SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie - problem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 982

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Witam!
Po dłuższej stagnacji w ćwiczeniach fizycznych, oraz ogólnym uprawianiu sportu to jest około 3-4 lata postanowiłem zacząć biegać.
Z kondycją nie było za ciekawie, na samym początku mój trening biegowy można było nazwać marszowym, gdyż było to mniej więcej w stosunku 65% do 35% dla marszu generalnie juz jest lepiej. Mój Bieg jest w znacznej przewadze do marszu.
Przechodząc do głównego wątka problem mój wygląda tak że po zrobieniu okolo 2km zaczyna przejawiać mi się ból piszczeli i generalnie przedniej część nogi od połowy w dół, niemam pojęcia czym to jest spowodowane i czemu aż tak uciążliwe. Chciałbym przeczytać wasze opinie na temat tego co robie źle, ćwiczeń wzmacniających czy innych tego typu informacji.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 21399 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 141207
Po czym biegasz ? Jakie masz buty ?

Zmieniony przez - Viren w dniu 2013-07-20 21:51:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Zazwyczaj po chodniku lub asfalcie nie przepadam za bieganie po parku zbyt dużo ludzi tam się kręci a to mnie rozprasza, buty nic specjalnego całkiem płaska podeszwa raczej juz sporo przytarta, nie moge powiedzieć że do bieganie są idealne ale jeszcze nie rozmyślałem nad kupnem nowych, nie bardzo orientuje się w cenach oraz jakie i dlaczego takie. Generalnie kolosalnych pieniędzy na buty też wydawać bym nie chciał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 21399 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 141207
Jak masz możliwość to nie biegaj po twardej nawierzchni takiej jak właśnie chodnik/asfalt/kostka. Dobre buty to podstawa przy bieganiu, proponuję się rozglądnąć za jakimiś typowo do biegania. Myślę, że to z powodu tego, że biegasz po twardym, w nieodpowiednich butach i dopiero zaczynasz spowodowało to, że bolą cię piszczele, z czasem to powinno ustępować. No ale może wypowie się ktoś jeszcze i coś doda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Właśnie wróciłem około 3,5km dzisiaj zrobiłem generalnie ból nie jest w tej chwili taki duży, jednak w trakcie biegu doskwierał mi w znacznym stopniu, bo po około 2km musiałem już zrobić 2 przerwy z racji na ten ból. Ehhh chciałbym żeby początki były łatwiejsze :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5211
To wszystko wina tego, że jesteś po przerwie.
Ja tez jak zaczynałem biegać w kwietniu to nie mogłem wyrobić z tym bólem, ale to jakieś 2 tygodnie i już nic nie czuć. Przed bieganiem polecam pospinać kilka razy mięsień piszczelowy, porobić sporo 'obrotów' stopą. Wtedy także ten mięsień pracuje.
Myślę, że nie da się tego w żaden sposób zmienić :)
Trzeba przecierpieć i jak mówię po czasie to ustaje.

Zmieniony przez - IwaN48pl w dniu 2013-07-21 01:29:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No u mnie to juz ponad 2 tygodnie trwa :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1366 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9766
Skonsultuj się z lekarzem gdyż każdy biega niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu i zdrowiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5211
Skoro cały czas po betonie biegasz to pewnie to może trwać dłużej. Przerzuć się na trawnik i poczekaj z tydzień, może troche więcej. Jak trzeba robić przerwe to już trudno, minutke zrób i dalej biegaj.
Przynajmniej ja bym tak robił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Niewiem zobacze do lekarza na jakąś oględzine może pójdę... jak znajdzie się czasu troche ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1168 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6476
U mnie ból piszczeli występował w momencie kiedy się gdzieś spieszyłem i zaczynałem iść dość szybko (prawie, że chód sportowy) jak się domyślam ból powstawał z powodu napięcia całego piszczela i wszystkiego co tam z przodu występuje. Więc kto wie czy ten ból to nie kwestia bardziej genetyczna, w moim przypadku występuje On zawsze kiedy zaczynam szybciej iść. Jak biegam bólu nie ma.

Pozdrawiam.

... znowu polubiłem żelastwo.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy treningi nawzajem sie niwelują ?

Następny temat

Martwy ciąg, a przysiad tylni.

Shaker