SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko czy gainer ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4994
Zdjęcie sylwetki (mile widziane): Jest
Wiek :15
Waga : 60
Wzrost : 174
Staż treningowy: 1 miesiąc poważnego treningu, wcześniej nieudane próby kończące się po 2-3 tygodniach.
Obwód pasa: jeśli tylko znajdę miarkę, edytuje
Obwód klaty:
Obwód uda:
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): WF 4x w tygodniu, sporadycznie piłka nożna, ćwiczenia na ławeczce/hantle/sztanga, czasami biegi ;)
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) :--
Stan zdrowia:dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: ćwiczenia siłowe
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :-
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t:-
Wrażliwość na stymulanty:-
Możliwosci finansowe: narazie do 200 zł
Cel/problem/opis:
Cześć. Ostatnio wkońcu się za siebie wziąłem i zacząłem ćwiczyć, myślę że już na dłużej. Jestem w trakcie układania diety, i już wiem, że nie spełnię wymaganej porcji białka dziennie. Dlatego też chcę zakupić białko lub gainera. Mój brat powiedział, że lepiej kupić samego gainera, bo jest lepszy i bardziej wielofunkcyjny. Z góry powiem, że naczytałem się, że po gainerze może przybyć czysty tłuszcz, a nie chcę mieć (znowu) problemów z tym ;) Moje pytanie brzmi: co wybrać ? czy gainer zastąpi mi odżywkę i białko ? Oczywiście wiem, że to ma być tylko uzupełnienie diety.

PS. co sądzicie o białku Olimp Whey Protein Complex 100% ? Oraz o gainerze Magnum 8000 ? Oraz jakie polecacie, aby był jak największy stosunek białka/100g ?


Pozdrawiam. Przemek.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17724
Jeśli w diecie brakuje Ci białka to oczywiście kup białko, odżywki dobieraj według braków w diecie a nie wg. tego co Ci mówią inni.
Gainer to odżywka, w której jest przewaga węglowodanów a jeśli możesz je dostarczyć z pożywienia to nie widzę potrzeby kupowania gainera :)

Just can't stop!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 183
Gainer?
Białko+owsiane zmielone na proszek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4994
Tak, tylko że przeczytałem też, że gainery dodatkowo dostarczają więcej energii i siły, i nie weźcie mnie za zmanipulowanego reklamą. tylko chcę to właśnie sprawdzić i spytać bardziej doświadczonych ode mnie ;) i chciałbym jeszcze o pytaniu przypomniec ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49519 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385506
najwiekszy stosunek białka w 100g maja izolaty białka np https://sklep.sfd.pl/ActivLab_Whey_Protein_Isolate_90_plus-opis2087.html, jesli gainer skalda sie w w iekszości z wegli to jednoznacznie jest ze dostarcza energi , jednak stosuje sie go wg braków w diecie bo jezeli bedziesz miał spora nadwyzke weglowodanów to zyskasz wiecej masy tłuszczowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4994
Mam jeszcze jedno pytanie, czy przy treningu siłowym mogę w dniach, których nie ćwiczę wykonywać program 100 pompek+interwał 10 minut+8 Min Abs Workout ? Czy to nie będzie zbytnie przeciążenie dla organizmu ? Jeżeli nie, to zależy mi chociaż na tych 100 pompkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Po co? Interwały-jeżeli są zgodne z celem i uwzględnisz je w zapotrzebowaniu kalorycznym-jak najbardziej.Pompki i brzuszki no way.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-10-04 19:33:03

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4994
Chodzi o to, że moim celem jest także porzadny abs, a ciezko z treningiemw 1 dniu to pogodzic i po to mi m.in 8 min to abs. Tylko martwię się czy to nie będzie mnie zbytnio przeciążać i skutki będą odwrotne od tych których oczekuję :P

Zmieniony przez - przemq47 w dniu 2012-10-04 19:34:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Brzuch zbudujesz przysiadami,ciągami czy nawet podciąganiem na drążku.Serio.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4994
hmm no skoro tak mówisz ;) ok, popróbuje, jak się nie sprawdzi to będzie można kontynuować dyskusję ;)

A interwały to w zasadzie jedno ćwiczenie ciągle wykonuje- bieg w miejscu z wysokimi wymachami kolan i "uderzaniem" dlonmi. Cos w zastępstwie za bieganie, bo tego już nie pogodzę z innymi obowiązkami dziennymi i nie mam czasu ;/

Zmieniony przez - przemq47 w dniu 2012-10-04 19:38:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4994
Wracam do tematu. Ostatnio troche czytałem i oglądałem właśnie o osobnym robieniu brzucha, i np. Piotr Głuchowski- mistrz świata w kulturystyce twierdzi, że powinno się wziąć za to poważniej i osobno go ćwiczyć, ponieważ nie wszystkie partie są poruszane. I wracam do pytania- czy przy treningu 3x w tygodniu mogę w dniach nietreningowych poświęcić te 20 minut na brzuch ? Znajomi mówili mi, że raczej nie będzie to miało większego wpływu na organizm. Jak wy sądzicie ? Pytam tak, ponieważ brzuch to dla mnie jeden z ważniejszych priorytetów ;)

a może wogóle lepiej, jeśli brzuch będę robił w dni treningowe na samym końcu ?

Zmieniony przez - przemq47 w dniu 2012-10-16 15:11:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

podciąganie na drążku

Następny temat

KLatka

WHEY premium