SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biceps - kiedy powinnismy sie zaczac martwic

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 75760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 265 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4567
No a ja mam tylko 28 , marzy mi sie ze do konca roku bede mial 34 obwod lapy, chce poprostu aby lapa byla wieksza czyli pracuje nad bicepsem,tricepsem i barkami, przedramiona mam dobre tylko szkoda ze w prawej lapie troche wieksze .Jak myslicie czy przy dobrej diecie i treningu + jakis cykl kreatynowy za pol roku uda mi sie do grudnia osiagnac 33-34 cm ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Powyżej 50 ciu w łapie, super wynikiem jest jak dla mnie zrobienie centymetra w rok, chociaż muszę przyznać, że jeszcze udaje mi się coś wydusić z moich bicepsów.

Zaczynałem od 32 w łapie, nie pamiętam przyrostów na początku, orientacyjnie po pierwszym roku miałem ze 36, po 5ciu latach treningu miałem chyba koło 41-42.

Później było już pod górkę, utknęło koło 43 i dopiero po podsypaniu ruszyło się (w ciągu następnych 10 lat) do 52. Tyle się trzyma od kilku lat (ale było też sporo przerwy w międzyczasie - więc urosnąć nie mogło).

Obecne założenia treningowe to przekroczenie 56 w łapie, zanim przejdę na emeryturę

Co do ciężaru to robiłem już kiedyś 8 powtórzeń na 70 kilo, ale teraz mam w dupie machanie dużymi ciężarami na bica. To dobre, żeby się popisać przed kumplami - tylko i wyłącznie. Dużo lepiej czuję biceps gdy zrobię 20 powtórzeń na 50kg, skupiając się wyłącznie na bicu - niż miałbym założyć 80 i atakować z łydki, a potem dopychać barkami i grzbietem Poza tym dochodzi jeszcze kwestia stawów, ścięgien i przyczepów. Przeliczając ciężar metodą 2 powtórzenia = 5kg, można wywnioskować, że 20 powtórzeń na 50 ciu kilo można "zamienić" na 16x60, 12x70, 8x80, 4x90 i 1x100 Oczywiście wyniki są szacunkowe i "rzeczywiste" byłyby sporo mniejsze, ale nawet na myśl o 80 kilo - robi mi się ciemno w oczach
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
Ja zaczynam od ok 27 w lapie.Wogole bardzo chudy bylem.Teraz jest ok 38(niecale,ale tez wiecej niz 37,5 ;) ).Z drugiej strony to mialemrozne okresy niecwiczenia/zmian silowni/dziwnych planow i dlatego nie jest najlepiej.
Na serie,uginania przedramiom to tak 40kg...choc tak mniej technicznie dawalem rade ok 44,ale stwierdzilem,ze to nie ma wiekszego sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 265 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4567
MR.MST a ile juz cwiczysz ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja zaczynalem/zaczynam od 28 w bicu i cwicze troche ponad 2 miechy teraz mam 30 do wakacji licze na 33:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 137 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 772
rbk - czemu tu sie dziwic? to jest jak najbardziej normalne
najtrudniejsza jest pierwsza faza ruchu....

krzych - 80kg? masakrycznie tu musi wygladac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 273 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6096
Ja zaczynałem od 35.5, przez 5 miechów do 37 dobiłem, a w klacie od 98 do 105,5, co dziwne przez ostatnie 2 miechy praktycznie nic nie urosło, ale na szczęście zmieniam trening na gęstościówke po świętach, zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
i waży też masakrycznie zapewne

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1169 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6480
To byla ironia z mojej strony...

... znowu polubiłem żelastwo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1192 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15139
Ja zaczynałem [3 miechy temu] to tak gdzies kolo 36 miałem to urosło mi moze z 2 cm..

Zmieniony przez - atomson w dniu 2006-04-13 18:32:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak walczyc z boczkami ??

Następny temat

Mój plan treningowy na masę

WHEY premium