SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biustonosz sportowy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 73 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 575
Artykuł napisany przez nasticto jedna strona medalu
Inną sprawą jest biustonosz do zadań specjalnych
Ponieważ jestem po 3 ciąży i mój biust w zwykłych stanikach żyje własnym życiem podczas ćwiczeń, postanowiłam się zaopatrzyć w stanik sportowy. Gdy założyłam go na trening miałam tylko jedną myśl..... o kilka lat za późno.....
Ostatnio zaczęłam chodzić na zajęcia fitnes i podczas zajęć Fat Berning 6 na 14 lasek podczas skoków trzymało się za piersi.
Na rynku jest obecnie wiele marek specjalizujących się w bieliźnie sportowej - Pure Lime, Freya Active, Elomi - co ciekawsze - dwie ostatnie firmy specjalizują się w rozmiarach większych, a Pure Lime ma rozmiary np od 60 B do 100 J - a więc niespotykane w przeciętnym sklepie z bielizną.
Nie będę się tu rozpisywała nad zaletami bielizny sportowej bo to raczej prawda oczywista zachęcam do dyskusji kto ma jaką bieliznę
Zacznę od siebie - kupiłam sobie Pure Lime pushup medium impact fitness - dedykowany do aerobiku i ćwiczeń na siłowni. Nie był on tani i porządnie nadszarpnął budżet domowy , więc jako drugi chciałabym kupić jakiś tańszy. Któraś może coś polecić?
Ja swój polecam. Faktycznie podnosi fajnie troche biust, ładnie go podtrzymuje podczas nawet najbardziej intensywnych ćwiczeń

każdego dnia budzę się piękniejsza, ale dziś to już przesadziłam
mój blog: http://www.sfd.pl/Blog_treningowy_matkozaura-t678599.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 381 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5022
Ja mogę polecić Triumpha Triaction - niedrogi, ale raczej dla biustów małych i średnich + średniej aktywności

"Słownik jest jedynym miejscem, gdzie sukces wyprzedza wysiłek"

http://www.sfd.pl/Słodko_gorzkie_rozterki_/_prośba_o_fachową_poradę-t688384.html - moja walka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oooo, jaki fajny temat

Ja mogę polecić biustonosz sportowy Anita 5521 Level Medium Kosztuje ok. 160 złotych, dostępny w kolorze czarnym, białym i cielistym. Ja wybrałam czarny, bo mam obawy, że te jaśniejsze z biegiem czasu poszarzeją
Mam 2 takie biustonosze już od roku i są wciąż w świetnym stanie


Pozwolę sobie zacytować opis producenta

Level Medium: Większe rozmiary oraz sport, który wymaga dużej intensywności ruchu, z całą pewnością potrzebują dodatkowego wsparcia. Tutaj tancerki, gimnastyczki i florecistki znajdą odpowiedniego partnera do treningów.

Opis:

*Gładkie, bezszwowe miseczki stabilnie trzymają piersi, szczególnie przy większych rozmiarach, co pozytywnie wpływa na tkankę łączną.
*Dzięki wyjątkowo delikatnej i płaskiej taśmie podtrzymującej biust nie ma uczucia ucisku, a materiał nie wpija się w ciało.
*Stabilne, regulowane ramiączka o zredukowanej elastyczności zapewniają komfort i dodatkowe podtrzymanie biustu.
*Wielofunkcyjna i oddychająca mikrofaza odprowadza wilgoć i zapewnia przyjemne uczucie świeżości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 381 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5022
jeszcze mi po głowie Shock Absorber chodzi

"Słownik jest jedynym miejscem, gdzie sukces wyprzedza wysiłek"

http://www.sfd.pl/Słodko_gorzkie_rozterki_/_prośba_o_fachową_poradę-t688384.html - moja walka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Słyszałam tą nazwę, ale nie mogę skojarzyć... Jaka to firma?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 73 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 575
o właśnie - taka jeszcze uwaga, jak polecamy sobie staniki - napiszmy jaki mamy biust - bo to niezwykle ważne
ja mam 75 C

co do stanika Shock Absorber - to jest on dedykowany do dużego biustu - rozmiary są od 60HH do 85H - moja kumpela go ma i jest zachwycona - nosi te staniki na co dzień

