SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko na noc.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 385
Siema, nie jestem tak bardzo zaawansowany więc podjedźcie do mnie z lekkim dystansem :D. Chodzę wieczorami na treningi, jestem po jakościowym teraz chce zacząć na masę i jednoczesną redukcję tłuszczu. Co myślicie, gdy po przyjściu z siłowni zjem od razu 50g sparzonych warzyw z 100g ugotowanym filetem a przed spaniem jeszcze 100g ugotowanego fileta bez żadnych węglowodanów? Jeżeli to jest totalnym bez sensem to co możecie mi polecić gdy mam takie pory treningów. I jeszcze, mam znajomego który po siłowni nie je nic, a rano wypija białko - Czy w nocy nie dochodzi mu do katabolizmu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 385
Po pierwszym posiłku po siłowni mija jakieś 1.5h do mojego spania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 9947 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 52544
Po siłowni zjedz pełnowartościowy posiłek i Ci wystarczy. (Pełnowartościowy = białko, węglowodany i dodatek tłuszczu)

Nie jedzenie niczego po treningu to jednak głupota, bo nie wykorzystuje się potencjału, jaki ma powyższa pora.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Czyli twierdzisz że jedzenie samego białka na noc nie jest korzystne? I ile czasu po posiłku takim jak mówisz miałbym chodzić spać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Po treningu pełnowartościowy posiłek będzie o wiele lepszą opcją, jak zjedzenie samego białka. POza tym, nie ma najmniejszej potrzeby, by na kolację jeść wyłącznie posiłek składający się ze źródła białka.

Jeśli Ci to nie przeszkadza, to możesz iść spać nawet od razu, jednak osobiście odczekałbym z 1-1,5h między posiłkiem, a spoczynkiem.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No właśnie, żeby nie odłożyło mi się w tłuszcz nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
A od kiedy zjedzenie węglowodanów, czy tłuszczu na kolację "odkłada" się w tłuszcz?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Pisałem wyżej że nie jestem zbytnio zaawansowany :) Dzięki za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
To taki posiłek pełnowartościowy na moją wagę jaki by pasował. 100g ugotowanego fileta z kurczaka + 50 g warzyw polanych łyżeczką Oliwy z Oliwek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2034 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 19955
Dział odżywianie zaprasza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
To taki posiłek pełnowartościowy na moją wagę jaki by pasował. 100g ugotowanego fileta z kurczaka + 50 g warzyw polanych łyżeczką Oliwy z Oliwek?

Nie wiem, co to znaczy "Twoja waga" bo jej nie podałeś. Dorzuć źródło węglowodanów do posiłku.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odchudzanie - czym sie wspomagac

Następny temat

Filety śledziowe w oleju vs śledź w oleju

WPC