SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bolą nerki po kreatynie..co robic ??

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21765

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema biore kreatyne juz 3 tydzien ; przyzwyczailem sie juz do czestego sikania, stalo sie to nawet przyjemne Ale niestety jest problem bolą mnie nerki (głównie prawa); sa ta lekkie bole i rzadko sie pojawiają, ale z nerami nie ma zartow i kazdy sygnal jest ostrzezeniem. Powiedzcie , co mam robic bo powaznie rozwazam odstawienie suplementow. Bralem juz kiedys kreatyne i bylo wszystko okej, choc wtedy spozywalem mniej wody i pilem alkohol (glownie piwo); treaz unikam piwka, wiec nerek czym przeczyscic nie ma Doradzcie co robic i prosze, nie mowcie tylko ze nerki bola bo pije duzo wody albo sie przeziebilem Jestem na 99,9 % pewien ze ma to związek z suplementacją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75705 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753037
Kreatyna jest jednym z najlepszych i najdokładniej przebadanych suplementów diety. Co można zaobserwować po setkach dostępnych badań naukowych, jest to również bardzo bezpieczny suplement, który nie wpływa w żaden sposób negatywnie na nasz organizm. Dlatego też zdecydowanie nie powinieneś się martwić, że cokolwiek Cię boli od stosowania kreatyny. Szczególnie jeżeli jesteś osobą zdrową. W przypadku problemów z nerkami np. ich niewydolnością, zdecydowanie należy skonsultować stosowanie tego suplementu z lekarzem prowadzącym.

Nerki są parzystym narządem układu moczowo-płciowego, których głównym zadaniem jest rola wydalnicza w produkcji moczu, regulacyjna poprzez utrzymanie homeostazy oraz endokrynna polegająca na produkcji i degradacji hormonów. Wyglądem przypominają one fasolę ciemnobrązowego koloru. Z kolei masa jednej wynosi około 120-200 g, czyli więcej niż wydaje się większości osób.

Jest wielce prawdopodobne, że nie boli Cię nerka. W miejscu tym jest dużo większa szansa, że lekko naciągnąłeś, któryś z mięśni pleców lub odczuwasz ucisk od kręgosłupa. Jeżeli jednak jesteś zaniepokojony, to warto wybrać się do lekarza specjalisty w celu dokładnej diagnozy. Jednak tak jak pisałem wyżej, kreatyna nie ma na to wpływu, a problem prawdopodobnie wynika z czegoś innego.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 324 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2832
Jaką bierzesz kreatynę?

i w jakich ilościach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3608 Napisanych postów 36527 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260866
Pij dużo wody i kup extrakt z żurawiny z herbapola.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
"ale z nerami nie ma zartow i kazdy sygnal jest ostrzezeniem" - ładnie powiedziane

ja miałem tak samo.pij wiecej wody,wtedy bedziesz je lepiej filtrował
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
I nie przesadzaj z ilosciami! 5,6 gr dziennie zupelnie wystarczy. Wieksze ilosci moga zaszkodzic Twoim nereczka. Jezeli nie przejdzie odstaw kretke i zobacz co sie bedzie dzialo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wczesniej bralem treca, teraz mam olimpa. Rzeczywiscie bole nastapily po zwiekszeniu dawki z jednej do dwoch lyzek dziennie (czyli z ok. 5 do 10 gram dziennie), ale ostatnio sie uspokoilo i bole jakos minely. A ten ekstrakt z zurawiny dobry jest ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3608 Napisanych postów 36527 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260866
Ta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
A po kiego hoooja łykasz 10 gram??człowieku daj luz i łykaj 3-5 gram dziennie i tyle.Jsk boli- odstaw w ****ooo i tyle.
Pozdro.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3608 Napisanych postów 36527 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260866
Miętas co Ty dziś taki nerwowy?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ta i koelejne wypowiedzi ktore robią wode z mozgu. Wiekszosc osob tutaj sugerowala zwiekszenie dawek do minimum 10 gram, byli i tacy, co brali po 20 gram dziennie i nie mowie tu o fazie nasycenia. To ile do chu.ja mam w koncu brac tej kreatyny ? Chyba jednak 10 gram, bo mam lepsze wyniki jak wiecej biore.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2713 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23810
ja bralem 20 gram dziennie (w nasyceniu 25) przez miesiac i zyje ;)

SFD Team, na forum od 2002-10-05

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak dlugo brac Fat Burnera

Następny temat

sila

Wiecej