Warto też zwrócić uwagę iż staniki mają "poziomy" wsparcia - od 2 do 4
dla tych co nie zdają sobie sprawy jak ważny jest dobór stanika podczas ćwiczeń wklejam urywek artykułu:
Czy wiesz, że piersi pozbawione są mięśni? Podtrzymywane są przez Więzadła Coopera, które nie wspierane podczas ćwiczeń mogą się rozciągnąć w sposób nieodwracalny i spowodować, że biust dopadnie efekt grawitacji. Twoje piersi nie podtrzymywane przez biustonosz mogą się odbić na wysokość 9cm.

każdego dnia budzę się piękniejsza, ale dziś to już przesadziłam
mój blog: http://www.sfd.pl/Blog_treningowy_matkozaura-t678599.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 73 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 575
Wiem, że miałam nie pisać o oczywistościach ale mam chwilę wolnego czasu więc przeklejam artykuł znaleziony w necie

Dlaczego właściwy rozmiar jest tak istotny?

Odnalezienie i dopasowanie prawidłowego rozmiaru sportowego stanika może być tak samo trudne jak znalezienie wygodnego buta. Mimo wszystko warto poświęcić trochę czasu na określenie swojego właściwego rozmiaru aby być pewną, że podczas treningu nie doznamy uszkodzeń skóry. Podczas wzmożonego wysiłku skóra na klatce piersiowej jest narażona na obciążenia co może prowadzić do jej uszkodzeń, obwisania biustu oraz rozciągnięcia więzadeł podtrzymujących biust. Sportowy biustonosz jest najlepszym sposobem na uniknięcie tych nieprzyjemnych urazów.

Jakie są zalety dobrze dopasowanego sportowego biustonosza?

Dobrze dopasowany sportowy biustonosz minimalizuje ruchy twoich piersi. Absorbuje również wilgoć ze skóry jednocześnie umożliwiając dopływ chłodzącego powietrza. Sportowy stanik o dobrych proporcjach i kroju minimalizuje otarcia i nie ma uwierających ramiączek. Taśma pod biustem nie jest ani zbyt luźna ani zbyt ciasna a tkanina jest wystarczająco miękka aby nie powodować podrażnień.

Co trzeba rozważyć kupując sportowy biustonosz?

Pierwsze dwie sprawy do rozważenia to (1) twój typ sylwetki, oraz (2) rodzaj aktywności jaką będziesz wykonywać. Różne rodzaje sylwetek i związane z nimi większe lub mniejsze ruchy piersi przy aktywności fizycznej powodują potrzebę zakupu różnych rodzajów biustonoszy. Chłonność materiału z którego wykonano biustonosz musi odpowiadać ilości wydzielanego potu przy danej aktywności fizycznej. Tak naprawdę jeśli uprawiasz różne rodzaje sportów możesz potrzebować nawet kilku różnych typów sportowych biustonoszy.

Czy są różne typy sportowych biustonoszy, czy wszystkie są takie same?

Są trzy typy sportowych biustonoszy: compression bra, encapsulated compression bra, adjustable encapsulated compression bra. Staniki sportowe typu compression bra są najpopularniejsze. Zaprojektowano je tak aby minimalizować ruchy piersi poprzez przyciśnięcie ich razem do klatki piersiowej. Ten rodzaj stanika sprawdza się dobrze wśród kobiet o małym lub średnim biuście. Typ encapsulated compression bra wyglądem przypomina zwykły biustonosz, niektóre mają nawet fiszbiny, ale gwarantuje większą stabilność przyciskając każdą pierś osobno a nie obie razem jak w pierwszym przypadku. Regulowany stanik sportowy adjustable encapsulated compression bra gwarantuje największą stabilność i jest odpowiedni dla biegaczek o obfitym biuście. Podobnie jak encapsulated compression bra, stanik przyciska każdą pierś osobno. Co go różni to regulowana taśma pod biustem oraz szerokie i nieelastyczne ramiączka które można regulować.

Jak prawidłowo zmierzyć swój rozmiar biustu?

