SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boląca zmiana na dziąśle?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 337

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 521
Witam!
W związku z panującą epidemią koronnego wirusa dostanie się do lekarza jest znacznie utrudnione. Nie wspominając o dentyście, który gabinet ma zamknięty do odwołania. 2 tygodnie temu pojawiła mi się zmiana na dziąśle za dolną siódemką ( w miejscu gdzie powinna być ósemka, lecz jeszcze nie wyrosła, bądź w ogóle jej nie mam ). Zmiana wyglądała dosłownie jak dziurka w dziąśle z białym środkiem. Była bardzo bolesna i utrudniała jedzenie, a ból promieniował do ucha. Początkowo myślałem, że to ósemka się wyrzyna, lecz nie czuje pod dziąsłem żadnego zęba. W końcu poszedłem do apteki i farmaceuta podpowiedział, aby kupić dezaftan. Po pierwszym dniu stosowania ból ustał i zmiana zaczęła znikać. Na dzień dzisiejszy nadal jest ta dziurka w dziąśle, ale znacznie mniejsza i praktycznie nie boli. Niestety pod żuchwą w tym miejscu gdzie ta zmiana się pojawiła zaczął pobolewać chyba węzeł chłonny (tylko przy dotyku). Dodatkowo czyszcząc ucho, po stronie tej zmiany na dziąśle, woskowina w nim się znajdująca ma nieprzyjemny zapach, lecz ucho nie boli i nie daje żadnych objawów, oprócz tego nieprzyjemnego zapachu. Mam wrażenie, że te objawy, które mi się pojawiły są ze sobą powiązane, a nie mogę się dostać do lekarza. Może ktoś z was miał coś podobnego i może mi coś zasugerować?

ps. wszystkie zęby mam zdrowe, a pozostałe 3 ósemki w pełni i prawidłowo wyrośnięte.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie wiem czy tu Ci ktoś odpowie na forum sportowym, nie masz telefonu do dentysty by się skonsultować.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Może częściowo wybita 8 która gnije, lub robi się stan zapalny. Doraźnie coś OTC przeciwbólowego/przeciwzapalnego oraz jakiś septyk do płukania. No i szybka wizyta u stom niech obejrzy, może trzeba będie zrobić rtg.
1

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból stopy

Następny temat

Naderwane więzadło

WHEY premium