SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie rano czy wieczorem?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12890

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
jak już tak kochacie te aeroby i chcecie startować od 2x dziennie,
to teoretycznie gdy 2x powiedzmy godzina nie będzie "działać", to co jeszcze 3 sesja po południu?
A adaptacja do aerobów, to nie są miesiące, a sesje treningowe

jak ktoś jest w stanie biegać 2x dzień to i hiit zrobi

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2xaero =hiit
Nie zawsze, aeroby nie męczą tak jak HIIT, a taki grubas co ledwo biega, łatwiej będzie 2x pobiegać niż HIIT robić
A co do adaptacji organizmu do aerobów, to co dwa tygodnie trzeba zwiększać o 10% intensywność treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
nie napisałem, że 2x aero=hiit
bo to tak jak bym napisał,
noc w namiocie=noc w 5 gwiazdkowym hotelu

a hiit to nie od razu 30:30, a stopniowe zwiększanie obciążenia treningowego

na aero 2x dzień możecie sobie zrzucać wagę,
ale nie tłuszcz.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aeroby spalają więcej mięśni niż HIIT
Odpowiednio zabezpieczając się można minimalizować katabolizm
A z Twojej wypowiedzi wynika, że w ogóle nie warto uprawiać aerobów. Tak to może odebrać każda osoba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23
Skala i Koniu
mozecie mi powiedzie co to dokladniej hit i aerob ? :)

... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aeroby to wysiłek gdzie tętno jest na tyle niskie byś mógł spokojnie oddychać, rozmawiać (trucht)

HIIT to już interwały o wysokiej intensywności. Tzn biegi przeplatające się, raz sprint, raz trucht
Jeden sprint/trucht to interwał w dziale fitness są artykuły na temat HIIT, poszukaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
ja bym również obstawiała rano z tym ze jednak przed śniadaniem...wtedy najintensywniej spalasz tkanke tłuszczowa. Choc z drugiej strony nie ważne kiedy - najważniejsze żebyś robił to systematycznie:)

oczywiście że biegając na czczo spalimy ilościowo najwięcej tłuszczu ale napewno nie procentowo ponieważ straty mięsniowe będą b.duże dlatego nie warto, chyba że ktoś chce być chudym tłuściochem. Bieganie na czczo = bieganiem po 8h głodówce.


Skalar co ma adaptacja ? a no bardzo dużo. Organizm adaptuje się b.szybko do aerobów więc żeby podtrzymać ich efekt musisz wydłużać czas ich trwania co prowadzi do coraz to większego katabolizmu , jednym słowem błędne koło.

W przypadku siłowni oraz Hiitu adaptacja przebiega o wiele wolniej. Ale na to mozna coś poradzić np. zmieniając ćwiczenia czy kolejnośc wykonywania dotychczasowych więc nie jest to problem. Tak samo Hiit można robić coraz trudniejszy nie zmieniając czasu wykonywania.


Aeroby warto wykonywać ! ale nie w celu spalania tkanki tłusczowej !


To wszystko jest bardzo proste. Bo gdyby doba trwała tyle ile ćwiczymy to aeroby i tego typu wysiłki były by rewelacyjne, lecz niestety doba trwa 24h i o wiele bardziej liczy się jak dany trening/ćwiczenia oddziaływują na organizm po jego zakończeniu (~23h bez ćwiczeń) niż w trakcie wykonywania (~1h) dlatego siłownia i hiit wręcz miażdżą aeroby.


a i tak apropo nie mylcie interwałów z hiitem

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2007-11-11 21:36:40

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aaa o tym nie pomyślałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
podstawy.

A z Twojej wypowiedzi wynika, że w ogóle nie warto uprawiać aerobów. Tak to może odebrać każda osoba


tak, to mam na myśli

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niektórzy wolą biegać naczczo, bo jest wygodniej i lżej na duszy. Dla takich ludzi polecam przed biegiem BCAA
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile maksymalnie białka w jednym posiłku?

Następny temat

co zrobic z moja nadwaga

WHEY premium