SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie dla 17 latka

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1653

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Mam do was dwie prosby.
1. Chce biegac tylko na samym poczatku prosze o wyjasnienie mi na czym polega bieganie jakims rytmem a naczym na tetno czy cos takiego. Mozna to jakos dokladnie wytlumaczyc?
2Chodzi mi o trening do biegania. Niedlugo zaczynam powazne cwicznie na silowni i wiem ze przy bieganiu to tylko mi pomoze. Dlatego prosze was o jakis plan treningowy na bieganie najlepiej na dobra wytrzymalosc np 2000m choc uwielbiam biegac na 400. Czy mozna to jakos pogodzic? Sprubujcie mi cos wypisac ciekawego. Np moge cwiczyc bieganie 2000 m a pozniej przestawiajac sie na 400 bede mial wieksza wytrzymalosc. Dacie rade cos napisac? Bylbym dozgonnie wdzieczny no i przydaly by sie jakies odrzywki tylko aby nie kolidowaly z silownia macie cos fajnego? Dobra czekam na odpowiedzi cos sie na pewno wymysli. Napisze tylko ze mam 17 lat waga 83,5 ale ja mam to wszystko w nogach bo duzo gram w pilke. SIEMA.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Musisz się zdecydować który chcesz dystans biegać jeśli chcesz być dobry.
Siłownie odpada jeśli zależy Ci na przyrostach przy obu dystansach ,a jeśli np. chcesz się podrzeżbić to nie ma problemu.POprostu trening do obu dystansów jest zbyt dużo wyciąga szczególnie pod 2000m.POd 400 może do jakiegoś stopnia na odżywkach coś na bierzesz ale żadnych rewelacji.
Wogóle napisz jaki jest Twój cel,jakieś konkretne zawody,czy jakiś dłuższy cykl przygotowań ,na ile miesięcy chcesz ten trening.
Jeszcze jaki miałeś kontak ze sportem do tej pory ,co trenowałeś ,jak często ,jaka jest Twoja waga i wzrost.

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Sorki zerknąłem w profil więc nie pisz wagi i wz.

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chcialbym biegac 400m ale zawodowo to chyba w moim wieku nie mam juz szans (17l). Choc kto wie wszystko zalezy od wynikow. Tak wiec prosilbym o trening na ten dystans ale taki bardzo dokladny bo jeszcze nie rozumiem o co chodzi w bieganiu na tempo czy na cos innego tak wiec wszystko powoli. Moim celem sa jak najwieksze wyniki a pozniej zobaczymy. Trenig przydalby sie na jak najdluzszy okres czasu jaki to nie wiem. Moze np do konca grudnia. A w nowym roku cos innego? Zobaczylbym jak to sie sprawdzi. Tylko jest jeden big problem nie mam gdzie dokladnie biegac 400 bo nie ma u mnie bierzni co najwyzej moge biegac 400 na prostej drodze. Nie wiem pomozcie mi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Co to jest tempo itd. jest opisane tu:
https://www.sfd.pl/temat161360/

Dodam ,że Rytmy to odcinki biegane lużno(na ok.50-60%możliwości szybkościowych) ale równo ,podczas ich biegania zwracasz szczególną uwage na technike czyli: praca rąk wzdłuż tułowia ,a nie na zewnątrz,sylwetka wyprostowana,kolana w miare wysokko(oczywiście bez przesady to nie skip )
Co to jest siła biegowa ,szybkość itd jest opisane w Ogólnorozwojówce(podwieszony temat)


Ciężko bedzie jeśli nie znajdziesz dostępu do bieżni bo 400m to docinek sprinterski i dlatego dużo treningu jest na bieżni.Broń Boże nie biegaj po asfalcie ,poszukaj w lesie w miare równego terenu.

Tydzień 1,2,3
Poniedziałek
Godzina gry zespołowej + 10min rozciagania + rytmy:6x100m + 1km truchtu

Wtorek
2km truchtu + 15min rozciągania + Rytmy:2x100m + Szybkość:6x60m z narastającą szybkością(zaczynasz szybko ,coraz szybciej i ostatnie 10-15m na maxa) ,2x120m lużno + 1km truchtu

Środa
2km truchtu + 15min rozciągania + 3x100m rytmy + 3x4min ciągłego biegu na 6min przerwach(to Ci wyjdzie około 1km ,dobrze by było jakbyś sobie odmierzył,najłatwiej rowerem z licznikiem, jakąś pętle albo prosty odcinek o takiej długości )+ 1km truchtu

Czwartek
6km truchtu - około 30min - 35min

Piątek
2km truchtu + 15min rozciagania + Siła ze sztangą:
Przysiady pełne z obciążeniem nie przekraczającum 50%masy Twojego ciała
4 serie po 6-8 powtórzeń
wspięcia na łydkach- 4serie po 15 powtórzeń ze sztangą 20kg;
+1km truchtu

Sobota
godzina gry zespołowej

Niedziela
wolne

Tydzień 4,5,6
Poniedziałek
40min rozciągania + 30min gry zespołowej

Wtorek
Trucht 3km + 15min rozciągania + siła biegowa:2x50m skipu A,B,C,półskipu,marszu dynamicznego,podskoków na jednej nodze(50m lewa i 50 prawa)-w sumie 600m + 1km truchtu

Środa
trucht 2km + 15min rozciągania + 4x3min ciągłego biegu na 5-5,5min przerwach + 2km truchtu

Czwartek
8km truchtu

Piątek
trucht 2km + 20min rozciągania + 2 tydzień treningu z programu Super Dunks 2(znajdziesz go w którymś z podwieszonych postach)
+ 1km truchtu

Sobota
godzina gry zespołowej

Niedziela wolne lub basen

Odezwij sie po tych 6 tyg to Ci rozpisze dalej
Jeśli masz zamiar też ćwiczyć górne partie na siłownie to staraj się robić mniej siły statycznej a więcej dynamicznej(mniejsze ciężary,większa ilość powtórzeń i wieksza dynamika ruchów)

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
super thx nie wiem czy soga moge dac ale thx wielkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chyba że posiadsz odpowiednią szybkość do 400m. W przypadku tego dystansu możliwe zaznaczm MOŻLIWE (nie pewne) jest również dobre bieganie na chyba moim ukochanym dystansie na 800m. Moim zdaniem najlepiej jeżeli zapiszesz się do jakiegoś klubu LA a tam coś z tobą zrobią:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kajak Polo to jest sport extremalny!!

Następny temat

piasty

WHEY premium