SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko przed treningiem??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 127005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, przed treningiem tak.Niewiele ok 15 gram,po treningu napój proteinowy.Jesli kogos to nie przekonuje ( hej Norton :) to widocznie takie sławy jak Ernie Taylor czy Ronnie popełnija błądy w swej diecie...hm... trzebaby ich o tym powiadomic...

" kulturystyka to zarówno kultura ciała jak i umysłu "
Black Taurus
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
Poczytaj sobie pare FAQow i pomysl zanim cos napiszesz. Jakie wg Ciebie jest uzasadnienie pobierania bialka przed treningiem? Najwiekszym zrodlem energii sa weglowodany, a nie proteiny. A po drugie pijac napoj proteinowy po treningu nie pobudzisz trzustki do wydzielania duzych ilosci insuliny. A wiadomo, ze ten hormon jest najsilniejszym hormonem anabolicznym. Jest to rowniez hormon magazynujacy, ktory usiluje magazynowac wszystko co jest we krwi. Jesli we krwi jest duzo glukozy, insulina wprowadza ja do miesni, gdzie zostaje zmagazynowana w postaci glikogenu. Dlatego po treningu spore ilosci ww prostych jak wafle ryzowe czy carbo. Bialko tez przyjmujemy lecz w mniejszych ilosciach, by pozniej po 30-40 minutach zjesc pelnowartosciowy posilek potreningowy z duza zawartoscia ww zlozonych i bialka

Pozdrawiam,
NoRtOn



Zmieniony przez - norton w dniu 2002-07-06 19:18:21

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chłopcze... równiez poczytaj troche... miałem mozliwośc trenowąc jakis czas w USA, tam polecono mi ta metode , która rozpowszechnił Ernie Taylor, miałem równiez mozliwośc rozmowy z Mariuszem Strzelińskim, który równiez tak robi...( no chyba , że to niedouczony żółtodziób w dziedzinie kulturystyki )a uzasadnienie... dobra , zjedz posiłek dwie godziny wcześniej, straw to i idź na siłownie.... zacznij morderczy trening ...z czego w tym czasie bedą korzystac mięśnie...?a dając im białko, w czasie treningu mięśnie zaczna je juz przyswajać , regenerując natychmiastowo straty , bilans po takim terning pod wzglądem spalania mieśni jest o wiele lepszy, po treningu nalezy wipić dużo większą dawkę napoju proteinowego bo kto troche chodził na siłownie to wie, że pierwsza godzina po treningu to podstawa,własnie wtedy mięsnie są najbardziej podatne na przyswajanie, dlatego nalezy spożyć białko i weglowodany oczywiście , nie pisałem o nich wcześniej bo to chyba coś oczywistego (tak jakbym musiał pisac , ze aby jeździć na rowerze , rower ten musi mieć koła... )weglowodany uwolnia insuline.A takie cwiczenie bez niczego przed i z przyjmowaniem składników pokarmowych 2 godz. po treningu to drastyczne spowalnianie procesu budowy mięsni...

" kulturystyka to zarówno kultura ciała jak i umysłu "
Black Taurus
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
Chlopie, masz przeczytane 40pare artykulow, przeczytaj troszke archiwum, czyli posty z uzasadnieniem wielu prawidel. Bialko nie trawi sie tak szybko jak ww, tak wiec spozywajac posilek godzine przed treningiem dopiero na poczatku jego bialko przyswoi sie w duzym stopniu. Dzieki energii z weglowodanow-miesnie beda mialy sile pracowac-a nie jak kolega szanowny mowi, z bialeczka. Przez caly trening miesnie korzystaja z zapasow weglowodanow, a nie z bialka. Dopiero po skonczonym treningu, by jak mowilem wczesniej wprowadzic glikogen do miesni spozywamy spore ilosci ww prostych, a dopiero nastepnie mala ilosc bialka, ktora pozwoli nam nie wejsc w katabolizm. Dopiero po 30-40 minutach nasze cialo domaga sie budulca w celu odbudowy nadszarpnietej w czasie treningu struktury miesni i po tym czasie spozywamy wlasnie posilek bogaty w ww zlozone oraz bialko. to tyle na ten temat. Wracajac do Twoich amerykanskich trenerow i zasad, niestety nie kazdy robi to co mowi, po drugie wielcy kulturysci nie zyja tylko i wylacznie na zarciu, ale doprawiaja to sobie roznego rodzaju innymi dodatkami i soczkami. A w takich organizmach bialko moze byc przyswojone w wiekszych ilosciach bezproblemowo, wiec z tego korzystaja. A na razie odsylam do archiwum a najlepiej do FAQ na kulturystyka.pl gdzie jest wyrazna odpowiedz na ta kwestie

