SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bezsennosc - przetrenowanie?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 968

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 47
Cześć!

Jestem bardzo początkującym sportowcem bo zacząłem trenować z masą własnego ciała w lutym, i po około półtora - dwóch miesiącach zaczęły się pojawiać u mnie problemy z bezsennością. Czuję pobudzenie w godzinach wieczornych, pomimo że trening robiłem nawet o 13 w południe... Zasypiam dopiero o 3 w nocy.
Czytałem że może to być przetrenowanie układu nerwowego. Faktycznie, potrafiłem ćwiczyć 5 razy w tygodniu dosyć intensywnie, aż do momentu w którym nie zaczęły się problemy. Więc postawiłem na zmniejszenie intensywności i obciążeń treningowych, co nic nie dało. Potem zarzuciłem w ogóle treningi siłowe żeby przez tydzień ciało odpoczęło i zacząłem biegać, co nie zrobiło różnicy. Generalnie każdy trening powoduje u mnie problemy ze snem. Gdy nie trenuje - nie ma problemu! Zauwazylem ze uspokajająco na mnie działa ibuprofen... chyba lepsze to niż wypicie małpki przed snem. Jeżeli w ciągu dnia nie trenuję, tylko stawiam na aktywny wypoczynek - też śpię bardzo dobrze.
Biorę ZMA, ashwagandę... Diety sobie nie wyliczam.. Oczywiscie staram sie zeby byla zdroworozsądkowa. Sama utrata wagi nie jest problemem, bo odkąd trenuję straciłem kilka kilogramów, zyskałem trochę na sile i zeszło mi 4 cm z talii. Nie pije alkoholu, nie pale.

Ktoś spotkał się z czymś takim i ma rozwiązanie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 47
Hej,

to nie będzie konieczne...odkryłem o co chodzi, może to jest śmieszne, ale żadna z tych aktywności które robiłem wcześniej nie sprawiała mi przyjemności.
Gdy zacząłem robić to co lubię problem zniknął :) śpię jak zabity. znaczy to tyle że każdy powinien robić to co lubi


Zmieniony przez - jedrzej.kr92 w dniu 2020-05-05 20:33:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Jakieś PW, cofeina, efedryna itp..?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 47
Nawet nie wiem co to jest PW i efedryna. Kawa tylko z rana, coli nie piję


Zmieniony przez - jedrzej.kr92 w dniu 2020-05-03 11:29:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Przedtreningówki.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 47
Nic takiego nie biore. To że biore Ashwagande i ZMA to tylko skutek tego ze chce leczyc bezsennosc.


Zmieniony przez - jedrzej.kr92 w dniu 2020-05-03 11:40:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Te suple nie pomogą Ci w zaśnięciu, jedynie jak masz niedobory minerałów mogą się przyczynić do polepeszenia jakosci snu ale nie czasu zaśnięcia.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 47
Tonacy brzytwy sie chwyta. Wiem na pewno ze moj obecny stan to skutki bledow z przeszlosci (z braku treningu, przejscie na trening 5x w tygodniu). Tylko jak to leczyc?


Zmieniony przez - jedrzej.kr92 w dniu 2020-05-03 11:55:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699304
Zaburzenia snu mogą być związane zarówno z chorobami psychicznymi, somatycznymi, jak i szeregiem bodźców zewnętrznych, bądź stanowić mogą konsekwencję stosowania określonej grupy leków i środków odurzających. Bywają i takie sytuacje, w których trudno ustalić jej przyczynę (bezsenność pierwotna).
https://potreningu.pl/articles/3157/sposoby-na-bezsennosc--ktora-opcje-wybrac/page/3
https://potreningu.pl/articles/57/sposob-na-bezsennosc--najnowsze-badania
https://www.sfd.pl/art/Trening/Trening_a_bezsenność._Problemy_ze_snem_po_wysiłku-a2256.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Ibuprofen nie jest na spanie to lek przeciwbolwy przeciwgorączkowy nie bierz tego bo po pewnym czasie okaże się że jesteś osłabiony. Dzemki popołudniowe nie zalecane stała pora i ilość godz snu zalecane. Treningi o 13 nie są przyczyną braku snu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 47
Działa przeciwzapalnie i umożliwia mi w miarę prawidłowa regenerację. Bóle i tak się pojawiają dzień później, ale to nie jest nic nadzwyczajnego.

Czemu twierdzisz że trening o 13 a bezsenność jest bez związku? Czy to nie o to chodzi że jeżeli mam jakiś problem i widzę związek przyczyna skutek to nalezalo by to wziąć pod uwagę? Oczywiscie przyczyna moze byc inna, a trening by ja tylko manifestowal tak, ze organizm pozostaje w trybie gotowosci kilkanascie godzin po


Zmieniony przez - jedrzej.kr92 w dniu 2020-05-03 13:45:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Rozumiem jakbyś go wykonywał o 21 to istnieje taka możliwość, każdy wysiłek fizyczny u Ciebie powoduje takie problemy ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naderwany przyczep biceps 3 mies juz-operowac?

Wiecej