SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biegi interwałowe

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 913

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51
Dobry wieczór.
Mam pytanie otóż chciałbym zacząć biegi interwałowe , jednakże nie wiem czy to będzie odpowiednie przy mojej masie nie chce nabawić się kontuzji ani żadnego urazu.Biegam od 3 miesięcy (4 razy w tygodniu) narazie bez problemu potrafie przebiec 30 min albo 4x po 12min.
Kilka informacji o mnie
Wzrost:170 Waga:70kg
Jeszcze jedno jak robić biegi interwałowe ? 30 sec sprintu 60 sec truchtu x 10?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
Czemu miałbyś nabawić się kontuzji?
Co do biegu to zależy, jest wiele różnych metod. Możesz tak biegać i na pewno Ci nie zaszkodzi. Ja osobiście lubiłem biegać powiedzmy 20sek i 10-15sek przerwy czyli odpoczynek krótszy niż czas pracy.
Przy takim układzie jak masz Ty ( czyli 30sek pracy, 60 przerwy ) powinieneś wg. mnie spróbować więcej razy to zrobić czyli 15-20. Oczywiście możesz robić tak jak napisałeś, może nawet tak jest lepiej.

/Edit. Z biegiem czasu dokładaj serii i jeśli dojdziesz do tych 15 czy może 20 to skracaj czas odpoczynku. Na pewno kondycja skoczy w górę w ten sposób :)

Zmieniony przez - IwaN48pl w dniu 2013-02-03 23:50:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Magolio

skoro startujesz - polecam na początek

10 minut trucht rozruch - bieg
5 interwałów
15/45
15/45
15/45
15/45
15/45
10 minut bieg /trucht

Co trening starasz się dodać 1 interwał i pamiętaj interwałów nie wykonuje się codziennie .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Własny plan, czy odpowiedni ?

Następny temat

Redukcja po przerwie

WHEY premium