SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie:/

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 612
Witam. Mam 17 lat, paliłam przez 5 lat po paczkę dziennie, już nie palę, mam stwierdzoną astmę od wczesnego dzieciństwa.
Ważę 65 kg przy wzroście 173, więc masakry nie ma, ale chciałoby się mniej;)
Próbowałam ostatnio biegać. Najpierw mogłam przebiec wolnym truchtem około 300 metrów i wypluwałam płuca. Potem dobiłam do 600 metrów. Następnie niestety miałam tygodniową przerwę, poszłam pobiegać i... nawet 300 metrów nie dałam rady. Biegałam przez 3 tygodnie co drugi dzień parę razy na ,,trening" po te 300 metrów przerywane szybkim marszem i nie zrobiłam najmniejszego postępu.
Zniechęciłam się do tego biegania, mam go dość. Czy mogę go zastąpić jazdą na rolkach? Nie duszę się jak jeżdżę, a też się zmęczę i ,,narobię".
Czy koniecznie muszę biegać? W większości planów treningowych jest zawarte to nieszczęsne bieganie:/
Czym mogłabym je zamienić?Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Zaczęłaś palić od 12 roku zycia :-/ Paliłaś sobie 5 lat w okresie dojrzewania a teraz sie zniechęcasz po kilku marnych tygodniach biegania ?

W myśl aerobów pewnie ze bieganie można zastąpić czymkolwiek...ale nie ma czegos takiego ze kondycja nie idzie w górę. Zawsze musi iść w koncu...300 metrów truchtem i wypluwanie płuc to nie powiem - patologia jest obecna - ale takie osoby też budują kondycję do godzinnego biegu.

2 i pół miesiąca, przykładowy plan:

1. tydz. Biegnij 2 minuty, idź 4 minuty (powtórz 5 razy).
2. tydz.Biegnij 3 minuty, idź 3 minuty (powtórz 5 razy).
3. tydz.Biegnij 5 minut, idź 2,5 minuty (powtórz 4 razy).
4. tydz.Biegnij 7 minut, idź 3 minuty (powtórz 3 razy).
5. tydz. Biegnij 8 minut, idź 2 minuty (powtórz 3 razy).
6. tydz. Biegnij 9 minut, idź 2 minuty (powtórz 3 razy).
7. tydz. Biegnij 9 minut, idź 1 minutę (powtórz 3 razy).
8. tydz. Biegnij 13 minut, idź 2 minuty (powtórz 2 razy).
9. tydz.Biegnij 14 minut, idź 1 minutę (powtórz 2 razy).
10. tydz. Biegnij 30 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 627
methodys musisz zaczac nie od biegu przeplatanego marszem, a od truchtu przeplatanego marszem. Trucht w sensie bieg niewiele szybszy od szybkiego kroku. To nie chodzi o to by biec ostro a potem zdychac. Zacznij nawet od 1 minuty truchtu na 4 minuty marszu. Nie zwiekszaj tego od razu podczas nastepnego treningu tylko zwiekszaj obciazenia po np. tygodniu. Jak ktos napisal, wiele lat psulas kondycje, wiec teraz nie oczekuj rezultatow po 10 dniach. Rozloz sobie zwiekszanie kondycji na dluzszy czas, stopniowo, bez parcia na wyniki.

No chyba, ze to jakasa sprawa zdrowotna. Astma + papierosy od 12 roku zycia, wiec moze lepiej udac sie do lekarza i niech on ci cos doradzi, albo na jakies forum zajmujace sie tymi problemami zdrowotnymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 612
To oczywiście był trucht nie bieganie:)
Czyli spokojnie mogę sobie odpuścić ten bieg i np. jeździć na rolkach. Czym jeszcze mogłabym go zastąpić?
Ja nie mówię, że chciałabym po 3 tygodniach truchtać godzinę, ale żeby chociaż trochę się zwiększył mój zakres możliwości;)
Chyba poćwiczę najpierw czas jakiś na rolkach ew. czymś innym i dopiero potem się wezmę za to bieganie:)

Zmieniony przez - methodys w dniu 2010-06-13 15:49:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Basen rower fitness orbitrek wioślarz stepper...zawsze mozesz robic MARSZ albo i marszo-bieg z naciskiem na marsz skoro taki dramat jest.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-06-13 16:21:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 612
Dzięki, jesteście super:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mega placek na sniadanie

Następny temat

Dieta do sprawdzenia....

Wiecej