SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie, tempo -kilka pytań,

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2900

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 566 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4434
Witam biegam już dość długo bo około 2 lata tyle , że z przerwami czasem dłuzszymi , ale ostatnio zawziąłem się i zamieniłem swoje bieganie monotonne ( zawsze 6.5km i w dni w jakie przyszła mi ochota) i zaczałem robić plan treningowy .
http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=19&id=432

Oto plan , którym biegam.Aktualnie jestem na 10tygodniu i dziś biegłem 8km . Pytanie brzmi jaką szybkością powinienem biegać ten dystans ( w min/km) aby trening był jak najwydajniejszy. Zauważyłem , że zawsze biegne tempem 5.30min /km i nie ważne czy to 6km czy 16km utrzymuje to samo tempo , wcześniej te dłuższe dystanse jak 12km biegłem tempem 6.30 / km . No ale już sam się pogubiłem . Dzisiaj biegłem dokładnie 44min 8km , moje tetno po biegu wynosiło 142 . Mam 18lat , waże 85kg i 193 cm wzrostu .

2. Drugie pytanie polega na tym czy biegając w ten sposób dokładnie tym planem treningowym poprawie swój wynik na 1000m? Aktualnie wynosi on 3 min , moim marzeniem jest osiągnąć 2,30 mozliwe to w ogóle?

3. Czy podczas dłuższych biegów także zdarza wam się pościerać palce u nóg ? Czy to raczej indywidualna kwestia u mnie , że musze z plastrami biegać ?

4. Mógłby ktoś z grubsza określić czy u endomorfika podczas biegania trzeba spozywać dużo weglowodanów? Ostatnio jestem na diecie low carb(węgle tylko na śniadanie i okołotreningowo) czuję się dobrze , tylko zauważyłem duzy spadek mięśni , a brzuszek nie poprawia wygląda dalej mieśnie zasłonięte.
5.Po dłuższym biegu cały dzień mnie poźniej ssie czy to możliwe ze spala się w ten dzień podczas biegu 1.5h aż 1500kcal? Czy niektore tabele raczej są mało konkretne?

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź , Sogi dla pomocnych.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 252 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4355
1. Jeśli biegasz około 3min na 1km, a na treningu 6km robisz z miedzy czasem 5.30/km i dobrze się czujesz możesz starać się zmniejszyć ten między czas małymi kroczkami- z treningu na trening np.5-10 sekund
2. Jeżeli ten trening robisz pod 1km poprawisz czas ale nieznacznie, aby poprawić ten czas powinieneś na treningu robić np. 4-5x1km z czasem w twoim wypadku okolo 3.25 na przerwach 8-10min.
3. Kiedyś jak zaczynałem biegać miałem taki problem z pietami xD Teraz skóra jest grubsza i po problemie
4. Hm nie znam się za bardzo na dietach ale wiem ze przed treningiem przydają się węglowodany Trener tak gada i myślę ze ma racje ponieważ bez "dobrego" żarcia niemam siły na treningu...
5. W takie tabele nie warto patrzeć... Ja zawsze staram się jeść po treningu duuzo białka niewiem czy to dobrze ale nie narzekam

Pomoglem jak potrafiłem ( jak mowilem wczesniej na dietach sie nieznam) ale mysle ze niektóre informację Ci się przydadzą. POzdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 566 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4434
1. Czyli mam biec jak najszybciej mogę jednak . Postaram się teraz przebiec 5min/km i jak się bede czuł w miare wypoczety bede schodził
2. Nie trening robie pod sylwetke i powiększenie kondycji Na razie idzie w patrze wszystko dobrze, choć odkad robie ten plan trochę mięśnie spadają.
3. dzięks , u mnie też poduszki(pod palcami) jak w piłke gram
4. Czyli zapewne robię dobrze.
5. Tu chciałbym poznac zdanie kilku osób .

Sog'a oczywiście przyznaję
Jeżeli ktoś jeszcze mógłby wyrazić opinnie będe wdzięczny:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2572
Z treningu na trening 5-10 sekund to chyba przesada, co 2-3 tygodnie, tak. Co do poprawy czasu na 1000m, podstawa jest oczywiscie wybieganie, ktore robisz stosujac ten trening. Mogłbys dodac sobie jeszcze treningi "tempowe" (tak to sobie nazwe) na dany dystans. Chodzi o to żebys biegał odcinki powiedzmy od 800-1000m 3x na 70% swoich mozliwosci (oczywiscie z czasem bedzie to szybciej wychodzic) Zawsze w ten sposób trener przygotowywał nas na przełaje i efekty były.
Pozdrawiam i powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47
Musisz sam stwierdzic, jak czujesz sie po przebiegnięciu kilometra w najlepszym czasie. Jeśli jesteś maksymalnie zmeczony to musisz organizm przystosowac do zwiększonej wydolności, czyli robic jak kolega wyżej napisał, jesli jednak problem jest w szybkości, to powinieneś skrócic te odcinki o ponad połowę (300-400m) na 80-90% i dodatkowo podczas zwykłego codziennego biegu robic coś takiego: biegniesz biegniesz i w pewnej chwili wyznaczasz sobie jakiś odcinego o długości 50-60m i biegniesz na maxa, po jego skończeniu powoli wracasz do normalnego tempa i jak poczujesz się "stabilny" to dajesz znowu to samo. Ważne żeby nie przesadzic, dac mięśniom mozliwosc na regeneracje, no i wazna jest woda po treningu, najlepiej mineralna, żebyś się po zbyt długim treningu z elektrolitów nie wypłukał (przez pot)

Sapere Aude!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2572
Czyli interwały, nazwij to po "imieniu" to sobie odrazu wiecej znajdzie na forum :) Po treningu tez weglowodany nalezy uzupełnic..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bieg na 100m, 600m, i 12min

Następny temat

football amerykanski

WHEY premium