SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie i wątpliwości

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1795

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5
Hej.

Zauważyłem, że na co dzień, zwłaszcza w szkole brakuje mi energii, czuję się taki zamulony. Postanowiłem to zmienić i zacząć biegać.

1.Po jakim czasie (ile dni około) powinienem zauważyć efekty i więcej mocy do życia od rana?
2.Jeżeli wstanę o 6.00 i idę biegać to powinienem jeść śniadanie przed czy po bieganiu (jestem szczupły więc zdecydowanie nie chcę na tym tracić masy)?
3.Co daje zimny prysznic po takim treningu?
4.Czy kiedy idę do szkoły na 8.00 to nie będę się jeszcze czuł zmęczony po bieganiu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
może zacznij jeść?
Brak minerałów, witamin?

Raczej w tym kierunku bym uderzał, a nie w bieganie :D.

W sumie biegać też możesz, nie zaszkodzi ci to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5
W sumie to jem mało warzyw i owoców, czy to może być przyczyną?

Czy powinienem jeść albo pić przed bieganiem czy po i co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
odpuść to bieganie...

idź do lekarza się zbadaj, zapytaj co ci brakuj.
Najprawdopodobniej to brakuje ci cynku i magnezu oraz innych minerałów.

Po bieganiu będziesz jeszcze bardziej zmęczony. Po za tym godzine przed bieganiem musisz zjesc sniadanie.

Wiec musiałbyś wstawać jeszcze wczesniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 181 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3152
Co do zmulenia....
Ćwiczysz coś wogle czy kompletnie sie nie ruszasz ??
Najlepiej zrób skład krwi i zobacz jak tam stoich z erytrocytami i leukocytami.
Taka ospałosć moze być spowodowana złym trybem odżywiania się, przemęczeniem psychicznym....fizycznym...brakiem odpowiedniej regeneracji itp, wiec musisz sam do tego dojść albo napisać coś więcej :]

Co do biegania to zdecydowanie polecam gdyż jest to niezastąpiony środek podkręcający odpowienio nasz metabolizm.
Co do efektów to jak przyczyna leży np w odżywianiu to będziesz sie jeszcze gorzej czuł niż teraz, jeśli leży w naturze np. psychocznej bądź "ospałości" metabolicznej to pewnie sie lepiej poczujesz po bieganiu.

Osobiście bym CI polecał biegać wieczorem a nie rano. A jeśli już musisz rano to mozesz oczywiscie na czczo ale nie zapomnij uzupełnić potem braki węglowodanów.

Co do zmęczenia w szkole to napewno na początku będziesz je czuł, jednak po okresie adaptacyjnym powinno minąc, jednak nie liczylbym że nastąpi to szybko :]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozgrzewka

Następny temat

jaki amor przedni 130mm ?

WHEY premium