SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bo początki są najtrudniejsze ;))

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16959

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam Was wszystkie dziewczyny!

Postanowiłam w końcu założyć i swój temat. Nigdy nie byłam mega szczupła, co chwile byłam na różnych dietach, a po uzyskaniu zamierzonego efektu powracały stare nawyki no i waga niestety wracała do poprzedniego pozmiomu (u mnie to jest ok 70 kg). Teraz sobie postanowiłam dość! Raz a porządnie!
Co chcę uzyskać? Przede wszystkim pozbyć się tłuszczu, a do tego wyrzeźbić sylwetkę - zależy mi na zarysowaniu mięśni, które gdzieś tam pod warstwą tłuszczyku się skrywają :)
Wczoraj byłam u Pani dietetyczki bo zależało mi na analizie składu ciała no i wyszło, że mam aż 29,7% tłuszczu. Nawet się nie spodziewałam!

Teraz do rzeczy:
Wiek : 22
Waga : 66
Wzrost : 172-174
Obwód w biuście(1) : 94
Obwód pod biustem : 81
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 75
Obwód na wysokości pępka : 84
Obwód bioder (3): 92
Obwód uda w najszerszym miejscu: 59
Obwód łydki : 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: aktualnie ćwiczę codziennie w domu, biegam co 2 dni, czasem basen;
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane, chleb typu Wasa, owoce;
Co lubisz jeść na obiad : cokolwiek mama zrobi ;) jak jestem na diecie no to ogólnie mięso, ryże. nie mam jakiś typów.
Co jako przekąskę : owoce
Co jako deser : nie jem.
Ograniczenia żywieniowe : żadne.
Stan zdrowia:
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś:nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie, roweer, basen, siłka.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : białko TREC Whey 100
Stosowane wcześniej diety : po prostu ograniczanie ilości jedzenia i kcal - teraz wiem, że to źle!

Zdjęcia sprzed tygodnia (wiem, że tło nie takie, ale nie jestem teraz w domu i nie mam możliwości zrobienia innych :( )








Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam Was serdecznie!

Po prawie miesięcznej przerwie wracam na siłkę. Niestety, kolana nadal będę oszczędzać, więc przysiady i wykroki odpadają.

Co do stanu kolan to prawe jak najbardziej OK, już nawet nie przeskakuje, lewe nadal boli przy przysiadzie ale jest coraz lepiej. Mam nadzieję, że jeszcze kilka wizyt u fizjo i będzie zdrowe.

Od jutra wchodzą miski + rozpiska.
Ze względu na kolano kardio będzie tylko 2x w tyg, raz basen a raz trucht - zobaczymy, czy z tym drugim dam radę.


Załączam wymiary z wczoraj i foty z dzisiaj.
Bardzo prosiłabym o jakiś komentarz, bo mam wrażenie, że co niektóre kości już mi za bardzo wystają (kolce biodrowe - masakra).

Pozdrawiam :)










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Daj jeszcze wypiskę z diety.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak dla przykładu miska z wczoraj (niech Was data nie zmyli, bo po prostu się pomyliłam ;))

staram się jeść dużo białka, ale wydaje mi się, że wczoraj to aż za dużo wyszło (zliczyłam wszystko dopiero pod koniec dnia i byłam w szoku).
Pomyślicie po co biorę odżywkę białkową skoro tyle białka potrafię zjeść (wczoraj ok 90 g wyszło z jedzenia) ale przyznaję, że było to strasznie na siłę i jedzenie po prostu... nie sprawiło mi jakiejkolwiek przyjemności.

Czy ktoś mógłby powiedzieć, jaki powinien być stosunek b/w/t jeżeli chcę zgubić kg? już tyle się naczytałam, że mam mętlik w głowie.

Pani dietetyczka powiedziała mi też wczoraj, że powinnam jeść 1200 kcal... trochę mało mi się wydaje.

Pozdrawiam!



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 690 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12191
1200 wydaje ci się mało, a zjadasz niecałe 1100?
Jak ty funkcjonujesz na tej diecie?

Zmieniony przez - zkrainyczarow w dniu 2013-12-20 12:28:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
TRA GE DIA

CO najmniej 1800-1900 kcla, a i to na początek. ww do 150, tłuszcze co najmniej 60g.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 690 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12191
Mama Ci robi na obiad 40g schabu z chudym twarogiem? Coś nie chce mi się wierzyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No mówię, że wczoraj masakrycznie zjadłam. Dzisiaj jestem przed obiadem a już mam 500 kcal na liczniku.
Co do mojej mamy i schabu - oni jedli kotlety smażone z ziemniekami, poprosiłam, żeby 1 kawałek mi odłożyli do ugotowania no i cóż, potraktowali to dosłownie i dostalam 40 g ;PP a żeby nie jeśc ziemniaków wzięłam twaróg i tyle.
no nic, zobaczymy, jak dzisiaj to wyjdzie.

mówisz, że ww do 150 a ja czytałam, że mam jeśc więcej b niż ww, dzienne zapotrzebowanie licząc 2g na kg wychodzi mi niecałe 100.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1056 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7101
A tak z ciekawości pytam - czy dietetyczka powiedziała Ci co powinnaś zjeść?

"No pain, no gain"

"People ask me how to eat well. It is simple. You look like what you eat. If you look like a garbage can, you are probably eating garbage. Eat lean and mean whole foods if you want to look lean and mean" Arnold Schwarzenegger
.................
Mój Dziennik:
http://www.sfd.pl/DT_Vredotaa_-t958238.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 690 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12191
a czemu bez ziemniaków, smażenie też nie jest złe, tylko nie panieruj w bułce i mące, a np. w samym jajku.
Jesteś pewna, że to co ci zostawili ważyło 40g? Więcej ważą 2 plasterki sera żóltego.
A 500 kal to ma moje śniadanie.

A 2 g na kg to w twoim przypadku 132g a nie niecałe 100.
Słuchaj się Rudej i podbijaj kalorie. Masz jeszcze 1300 do zjedzenia. Ona wie co mówi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
niestety na rozpiskę diety muszę czekać do 5 stycznia. dowiedziałam się na razie tylko, że moje 3 porcje owoców dziennie to za mało, mam jeśc 5, nie zajadac się tak płatkami owsianymi, które codziennie na śniadanie z mlekiem jadłam, jogurt naturalny (który dzisiaj już włączyłam do menu) no i że kolację mogę jeść do 20, nie do 18-19 tak jak wcześniej robiłam.

edit
co do tego białka - to przecież jest 2g na masę ciała bez tłuszczu, tak?? czyli w moim przypadku 90.

Zmieniony przez - orvokki w dniu 2013-12-20 13:19:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 690 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12191
Coś ta dietetyczka bzdury gada. Nie jedz tyle owoców. Zastąp je warzywami. Dużą ilością warzyw. Płatki owsiane są dobre, ale takie prawdziwe, górskie, a nie jako dodatek do muslii, na śniadanie jak znalazł. Twoja dieta nie powinna opierać się na nabiale.
Poczytaj informacje z regulaminu. Zobacz co jedzą Ladies i na podstawie tego ułóż miskę jeszcze raz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problemy z chudnięciem :(

Następny temat

Jestem gruba…a trzymam dietę i ćwiczę!

Wiecej