SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie po 30-stce

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2145

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 746




Bieganie po 30-stce
Mam 34 lata. Nigdy nie interesowałem się sportem, o czynnym uprawianiu w ogóle nie było mowy. Jako urodzony hobbysta - komputerowiec preferowałem siedzący tryb życia, potem praca biurowa plus stres i problemy w życiu prywatnym - na efekt w postaci dużej nadwagi nie trzeba było długo czekać. Waga osiągnęła 117 kg niewiadomo kiedy. W Boże Narodzenie 2008 dzięki wsparciu ukochanej kobiety - Moniki oraz przyjaciół Marcina i Andrzeja postanowiłem zmienić swoje życie.
Plan obejmował przejście na rozsądną dietę i rozpoczęcie aktywności fizycznej. Pierwszy krok nastąpił bardzo szybko bo już w drugi dzień świąt - zapukałem o 8.00 do drzwi aquaparku we Wrocławiu i mimo że był planowo otwarty to jako pierwszy klient o tak wczesnej porze w świąteczny dzień - wzbudziłem duże zainteresowanie.
Od tej pory intensywnie i regularnie ćwiczyłem, trzymałem dietę, pływałem i dreptałem potem biegałem na bieżni mechanicznej a w lipcu 2009 wprowadziłem zamiast basenu ćwiczenia siłowe. Od grudnia 2008 do listopada 2009 waga spadła ze 117 do 85kg.
W międzyczasie, trafiłem na SFD a potem za namową kolegów biegaczy, podjąłem - wtedy wydaje się nierealną decyzję że przebiegnę najpierw pół a potem cały maraton.
Zapisałem się na półmaraton w Sobótce. Przygotowania zostały dopasowane pod tę właśnie imprezę, niestety aura nie dopisywała i nie miałem możliwości sprawdzenia się w terenie przed półmaratonem.
Ćwiczyłem na różnych bieżniach mechanicznych, ze stałym lub interwałowym obciążeniem i kiedy udało się przebiec 24 km zdecydowałem, że choć mam niewielkie szanse to jednak spróbuję półmaratonu. Sam wyjazd, atmosfera na miejscu, obecność zawodowców, dyskusje wśród zawodników uważam za bezcenny klucz do sukcesu.
Dzięki temu duchowi oraz świadomości zdrowej rywalizacji udało mi się zakończyć marcowy półmaraton Sobócki z czasem 2:18:25.
W kwietniu idąc za ciosem ukończyłem bieg 10 mil (16km) o puchar Burmistrza Katów Wrocławskich z czasem 01:28:29 oraz majowy charytatywny „bieg dla Maćka" 10 km z czasem 00:52:50.50.
Wczoraj (7/08/2010) przebiegłem jeszcze 15km w Jaworznie na biegu ulicznym wykręcając poprawę czasu 1:20:40
Teraz trwają przygotowania, teraz już terenowe do maratonu we Wrocławiu.

Nigdy nie jest zbyt późno aby zabrać się za siebie.
pozdrawiam wszystkich biegających - do zobaczenia na trasie.

Piszcie tu jesli macie podobne historie

Zmieniony przez - piksar w dniu 2010-08-08 21:32:41

Zmieniony przez - piksar w dniu 2010-08-08 21:33:15

Zmieniony przez - piksar w dniu 2010-08-08 21:33:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 568 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5699
Gratuluję!! I życzę wytrwałości w dalszych treningach

"Nie ma woli zwycięstwa bez woli przygotowania"

Mój dziennik treningowy http://www.sfd.pl/PavloJ__Dziennik_Treningowy__Lekkoatletyka-t566972.html

"Kto walczy, może przegrać, kto nie walczy, przegrywa zawsze"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
To cieszy, kiedy osoby w Twoim wieku nie idą krokiem swoich rówieśników, tylko biorą się ostro za siebie. Pewnie niejednokrotnie byłeś obiektem pewnego rodzaju żartów. Nie przejmuj się, to z zazdrości. Ci ludzie w niedługim czasie przyjdą do Ciebie po wskazówki dt biegania :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1922 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7236
Hej to trochę brzmi jakby ta 30.. to była jakaś emerytura?
he,he
fajnie,że ruszasz się.proponuję założyć sobie dziennik w dziale dzienniki dla początkujących i tam opisywać dalsze przygody ze sportem,chętnie poczytamy!
pozdrawiam!

"odrobina aromatu zawsze pozostaje na ręce która podaje ci różę"

http://www.sfd.pl/Shula/WFC_CHALLENGE/Dziennik_Blog.2011/2012r.-t803927.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
wszystko fajnie,
bierz sie za siebie, 34 lata i mowisz ze "aż" ??
chyba sie nie wyspales ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 147 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7875
Witaj kolego ja tez mialem w Jaworznie taki czas to pewmie bylismy kolo siebie jakos,tez mam 34latek i tak wlasnie te pietnastke biegam dopiero od jakis pieciu lat'za trzy tygodnie jest maly triathlon tez w Jaworznie wystartuje sobie choc w zeszlym roku byl moj pierwszy raz i taki zmachany jak po triathlonie to nie bylem nigdy hehe pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 746
ha... pewnie tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 759 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13164
temat do pisania podobnych historii a nie do gratulowania. przeciez to wiadome..
Piszcze tutaj historie swoje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 746
No i maraton przebiegniety - polecam zawziętym - duża satysfakcja

Parametry życiowe pod linkiem poniżej
http://connect.garmin.com/page/activity/activity.faces?activityId=48669956&actionMethod=page/activity/activity.xhtml:userSwitcher.switchSystem&cid=632656
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
gratuluje.. wiek sie nie liczy!

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siatkówka - trening na wyskok + FBW?

Następny temat

Wycena Merida 40 D tuining

WHEY premium