SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko dla początkującego

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Ekspert-SFD z działu Odżywianie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 165 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6150
Witajcie,
Poszukuję odpowiedniego białka na masę w miarę przystępnej cenie (nie chciałbym wydawać więcej niż jakieś 100 zł na miesiąc).
Celem przyjmowania białka jest uzupełnienie braków w diecie z dodatnim bilansem kalorycznym.
Odżywkę zażywałbym rano po przebudzeniu oraz po treningu. W obu przypadkach jak rozumiem najlepsze byłyby białka szybko wchłanialne WPC lub WPI. Jednak WPI są zbyt drogie. Nie wiem natomiast jak działają mixy białkowe. Wydaje mi się, że jeśli wiem konkretnie w jakiej porze dnia będę przyjmował odżywkę, lepszym wyborem byłoby WPC. Czy dobrze myślę? Jak na razie zastanawiam się na WPC Łowickie, jednak ono ma dość słabą rozpuszczalność. Myślicie, że to dobry wybór? Jeśli nie, co innego byście polecili?

Dodam, że mój staż na siłowni jest zaledwie paro miesięczny, a po wakacyjnej przerwie zaledwie 3 tygodniowy (na treningu wprowadzającym). Za tydzień zaczynam trening na masę.

Wiek: 22 lata
Wzrost: 184 cm
Waga: 72 kg

Z góry dzięki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 329 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15072
Twój staż nie ma znaczenia tak na prawdę jakie białko przyjmujesz ;) więc spokojna głowa ;)

Ja osobiście spożywam i polecam koncentraty od Olimpa jak i od ActivLaba - 700g kosztuje 40-50 zł - taka ilość starcza średnio na 3 tygodnie przy założeniu, że stosujesz 1x dziennie, skoro chcesz przeznaczać 100 zł to kupujesz 2 paczki i koniec :)

takie biała jak łowickie.... uważałbym na tego typu produkty, z racji na to, że mój znajomy przez produkty tego typu miał skazę białkową... lepiej kup coś sprawdzonej firmy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 165 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6150
A jak Olimp i ActivLab stoi ze smakiem i rozpuszczalnością?
Macie jeszcze jakieś inne propozycje?
...
Napisał(a)
Usunięty przez Ekspert-SF za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 165 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6150
Okej, swój wybór zawęziłem do białka WPC Łowickie lub UNS Econo. Czy uważacie, że lepiej wydać te parę złotych więcej na UNS?
Czekam na ostatnie opinie i zamawiam.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Michael90 w dniu 2012-10-22 11:13:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Olimp i Trec - cenowo ok, jakość b. dobra. Osobiscie polecam Treca - dobre smakowo, dobra rozpuszczalnosc i jakośc. Na łowickie i inne tego typu rzeczy uwazaj i obserwuj jakbys juz kupil. Ja po UNS ladawalem zawsze w wc, mialem problemy z trawieniem i bialko wyrzucilem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3726 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24421
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 165 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6150
Tak się składa, że aktualnie testuję Łowickie. Znajomy dostał po nim wysypki, więc oddał mi na próbę.
Muszę przyznać, że ja po nim żadnych rewelacji żołądkowych nie mam. W smaku naprawdę niezłe, tylko na 150, a nie 300 ml wody, rozpuszczalność nawet niezła, a i piany specjalnie nie ma.
Dużo osób w podobnych tematach również poleca Econo v2. Uważacie, że jest lepszej jakości niż te wyżej wymienione?
Czy to jest 70% WPC? Czytałem, że tam kiedyś soi podsypywali, ale wtedy było chyba 80%?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
W tych granicach cenowych tak na prawdę nie zauważysz różnicy jakościowej. UNS za 92 zł/1,8 kg wychodzi taniej, niż ECONO za 32 zł/750 gr. Ja WPC zmienię tylko wtedy, jak będę miał trochę więcej kasy - spróbuję jakiegoś za 2-3 stówy. A tak, UNS wymiata.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyna

Następny temat

Odruch wymiotny po S.A.W-ie. Co robić?

WHEY premium