SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie i siłownia - nowy plan

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1099

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85
Witam wszystkich,
mam 31 lat, 185/86 ze sportem zawsze miałem dużo do czynienia, ale ostatnio postanowiłem mocniej potrenować. Zawsze dużo biegałem i ćwiczyłem na siłowni. Zaznaczę, że nie stosuję diety ani suplementów, sądziłem że jest mi to zbędne, poprawiam się w jednym i drugim i bez tego - choć pewnie z dietą efekty byłyby lepsze. Teraz po półrocznym luźnym okresie wracam do mocnego sportu. Jestem po 5 tygodniowej rozgrzewce i postanowiłem wdrożyć niżej opisany plan. Moim celem jest wyśmienita kondycja, całkiem dobra sylwetka, siła i wytrzymałość, planuję wyprawę na Korsykę i przejście GR20 bez kondycyjnych problemów :>
Czytałem różne fora we wszystkie strony, ale sami wiecie ile jest różnych zdań dotyczących biegania i siłowni. Po lekturze forum wyszedł następujący cykliczny plan:
1. Brzuch,Bieg 6km, Nogi
2. Klatka, Triceps
3. Przerwa
4. Barki, Bieg 12km
5. Biceps, Plecy, Przedramię
6. Przerwa
Proszę o fachową ocenę w/wym planu jednocześnie dodam, że niekiedy skracam bieg robiąc podbiegi lub interwały,
dzięki.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 31

Waga: 86

Wzrost: 185

Cel treningowy: wytrzymałość ogólnorozwojowa

Staż treningowy na słowni: ćwiczę od 15 lat nieregularnie

Uprawiane inne sporty: bieganie, pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): dobry drążek, hantle regulowane, gryf prosty, ławka, 100kg obciążenia.

Dieta: brak :<

Przeciwskaznania medyczne: nie

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BodyLine TRENER
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 14747 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 102587
Do osiagnięcia Twojego celu zastosowałbym trening siłowy 3 razy tygodniowo,w układzie pull-press,a w dni wolne robiłbym trening wydolnościowy.Przykład treningu na siłowni:

A.Przysiad ze sztangą 4/10-15
A.Wyciskanie sztangi leżąc 4/10-15
A.Wyciskanie sztangi zza karku 4/10-15
A.Pompki na poręczach 4/10-15
A.Wspięcia na palce stojąc 3/25.
B.Martwy ciąg 4/10-15
B.Podciąganie sztangi w opadzie tułowia 4/10-15
B.Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4/10-15
B. Zginanie ramion ze sztangą 4/10-15
B.Spięcia proste 3/25

Tydzień pierwszy:A/B/A

Tydzień drugi:B/A/B/
itd.


Zmieniony przez - BodyLine w dniu 2010-02-09 15:49:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85
Dzięki za odpowiedź,
czyli widzę praca na główne grupy mięśniowe, bez ćwiczeń izolujących, OK już coś kiedyś podobnego robiłem i miałem niezłe efekty :> Chciałbym jeszcze dopytać o pull-press, bo znalazłem tylko to, że jest to rodzaj ćwiczenia a nie system treningowy i prosił bym o rozwinięcie co się za tym kryje.
4 serie na grupę mięśni, rozumiem, że robię każdą serię na max i z progresją, tak?
Czy mam w tym trybie planować dni beztreningowe?
Dzięki, pozdrawiam
groh3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

110 procent treningu? czy stówa?

Następny temat

trening masa - prosze o porady

Wiecej