- Obwód pod biustem: Stojąc prosto zmierz obwód swojej klatki piersiowej pod biustem tak aby taśma ciasno przylegała do ciała. Podziel przez 2,54 Zaokrąglij numer do najbliższej liczby całkowitej. Dodaj do niego 5 a jeśli wyjdzie ci jakiś nieparzysty numer zaokrąglij go do parzystego. Przykład: obwód 76, dzielimy przez 2,54 (liczbę cm w calu) i otrzymujemy 29,9. Najbliższa liczba całkowita to 30. Teraz 30+5=35. 35 jest liczbą nieparzystą więc dodajemy 1=36. (#1)

- Obwód w biuście: Zmierz obwód piersi w najszerszym ich punkcie, tak aby taśma była luźna. Zrób to mając na sobie stanik (bez bluzki). Podziel przez 2,54, zaokrąglij wynik do liczby całkowitej. Przykład: 38 (#2)

- Określenie rozmiaru miseczki: odejmij rozmiar pod biustem (#1) od rozmiaru biustu (#2). Odczytaj rozmiar miseczki z poniższej tabeli. Przykład: 2= miseczka B

1 A
2 B
3 C
4 D
5 DD

Skąd wiadomo że biustonosz pasuje?

Przede wszystkim należy pamiętać ze dobry sportowy biustonosz jest ciaśniejszy niż zwykły. Aby sprawdzić czy spełnia swoją funkcję należy zrobić kilka podskoków lub pobiec w miejscu mając go na sobie. Powinien ograniczać ruchy piersi i jednocześnie być wygodny. Następnie klaśnij rękami nad głową. Jeśli elastyczna taśma pod biustem przesuwa się do góry to oznacza, że rozmiar nie jest idealnie dobrany. Na końcu sprawdź czy szwy są gładkie i miękkie aby nie podrażniać twojej skóry podczas ruchu.

Jak dbać o sportowy biustonosz?
Skąd mam wiedzieć kiedy potrzebuję kupić nowy sportowy stanik?

Ręczne pranie i suszenie na powietrzu mogą przedłużyć (żywotność) twojego sportowego biustonosza o kilka miesięcy a nawet lat. Pranie w pralce jest zazwyczaj zbyt niedelikatne, a suszarki automatyczne mogą pozbawić biustonosz elastyczności lub funkcji podtrzymującej. Niektóre znaki które wskazują, że twój biustonosz się „kończy” to: (1) stopniowe osłabianie się funkcji ograniczania ruchów pionowych biustu, (2) materiał zaczyna się przecierać, (3) stanik robi się za luźny mimo że twoje wymiary się nie zmieniły.

Zmieniony przez - Apolonia w dniu 2010-11-24 11:02:20

Zmieniony przez - Apolonia w dniu 2010-11-24 11:02:43

każdego dnia budzę się piękniejsza, ale dziś to już przesadziłam
mój blog: http://www.sfd.pl/Blog_treningowy_matkozaura-t678599.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 381 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5022
http://www.shockabsorber.co.uk/default.aspx

Shock Absorber to marka sama w sobie

Ja mam 70D / 65E w zależności od firmy

"Słownik jest jedynym miejscem, gdzie sukces wyprzedza wysiłek"

http://www.sfd.pl/Słodko_gorzkie_rozterki_/_prośba_o_fachową_poradę-t688384.html - moja walka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Bardzo pomocny ART :):) dobierać normalny biustonosz wiele z nas umie, ale sportowy to zupełnie inna bajka.....może uda mi się poskromić mój niemały biuścik :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 73 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 575
rallygunia - jeśli dobrze kojarzę to masz problemy z kręgosłupem, a więc masz absolutny ZAKAZ ode mnie wejścia na jakiekolwiek zajęcia sportowe bez stanika sportowego
a tak na poważnie to poczytaj sobie w necie, bo są biustonosze sportowe odciążające - oczywiście w miarę możliwości - kręgosłup
Moja kumpela ma biust 75 E, i często boli ją kręgosłup
Kupiła sobie Freye Active i nosi go na co dzień, autentycznie czuje odciążenie kręgosłupa

każdego dnia budzę się piękniejsza, ale dziś to już przesadziłam
mój blog: http://www.sfd.pl/Blog_treningowy_matkozaura-t678599.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Uuuuuuuu jak zakaz absolutny to chyba faktycznie po wypłacie zrobię sobie prezent i zakupię sobie coś na siłownię, a puki co zmuszona jestem zakaz łamać Przy moim normalnym 70 DD albo 70 E widzę, że taki staniczek to rzecz wręcz niezbedna.....jak dobrze, że ja trafiłam na to forum, pora się wziąć za siebie z kopyta
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ppoi/Prośba o ocenę (1 dnia) diety redukującej tk.tłuszczową

Wiecej