SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko i kreatyna vs. nerki i wątroba

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4566

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 87
Sprawa przedstawia się tak że mam polipy na woreczku żółciowym (czyli grudki cholesterolu). Do tego jakiś czas temu bule brzucha i napompowany bebech jakbym był w 6-7 miesiącu ciąży Lekarz ost. mi powiedział ze coś z wątrobą nie tak - ale nijak tego zargumentować nie umiał. Ogólnie to zalecenia od lekarza (już ładny rok temu zresztą) to zdrowa żywność, dużo wody i piwa (to mi się nawet podoba) na przeczyszczenie itd.

Odpowiedz lekarza na moje pytanie była oczywista - złoślwy śmiech i pytanie: chce pan żyć?
Ja: Jasne.
On: To proszę wiecej nawet nie zadawać takich głupich pytań.
Ja: A, to sp***dalaj (żart )

Czy w moim przypadku mogę brać białko i kreatynę. Z białkiem już jadę. Kreatyne mam PERFECT-a z białko Ostrowia WPC w worach. Na ostrowii jest napisane że jest aby nie spożywać dłużej niż 6-8 tygodnii i że nie zaleca się do stosowania dla osób mających choroby nerek i wątroby. Tak wogóle to konkretnie jest nie tak w ostrowii (czytam, czytam i doczytać się nie mogę dlaczego wszystim to białko nie pasuje)? Mylicie że powinienem ograniczać białko? Jeśli tak to do jakiego poziomu?
Dalej, jak Kreatyną (+ Dextrojuce)? Czy moge przyjmować standard dawkę po 5g 2x dziennie? Czy powienienem ograniczać? Dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 87
Nie da się edytować postów, trudno. Jeszcze jedno bo dopiero zaczynam się wspomagać suplementami. Jak to jest z cyklami kreatynowymi? Można jechac tak non stop" krea - 3 tyg przerwy - krea - 3 tyg........ i tak do usranej śmierci?

Wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 280
na pierwszy post ci odpowiem - możesz jeść białko na 100%. Oprócz (o czym uczą w szkole podstawowej) podstawowego składnika budulcowego organizmów żywych (protein) dostaniesz sporą dawkę witamin i minerałów :D

Co do kreatyny to się nie wypowiem, bo nie wiem, ale białko jest dla Ciebie 100% bezpieczne i nawet zalecane.

Jeśli chodzi o stłuszczoną wątrobę, to lepiej odstaw piwo (duży indeks glikemiczny, 250kcal/0.5l), zrezygnuj lub ogranicz na jakiś czas węgle (chleb, makaron, ryż, a przede wszystkim wszelkie słodkości). Jedz dużo owoców i warzyw. Bebech to nic zdrowego i nie świadczy od razu o chorobie, ale także o złej przemianie materii, złych nawykach żywieniowych, itd. Może zmień też lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 307 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6116
"ogracznicz węgle" a pozniej "jedz duzo owocow" ????? dziwne...

dieta wysokobialkowa bezweglowa bardzo obciaza nerki ...

Już nie na wysokość tylko na szerokość :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 87
W moim przypadku wywalony bebech, nie świadczy o zatłuszczeniu. Rano mam kaloryfer (no prawie;), ale jak cokolwiek zjem (nawet mało!) to wywala - coś jakby napompowany powietrzem, ale na szczęście już nie tak jak kilka miechów temu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Zgadza się, w ten sposób brzuch wypina wątroba.
Pochodz po lekarzach chłopie i znajdz jakiegoś, który bedzie z toba prowadził normalny dialog, bo w tak młodym wieku(chyba -->uzupełnij profil) z wątroba mieć coś nie tak, to nie za dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1078 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13124
mi tez wywala brzuchola ale bolow zadnych nie mam..ale co bony puszczam to jest masakra ;) chyba zakupie sobie hepatil i zobacze czy cos pomoze.. ps. takie wywalania brzucha po spozyciu duzej ilosci plynow (jak np w moim przypadku gdzie wypijam okolo 1litr wody z samego rana bo to do storma i do bialka i zeby popic witaminy) uwazam za normalne.. co innego jak bym mial jakies bole watrobowe..



Zmieniony przez - roberto_83 w dniu 2008-04-17 11:24:49

Zmieniony przez - roberto_83 w dniu 2008-04-17 11:26:32

kulturystyka - moje życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Wątroba nie boli, chyba że masz już fest prze**bane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 87
Po lekarzach to już chodziłem od cholery i wykryli u mnie te polipy w woreczku. Za parę miesięcy znowu już kolejny raz USG. Lat mam 21. Białko postaram się ograniczyć do 2g/kg dziennie, ale co z kreatyną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 87
A tak wogóle to wszyscy co chlają za dużo mleka mają polipy w woreczku. Tylko nawet o tym nie wiedzą.
...
Napisał(a)
Usunięty przez faftaq za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

arginina, beta ecdysteron -???

Następny temat

ANIMAL TEST

WHEY premium