SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka białkowa i Gainer - stosowanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 78
Witam, zakupiłem białko WPC protein plus i gainera mass activator od sfd jako dodatek do diety. Jako ze mam problem z tak czestym jedzeniem zalozonych ilosci. Chcialbym je wprowadzic w codzienna diete, jak to najlepiej ugryzc i kiedy stosować ? Gainer odrazu po treningu zanim nie wroce do domku i nie upichce np.kuraka bedzie dobrym pomyslem ? Kiedy w takim razie stosować białko ? Z rana do sniadania ? I ile razy można sobie zarzucić dziennie takie szejki
z góry dzieki za odpowiedz, pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958364
Witaj,
Na początek przyda się tutaj wrzucić trochę podstaw na temat odżywek, które zakupiłeś, warto doczytać na pewno ten artykuł:
Polecamy również: Odżywka białkowa - kiedy jest ci potrzebna? Czy warto pić białko?


Tutaj podobne proste wyjaśnienie czym jest gainer, jak należy go stosować, co nam daje itd:
https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Gainer__rodzaje_gainerów,_efekty_i_skutki_uboczne-a2527.html

Myślę, że po przeczytaniu udzielonych Ci tutaj w temacie odpowiedzi, a także tych dwóch powyższych artykułów - wszystko stanie się prostsze
Jeżeli nadal będą u Ciebie wątpliwości jak dawkować poszczególne odżywki, to najlepiej jakbyś założył swój temat w dziale https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html wrzucił tam dokładny system żywienia, wyliczone makro i kalorykę, oraz swoje zapotrzebowanie dzienne, wtedy najprościej będzie doradzić gdzie, ile i kiedy użyć gainera/białka.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
Witaj. Tak diners po treningu siłowym będzie idealną opcją bo masz szybko sprawne węglowodany jak i szybko strawne białka to po treningu będzie bardzo dobrą opcją aby dostarczyć pierwszy posiłek zaraz po wysiłku. Natomiast jeżeli chodzi o stosowanie odżywki białkowej tutaj wszystko już będzie zależało od twojej diety ja lubię sobie zrobić lekkostrawny posiłek również przed treningiem gdzie mieszam mąkę ryżową z odżywką białkową i robię sobie taki budyń który nie zalega na żołądku bardzo szybko ucieka z brzucha i ćwiczy mi się komfortowo

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 501 Napisanych postów 1886 Wiek 39 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23353
Wstaw ta diete skoro to mq bycuzupelniejie a pytasz ile razy dziennie biqlko brać:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
j/w pokaż jak obecnie się odżywiasz, jakie masz braki, żeby się nie okazało że wiecej masz z odzywek niż z diety.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Gainer standardowo tylko po treningu, bo to właściwie jedyna pora gdzie można znaleźć dla niego miejsce.

Białko stosujesz wg braków w diecie. Jakie są Twoje braki? Nie wiemy tak na prawdę

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
tomtes93
Witam, zakupiłem białko WPC protein plus i gainera mass activator od sfd jako dodatek do diety. Jako ze mam problem z tak czestym jedzeniem zalozonych ilosci. Chcialbym je wprowadzic w codzienna diete, jak to najlepiej ugryzc i kiedy stosować ? Gainer odrazu po treningu zanim nie wroce do domku i nie upichce np.kuraka bedzie dobrym pomyslem ? Kiedy w takim razie stosować białko ? Z rana do sniadania ? I ile razy można sobie zarzucić dziennie takie szejki
z góry dzieki za odpowiedz, pozdrawiam


Gajner jak chłopaki piją, choc osobiście uważam ze lepiej zjeść posiłek, białko to już musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie na białko, celowałbym w 2-2.5g na kg masy ciała
Używasz do liczenia aplikacji fitatu i wiesz ile jesz i ile brakuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka, ja jestem tego samego zdania co dmq dla mnie zawsze normalne jedzenie będzie górą nad takimi gainerami czy białkiem w prochu (chociaż białko może byc niekiedy bardzo pomocne)
No ale skoro już masz ten gainer to po treningu będzie najlepsza pora na niego a białko nalezy traktowac jako uzupełnienie braków w diecie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Nie ma idealnej pory do stosowania odżywki białkowej i gainera, to tak jakbyś zapytał kiedy najlepiej jeść kurczaka, a kiedy twaróg z owocami - kiedy Ci pasuje, choć w przypadku gainera jeszcze można by było się pokusić o znalazienie dla niego dogodnej pory (w ogólnym rozrachunku nie będzie to miało znaczenia), ale jeżeli masz mieć go na stałe wrzucone i po treningu masz faktycznie długą przerwę zanim zjesz to wrzuć go właśnie w tym okresie zanim nie zjesz pełnowartościowego pełnego posiłku, natomisat w przypadku białka jak chcesz uzupełniać całkowitą pulę, to możesz dokłądać do posiłków np. do omletów, czy owsianki itp. albo po prostu jakiś posiłek z mniejszą ilością białka zapić szejkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Jak sam stwierdziłeś, nie jesteś w stanie dostarczyć w swojej diecie odpowiedniej ilości białka i węglowodanów. W takiej więc sytuacji przydatna będzie odżywka białkowa i białkowo-węglowodanowa. Tyle, ile białka i węglowodanów brakuje Tobie w diecie, tyle też należy uzupełnić odżywką. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej. Poza tym, warto przeanalizować całość Twojej diety.

https://potreningu.pl/artykuly/bialko/odzywka-bialkowa--instrukcja-obslugi-4848

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Yohimbine palmas

Następny temat

Johimbina - stosowanie

WHEY premium