SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie rano (nietypowe pytanie), spadek formy związany z porą dnia

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3093

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2572
PS. Z kreatyną źle się określiłem. Nie uważam tego za nienaturalne, ale nie jestem w stanie utrzymać ciągłości jej brania. Wydatki miesięcznie mam dokładnie rozplanowane (treningi, abonament itp.) a mam tylko 17 lat i pracuję dorywczo po lekcjach. To 30-40 zł na kreatynę miesięcznie może mi popsuć budżet :)

Chodziło o to, nie musi pisac ze bierze zebym o to zapytał ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Nieważne :D

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1429
Musisz obudzić organizm

Miałem podobnie jak ty, tyle że mój staż jest nieco krótszy. Też musiałem się przestawić na poranne biegi [choć czasem wieczorkiem też sobie pobiegam].
Po pierwsze nie biegaj na czczo, chyba że masz za dużo mięśni , osobiście też było mi ciężko "przestawić" się. Pomogło mi lekkie śniadanie przez bieganiem [płatki owsiane, miód, kawa, jajo/ser] czekasz min 30 minut i biegniesz, poza tym rozgrzewka też jest ważna.

Być może dlatego Ci forma spadła, bo gdy biegałeś to byłeś już w pełni obudzony po paru posiłkach, organizm miał już wyższe obrony niż z rana. Przeanalizuj wszystko to co robiłeś przedtem a co robisz teraz i pomyśl co może Cię zwalniać.



Zmieniony przez - waania w dniu 2009-09-03 18:16:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Właśnie mam problem z porannym jedzeniem. Rano wstaje i od razu mam sesję z ubikacją, brzuch mnie boli lekko a jak zjem chociaż jedną kanapkę to się czuje napełniony. Dzień w dzień. Taka sytuacja zawsze z rana.

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1429
hmm..

takie bóle mogą być wywołane stresem, nieprawidłowościami w funkcjonowaniu żołądka, ból też może być spowodowany nieodpowiednią dietą np: zbyt cięzkie posiłki na noc itp.

polecam wybrać się na gastroskopię i sprawdzić czy nie masz wrzodów czy innych problemów z narządami.



ewentualnie jesteś kobietą i masz silne bóle miesiączkowe

p.s
napisz coś o sobie tryb dnia/dieta/ilość snu

Zmieniony przez - waania w dniu 2009-09-03 23:48:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Wstaję o 6 rano, staram się zjeść jakieś śniadanie (głównie to są kanapki). W szkolę siedzę 7-8 godzin i tak około 12 pochłaniam dwie drożdżówki. Ze szkoły wracam o 14-15 i obiad mam w stylu "co mama ugotuje". O 16 idę do pracy/na trening i wracam o 20. Idę biegać 40-60 min. Po przyjściu jem kolację, czyli znowu kanapki z szynką/pasztetem/serem żółtym w ilości 2-3. Uczę się trochę i idę spać o 22, ale zasypiam około 23. Jestem cały czas raczej na wysokich obrotach, dziennie mam 2-3 godziny wolnego czasu. Treningi kb dwa razy w tygodniu, siatkówka raz.

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1429
masz nad produkcję chleba czy co ?


pomyśl nad zmianą diety tzn. chleb raczej ciemny, razowy. Zamiast opychać się drożdżówkami, zrób rano sobie śniadanie do szkoły typu bułka z kurczakiem/chudą szynką z pomidorkiem czy jakimś tam innym warzywem. Staraj się jeść co 2,5-3 h, żeby metabolizm jako tak pracował. Ogranicz stress, ciężko strawne żarcie na noc. Staraj się ogólnie być wypoczęty, te 7-8 godzin snu to tak minimalnie.

Poczytaj o odżywaniu w dziale odżywianie, przed treningiem i po treningu posiłek. Jak Ci nie przejdzie to może warto iść sprawdzić czy nie masz wrzodów. Na noc zjedz sobie twaróg półtłusty a rano jakieś lekkie śniadanie przed bieganiem, potem już normalne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Ja po prostu lubię chleb :) Dzięki bardzo waania, sog poleciał. Zresztą każdy co wniósł coś do tematu to dostanie.

BTW Metabolizm mam bardzo szybki. Praktycznie nie mogę przytyć, ze zrzucaniem wagi nie ma problemu.

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty siatkarzy ....

Następny temat

EuroBasket 2009

WHEY premium