ale dmuchaj na zimne bo jesteś młody więc warto o to zadbać.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3231 Napisanych postów 41888 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 322855
Czym się tu martwić ? Większośc z nas ma jakieś mniejsze lub wieksze problemy ze stawami.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zamiana ćwiczeń w treningu góra dół