SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie i dziwna reakcja organizmu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8269

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 221
Witam

Od 10 miesięcy siedziałem na dupie albo leżałem w łóżku, praktycznie mało się ruszając (tyle co szkołą, jakieś zajęcia po, pójść raz w tygodniu na spacer). A oponka na brzuszku się zrobiła. Stwierdziłem, że koniec z tym, i zaczynam trening aerobowy.

Rozgrzałem się, i zacząłem 30 minut biegu. Około 25 minuty zacząłem czuć, jak zmienia mi się ciśnienie w uszach. Nie skończyłem tak nagle bieg, tylko spokojnie, stopniowo. W domu (ok. 5 minut po zakończeniu biegu) zobaczyłem swoją twarz w lustrze - cała czerwona, a wręcz na policzkach... sina. Nie było żadnego bladego miejsca, cała czerwona. Dopiero po prysznicu i jakiś 15 minutach zaczęło schodzić konkretnie.

Chciałbym od następnego razu zacząć HIIT, lecz... Czy coś złego się dzieje ze mną? Czy to po prostu wysiłek?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 29 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11076
może zbyt ostro zacząłeś? po długim biegu powinno się wykonać kilka zabiegów, tj. lekkie skłony, uregulowanie oddychania, jakieś rozciąganie, ogólne wyciszanie organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 221
Z tego co czytam o HIICie to może lepiej nabiorę wpierw kondycji aerobowej....

Szedłem ok 50m, najpierw zwalniając bieg, a później idąc delikatnie się pochylając i robiąc wdechy i wydechy... Wszystko ok ze mną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
zapomniałeś oddychać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 221
Ani na chwilę nie przestałem, cały czas nad tym pracowałem....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
zrob badania.
kontroluj cisnienie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 221
Mam aktualne badania wątrobowe (chociaż to nie ma chyba nic wspólnego) oraz morfologię, rtg klatki i badania kardiologa, wszystko ponoć w porządku.

Sprawdzać kilka razy na dzień po prostu ciśnienie? W piątek będę znowu biegał - zmniejszyć czas biegu, czy spróbować jeszcze raz tyle, i jak coś będzie sie dziać to wtedy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 73 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1908
Ja tez tak czasami mialem po jakims meczyku na boisku po 10 minutach biegania;/ albo pozniej to samo na trenigach boxerskich, przez pierwsze kilka tygodni.W moim przypadku to chyba byl po prostu brak kondycji:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
tak, rozsadnym wyjsciem bedzie zmniejszenie objetosci treninu, musisz sie zapewne przystosowac stopniowo. do tego kontroluj cisnienie krwi. jak dolegliwosci beda niepokojące - do lekarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 863
Ja tez zawsze jestem czerwona na twarzy podczas biegu i jeszcze jakis czas po nim- wiec to chyba normalne. Nawet moje dlonie, ktore sa zazwyczaj sine, podczas biegania robia sie czerwone.
Co do cisnienia w uszach, to moze za intensywnie zaczales i dlatego taki efekt. Wyprobuj nastepujacy sposob na biegi:
pierwsze 2 minuty spacer, 5 minut marsz, nastepnie lekki trucht i potem bieg we wlasciwym tempie, na zakonczenie treningu to samo tylko ze w odwrotnej kolejnosci. Jezeli nadal przy takim postepowaniu bedziesz mial problem ze skokami cisnienia, udaj sie do lekarza.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 135 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2772
Poczytaj ten art https://www.sfd.pl/Bieganie!-t73961.html- opisane profesjonalnie jak zaczynac z bieganiem bez robienia sobie krzywdy czy wpadania w przetrenowanie. Po 10 miesiacach nic nie robienia nie jest dziwnym ze cos takiego sie stalo organizm nie jest gotowy do takiego biegu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROBLEMO-ZAGADKA

Następny temat

Plan treningowy - hantle w domu

WHEY premium