SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bialko..

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1551

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
Nie nie bedzie to kolejne pytanie co ma wiecej bialka czy cos takiego :P:)

Moj brat zdaje w tym roku na studia i podljelismy dyskusje o bialku, aminach itd. :)

I teraz mam pare pytan.
W jego ksiazkach nie ma slowa zeby cokolwiek z bialkiem dzialo sie w nerkach wiec czewmu na Ostrowi pisze zeby nie stosowac dluzej niz bodaj 4 tyg bo grozi uszkodzeniem czy tam chorobami nerek ?

Dalej zasugerowal ze jedzenie jajek moze.. prowadzic do wrzodow żoładka.. Cos wspominal o kwasie solnym ze podobno powstaje przy trawieniu jaj.. nie wiem dokladnie o co biega:/
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
Aha i jeszcze jedno gdzie w jedzeniu wystepuje tauryna ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 908
"Jej naturalnym źródłem jest mięso, szczególnie podroby (np. wątroba), ryby, małże."
"Tauryna jest składnikiem wielu napojów energetyzujących, takich jak Red Bull czy rodzimy Tiger i odżywek dla sportowców, które mogą również zawierać kofeinę lub inne substancje stymulujące."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
"Jej naturalnym źródłem jest mięso, szczególnie podroby (np. wątroba), ryby, małże."

o to mi chodzilo . Dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 300
" Dalej zasugerowal ze jedzenie jajek moze.. prowadzic do wrzodow żoładka.. Cos wspominal o kwasie solnym ze podobno powstaje przy trawieniu jaj.. nie wiem dokladnie o co biega:/"

Z tego co wiem z podstawówki to kwas solny jest jednym z podstawowych składników soków żołądkowych... Po prostu jest tam zawsze... Jeśli chodzi o jaja to są ok, ja nie narzekam a nawet jestem zadowolony pyta staje jak szalona

This is the path....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 300
"Kwas solny, kwas chlorowodorowy (HCl) [gwarowo zajzajer od (niem.) Salzsäure] - nieorganiczny związek chemiczny kwas beztlenowy, będącym roztworem chlorowodoru w wodzie. Czasami kwasem solnym nazywa się też roztwór chlorowodoru w innych rozpuszczalnikach polarnych np: w acetonie. Rozcieńczony kwas solny znajduje się w żołądku człowieka i ssaków - umożliwia trawienie białek. Nazwa "kwas solny" pochodzi od dawnej metody jego otrzymywania ze stężonego kwasu siarkowego(VI) i chlorku sodu (kwas z soli)."
Źródło - " wikipedia"

Jeśli chodzi o nerki to jest prawda że spożywając dużo białka ( zwłaszcza z odżywek) obciążamy nerki. "Z metabolizmu białka pochodzą bowiem toksyczne produkty przemiany materii" . Te właśnie toksyny usuwane są przez nerki, jeśli będzie ich za dużo może dojść do uszkodzenia nerek

Zmieniony przez - fighter83 w dniu 2007-03-12 14:35:11

This is the path....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Nadmiar białka jest jedynie niewskazany (a raczej zabroniony) w przypadku uszkodzonych nerek lub predyspozycji do ich choroby. Zdrowe nerki z białkiem sobie poradzą, tym bardziej z ilością 2g/kgmc.

Kwas solny jest składnikiem soku żołądkowego, zawsze jest wydzielany, gdy coś zjemy, w szczególności produkty białkowe. Do powstania choroby wrzodowej żołądka wymagane są bakterie Helicobacter pylori oraz uszkodzona śluzówka żołądka, więc jajka mogą powodować chorobę wrzodową, ale u osób podatnych na tą chorobę i nie znacznie bardziej niż inne produkty białkowe.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 300
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w diecie!!!

Następny temat

Low carb a trening silowy ?

WHEY premium