SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boks-jak rozpracować przeciwnika?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2567

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Baza klubów Sztuk Walki.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 67
Witam.Trenuje boks od pół roku, jestem najlepszy ze wszystkich moich kumpli, którzy trenują ze mną, nie chodzę na siłkę, sam boks.
Niedługo mam sparing z gościem, który rozwalił 3 moich kumpli.
Jest ode mnie o głowę wyższy, a co za tym idzie ma większy zasięg ramion.
Ja wolę(i dobrze mi to wychodzi), spokojną walkę na odległość i szybkie pojedyncze ciosy, z kolei on można powiedzieć ,,szarżuje,, na przeciwnika, ma podobno silne ciosy(możliwe bo ponoć pakuje).
Wszyscy mówią żebym go trzymał na odległość, ale chodzi o to, że mam od niego krótsze ręce i jak se nie trafię, to on na pewno bd chciał zrobić kontrę i on raczej trafi bo ma dłuższe ramiona i jest mu łatwiej.
Co mam zrobić, jaką technikę zastosować.

P.S.
Co mam robić gdy bd na mnie(jak to nazwałem)szarżował, bo all kumple nie wiedzieli co robić i się chowali, a on ich wtedy okładał.
Nie chcę uciekać po całym ringu, bo po 1 się zmęczę, a po 2 i tak mnie w końcu dopadnie.
Z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45896
pół roku,mały staż jak ma dłuższy zasięg to nie utrzymasz go na dystans.jedyna rada to albo jak on wchodzi w ciebie to uderzasz z kontry alby ty wbijasz się w półdystans 2-3 ciosy odskok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A trener nie moze Ci doradzić, on Cię obserwuje i wie jakie masz możliwości, na dystans Cię będzie punktował, trzymaj się blisko aby nie mógł swojego zasięgu ramion wykorzystać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1730 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16892
wybór działu to ty masz świetny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jeszcze 9 grudnia zaczynałeś trenować, juz Ci się znudziło
https://www.sfd.pl/Ile_zajmie_mi_podniesienie_45kg-t903796.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 171
Nie opracujesz techniki na forum. Ja trenowalem 4 lata i ja twoim miejscu staralbym sie skracac dystans i obijac mu schaby i watrobe, jak zobaczysz luke pociagnij od dolu, ale to kwestia doswiadczenia, nie techniki. Potrenujesz kilka lat wyszedlbys do tego sparingu i robilbys wszystko bezwarunkowo. Pozdrwiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jeszce 9 grudnia trenowałeś
https://www.sfd.pl/Ile_zajmie_mi_podniesienie_45kg-t903796.html
już zrezygnowałeś tak szybko.

Ten sparing masz na ringu czy z kolesiem z którym macie problemy, kiedyś napisałeś że do waszej grupki 4 osobowej jakiś typek startuje i powiedział że dopadnie was po kolei, a może jest tak że dopadł już twoich kolegów i teraz się o siebie boisz. Strasznie kręcisz.

Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2012-12-19 19:39:56

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 67
Właśnie temu zapisałem się na boks, a z tą siłką to się źle wyraziłem, bo dla mnie trenowanie na siłce to trenowanie regularne, ja chodzę raz tydzień, więc napisałem tak, ponieważ dużych efektów mi to nie da i masz trochę racji że mi to trochę nudzi, przeciwnik to bd na ringu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 67
Trochę źle mnie zrozumieliście on ma długie ramiona ale nie używa ich za często, on woli szybko rozprawić się z przeciwnikiem, a więc idzie od razu i zaczyna...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
No to skróć dystans aby nie mógł zadawać mocnych ciosów, klincz i wal w podbródek, albo po żebrach.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1425
Szczelna garda i stabilna pozycja.. i to Ty masz jego kontrować, tylko jak już skontrujesz to nie po jednym ciosie tylko dalej już jakieś połączenie zrób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 67
Ok
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłowni, kickboxing i rozciąganie

Następny temat

Seminarium Poznań-Top Figter ALLIANCE JIU JITSU

WHEY premium