SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Blokery DHT, a receptory androgenowe

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 724 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6791
Próbuje zrobić sobie preparat domiejscowy z GTE, tylko mam kilka problemów; pierwszy to stabilność formuły; czytałem, że można to ominąć stojując BHT jako stabilizator; to znalazłem na jednym s forów dyskusyjnych:

"Pharmacokinetics of the green tea derivative, EGCG, by the topical route of administration in mouse and human skin"

Dvorakova K, Dorr RT, Valcic S, Timmermann B, Alberts DS

Arizona Cancer Center, The University of Arizona, Tucson 85724, USA.

"PURPOSE: (-)-Epigallocatechin gallate (EGCG), the main physiologically active polyphenol of green tea, is associated with antitumor and antimutagenic activities. The goal of this study was to determine the stability and pharmacokinetic parameters of pure EGCG administered topically to human and mouse skin. METHODS: EGCG was investigated by measuring drug levels of a 10% ointment formulation stored under different conditions over a period of 6 months. To determine pharmacokinetic parameters of EGCG following topical application. EGCG was applied as 10% EGCG in hydrophilic ointment USP to full-thickness mouse or human skin in vitro. The transdermal and intradermal. Penetration of EGCG was measured by reverse phase HPLC assays at different time-points. RESULTS: The stability of EGCG in hydrophilic ointment USP was dependent on time, temperature and the degree of oxidation. For example, 10% EGCG was lost after 2 days at 37 degrees C, but the same formulation supplemented with 0.1% butylated hydroxytoluene (BHT) had significantly longer stability with > or =90% EGCG remaining after 130 days at 37 degrees C. Topical application of EGCG in hydrophilic ointment USP to human or mouse skin resulted in substantial intradermal uptake of up to 1-20% of the applied dose. However, transdermal penetration was observed only in mouse skin. CONCLUSION: The present study showed that topical application of EGCG in hydrophilic ointment USP achieved high concentrations in skin but negligible systemic availability. The drug was susceptible to oxidation, but if supplemented with BHT, the hydrophilic ointment formulation could potentially be used in clinical trials of skin cancer prevention."

Tylko jak to połączyć Panie Sławku by miało ręce i nogi?

Druga sprawa to wielkość cząsteczki EGCG, co zastosować jako transport do komórek(DMSO/alkohol etylowy/...)?

Wreszcie czytałem , że EGCG w połączeniu z kofeiną indukuję apoptozę, więc nie wiem czy GTE Olimp będzie dobrym rozwiązaniem, choć nie wiem czy da się zrobić GTE bez kofeiny?

Natomiast mam pytanie jak i w jakich dawkach stosować GTE i Likopen wewnętrznie by dało to jakieś efekty?

Czytałem również, że arginina również redukuje zgubne działanie DHT, dawki oscylowały w granicach 2 x 1,5g /dobe; tylko nie wiem czy suplementacje tylko jednym aminokwasem jest korzystna dla organizmu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
odswierzam - Drifter wykombinowales juz jakas skuteczna kuracje??

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Drifter, ja mogę doradzać jedynie w zakresie stosowania, zgodnego z zalecaniami producenta - Sportatutu.
Co do apoptozy... Tu nie ma się czego obawiać, bo zjawisko to dotyczy jedynie komórek nieprawidłowych, z których i tak już organizm nie ma żadnego pożytku!

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10599
Na trądzik polecam maść Benzacne. Należy uważać na ubrania ponieważ mogą utlaniać się barwniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stosuje benzacne i jakis super srodek to nie jest, jednak biorac pod uwage cene(7 zl) to sprawdza sie jako srodek antytradzikowy.

Bardzo skutecznym srodkiem jest zineryt zel, tylko ze kosztuje 30 zl :(

Zmieniony przez - McRaYvEn w dniu 2004-03-29 22:11:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
ostatnio dostalem od kolegi info o jakims preparacie antytrądzikowym, mooj kolega stosowal i wszystko zeszlo, musze sie dowiedziec jak sie nazywa, wrzuce na forum

bezacne nie dziala na mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 278 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3956
Pewnie nazywa się Roaccutane

-=SFD FIGHT CLUB=-

Życie jest piękne!!!!!!!!!!
A później się trzeźwieje...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Roaccutane jest podobno bardzo skuteczny, ale trochę niebezpieczny?...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Sławku a czemu niebezpieczny???
możesz to przybliżyć???

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Jest to lek rzeczywiscie o znacznym ryzyku i bardzo często przez dermatologów zapisywany w ostatecznosci. Lista skutków ubocznych jest bardzo długa, trudno tutaj nawet wszystkie wyszczególnić. Ale nie ulega wątpliwości że jest bardzo skuteczny, chyba najbardziej ze wszystkich dostępnych. Kiedys sam miałem okazje przyjmować ten lek przez 3 miesiace. Po pewnym czasie nastąpiło dosć mocne powiększenie węzlów chłonnych, wiec z obawy odpuściłem. Ale pod wzgledem efektów nie wydaje sie mieć konkurencji. Branie tego leku musi byc pod ścisłą kontrolą lekarza.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

-pobudzenie-

Następny temat

Tauryna a glutamina - do p.Ambroziaka

WHEY premium