SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie-Tłuszczyk

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 888

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 66 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6955
Witam mam 17 lat 197cm 115kg wagi chciałbym schudnąć, jadłem bardzo dużo słodyczy, piłem słodkie napoje typu cola, pepsi itp. itd. Postanowiłem nie jeść/pić tych wszystkich rzeczy, diety stricte ułożonej nie mam ale nie jem już słodyczy, oczywiście zdarzy się ale w bardzo małych ilościach ziemniaki zamnieniłem na ryż/kaszę a chleb zwykły na razowy, mam nadzieję że to pomoże(przynajmniej trochę) Ćwiczę treningiem FBW i chcę dorzucić bieganie w nietreningowe dni. Narazie zbieram kaske na spalacz http://www.sfd.pl/sklep/Tested_Nutrition_Tested_Burner-opis26452.html  i od Maja chcę zacząć biegać razem ze spalaczem i w tym miejscu pojawia się problem bo nie mam pojęcia jak biegać, jestem za cienki na bieganie po 200metrach truchtu jestem zadyszany i zapocony jak świnia myślę żeby biegać np. 5min trucht 5min marsz i tak na zmianę przez godzinkę, myślicie że taki plan 5min trucht 5min marsz jest dobry? może zmienić proporcję? Doradźcie proszę.

Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 19767
Dieta to podstawa, jak będzie dieta dopięta na ostatni guzik, wtedy można zapuszczać jakiś spalacz, chociaż na początku nie jest to niezbędne. Poczytaj o treningu interwałowym.

Ból jest to cena , którą płacimy za siłę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1182
up
Koleś pisze że po 200m biegu jest zmęczony a ty mu proponujesz interwały? Kolego interwały się biega w momencie kiedy jesteś w stanie przebiec w ciągu 40-45 minut jakieś 8km. Żeby biegać interwały niezbędna jest odpowiednia wytrzymałość i wydolność organizmu bo chyba nie chcemy żeby nam się chłopak porzygał po kliku seriach biegu i truchtu.

Co do tematu to spalacz ci jest nie potrzebny lepiej zainwestować w odpowiednią dietę. Przy 197cm wzrostu ważysz 115kg co daje dosyć sporo %bf z którym poradzisz sobie na luzie biegając i trzymając dietę. Na początku możesz zacząć robić tak jak mówiłeś czyli 5min bieg i 5 min spacer, z tygodnia na tydzień staraj się skracać czas marszu i wydłużać czas biegu aż do momentu kiedy będziesz biegł przez około 15-20 minut non stop wtedy powoli możesz zwiększać czas biegania i prędkość biegu. Na początku starczy ci około 2-3 sesje biegania przeplatanego z marszem w tygodniu, a jak już będziesz normalnie mógł biegać przez dłuższy czas zwiększ ilość do około 3-4 w tyg. No i powodzenia życzę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 19767
Ano tak, przesadziłem z tymi interwałami. Ja bym jeszcze proponował, po skończonym treningu FBW, dorzucić 20-25 minut Twojego marszo/biegania. Pozdro

Ból jest to cena , którą płacimy za siłę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3354
H3sus
up
nie chcemy żeby nam się chłopak porzygał po kliku seriach biegu i truchtu.

Jak po interwałach pawia się nie puści to nie interwały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1547 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17334
Chyba po HIIT raczej, interwały to np jazda rowerem po mieście - rozpędzasz się i zatrzymujesz na j****** światłach. Choć czasem chce się wyrzygać ale tylko od ilości tych świateł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 66 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6955
Okej dzieki za odpowiedzi naprawdę mi pomogliście :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 87kg

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 70kg

NutLove