Pozdrawiam,
NoRtOn
1

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
opanuj sie czlowieku , dopiero co przychodzisz, swoja wiedza mogles sie pochwalic np. tutaj https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=33016 gdzie dopiero moja interwencja pomogla Tobie zrozumiec, ze sie pomyliles. nic nie wniosles sensownego na forum, a swoje gadki popierasz teoriami, ktorych nie przytaczasz w postaci zrodlowej. naprawde radze poczytac wiecej postow i odsylam Cie znowu na FAQ na kulturystyka.pl w celu przyjrzenia sie opinii o tym temacie innego moderatora-jesli jego wnioski tez podwazasz to po co siedzisz na forum-jesli wszystko wiesz lepiej od innych. "zeby sie wydzielilo wiecej insulinowki" - sorry, ale po studiach medycznych tak sie nie gada
Pozdrawiam,
NoRtOn



Zmieniony przez - norton w dniu 2002-07-06 22:59:42

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
ja swoje argumenty przytoczyl, Ty za to zadnych i smiecisz na forum, nara

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9398
Nie chcial bym sie wtracac, ale ja tez czytalem w lipcowym wydaniu Flexa, ze bialko przed treningiem daje niezle efekty!

Bakariusz

Bakariusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
wlasnie o tym mowilem, nie kazdy czlowiek ma taka genetyke jak Ci amerykanscy kulturysci i nie kazdy czlowiek bierze tyle koksow. zwykly organizm nie przyswoi 100g bialka nawet w dwoch czy trzech porcjach w przeciagu dwoch godzin dlatego bezpieczniej jest przyjac to po treningu od razu i pozniej w pelnowartosciowym posilku potreningowym. tak samo mozna powiedziec, ze jesli Coleman je 250g stek i dzieki temu ma efekty to ja tez bede tyle jadl. tak samo z dawkami kreatyny, czemu niektorzy biora po 10g na raz

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wtracając sie w spory, ja tez słyszałem , ze trzeba brac troche dobrze przyswajalnego białka przed treningiem,tak powiedzieli mi goście na mojej siłowni a chyba mają racje bo byli to tytani mojej małej siłowni, faceci wygladaja naprawde wspaniale, obserwowałem toczacą się tu batalię i z tego wychodzi ,że Blach Tauruss mial racje a został potraktowany bizganiem, w ogóle co sie z nim dzieje?dlaczego sie nie odzywa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jezeli ktos twierdzi ze bialko popijane podczas treningu da kopa, to zapraszam na trening i maly sprawdzian. Raz pocwiczy i bedzie mogl popijac bialko podczas zaproponowanego treningu, drugi bedzie mial do dyspozycji carbo.
Tak samo po treningu, ciekawe kiedy szybciej odczuje powrot energii.
Z doswiadczenia powiem ze zarowno bialko jak i ww sa nioedoceniane przez amatorow z silowni. Malo tego, wielkim bledem jest spozywanie ww i bialka w niedpowiednich porach w ciagu dnia w ktorym maja trening.

A co do zawodowcow ktorych zna podobno nasz kolega o wyksztalceniu medycznym, to dlaczego ich wypowiedzi roznia sie strasznie od znanego na forum jak i w kregach polskich kulturystow X-mana czyli pana Krzysztofa Tura z powodzeniem startujacego w zawodach jak i przygotowujacego (i naszych kolegow z forum) do startow w zawodach ? Gwoli scislosci nieraz polecal (zalecal, kazal jak kto woli) spozywac carbo lub gainera zaraz po treningu ? Amator bez kszty wiedzy, powinien robic jak Ronnie Coleman...]
Sorry ale kolega swoje wnioski wysnowa chyba tylko z filmu na ktorym prezentowany jest trening Ronniego gdzie nie zauwazylem zeby zjadl ze 400 gr ww, oprocz koszmarnych ilosci piersi i koktajli proteinowych. W czym tkwi tajemnica ? Niech wydedukuje nasz uprzejmy kolega, w koncu 5 lat studiow nie moglo pujsc w bloto i psim swedem medycyny sie nie konczy, no ale kazdego mozna przecenic.
Mechanizmow przyswajania cukru ( w prostej postaci ) jako uzupelnienia strat energetycznych w czasie i po treningu w porownaniu do przyswojenia bialka (ochocho ...) i przerobienia go na glukoze nei bede opisywal bo kolega swietnie je zna...

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta Montignac

Następny temat

Zielona Herbata -ciekawe

WHEY premium