SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biegi na sredni/dlugi dystans

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1047

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Hej,

moja przygoda ze zdrowym trybem zycia zaczela sie gdy nie moglem juz spojrzec na siebie w lutrze. Zaczalem od FBW + cardio + dieta redukcyjna. W 4.5 miesiaca schudlem 20 kg (z czego na silownie chodzilem tylko niecale 3). Co do cardio to zaczynalem od roznych marszo biegow i nagle okazalo sie ze biegam 10-11 km w czasie 50 min. W zeszlym miesiacu przebieglem 140 km, w tym napewno przebiegne wiecej.

Wciaz kontynuuje redukcje by zejsc do poziomu 10% bf.

Jak zawsze nienawidzilem biegania teraz je pokochalem. Lubie to robic, lubie bic swoje rekordy, walczyc ze swoim umyslem i psychika. Do konca roku mam zamiar przebiec polmaraton a w nastepnym roku maraton.

Co do biegania to wykonuje: steady runy, tempo runy, interwaly, fartlek runy, takze nie do konca jest to takie monotonne.

W jaki sposob pogodzic silownie z tak intensywnym bieganiem (robie to co 2gi dzien)? Podobno dlugie monotonne biegi nie sa zbyt dobre gdy trenujemy silowo. Na silowni nie czuje praktycznie spadkow energi, z dnia na dzien poprawiam wyniki silowe, wyjatkiem sa nogi, wydaje mi sie ze w przysiadzie mam maly zastoj. Narazie jestem na redukcji wiec chyba takie bieganie jest okej, co natomiast gdy bede chcial zaczac robic mase?

Za i przeciw treningom w bieganiu na takie dystanse?

Oczywiscie rekompozycja sylwetki i trening na silowni sa rownie wazym celem.

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-08-11 01:19:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jeżeli chodzi o początkującego, to nie wiem co musiałby zrobić, żeby przez pierwsze miesiące nie poprawiać wyników siłowych. Problemy pojawiają się dopiero po 6-18 miesiącach, więc dopiero czeka Cię kolizja tych sportów. Oczywiście dolna połowa ciała będzie dużo bardziej obciążana od górnej i mogą pojawić się dysproporcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Rozumiem, czyli o jakimkolwiek pogodzeniu tych sportow moge zapomniec?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Na razie nie, ale w perspektywie roku czy dwóch będziesz musiał się określić czy chcesz biegać maratony, czy uprawiać trójbój lub kulturystykę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31
Ups.... dzieki za opinię, mam podobny zgryz jak kolega. Tzn chcialabym i biegi i silke, w moim przypadku rowniez b. duzo tanczę w grupie tanecznej.... prawdę mowiac, bardziej lubie bieganie... Więc moze zejdę z treningów w siłowni do 1 na 2 tygodnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Tyle, że mężczyźni zazwyczaj chodzę na siłownię po to by zbudować solidną masę mięśniową albo siłę- jeśli nie chcesz startować w trójboju siłowym kobiet albo nie zamierzasz brać udziału w zawodach fitnessowych i lecieć na teściu, to będzie Ci łatwiej to ze sobą godzić niż mężczyznom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31
No tak, w sumie nie pomyslalam o tym... Dzieki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 195
Bez wątpienia biegania długodystansowego (najczęściej przyjmuje się, że od 10 km w górę) nie da połączyć się z porządnym treningiem na siłowni. Sam jestem tego żywym przykładem. Wkręciłem się w bieganie jakieś 2 lata temu i w ciągu 2- 3 wakacyjnych miesięcy wypaliłem praktycznie wszystko nad czym pracowałem przez cały rok na siłowni :) Jeśli lubisz biegać i zależy Ci na świetnych życiówkach- odpuść siłownię. Jeśli lubisz biegać, startować w zawodach tylko dla własnej satysfakcji nie licząc się z wynikami (mowa między innymi o mnie :) ) możesz odnaleźć złoty środek i chodzić na siłownię ale pogódź się, że w żadnej z tych dyscyplin nie będziesz naprawdę dobry.

Zmieniony przez - Slawkowiak w dniu 2013-09-12 23:51:35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy, Pomocy !- chodzi o mase, i o siłe !

Następny temat

Brak efektów = brak chęci

WHEY premium