SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bezsenność - co robić?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,

na wstępie uprzedzam, że przejrzałam tematy związane z bezsennością tu na forum, jak i ogólnie na necie, ale nie znalazłam (chyba) wystarczającej odpowiedzi, więc zwracam się z pytaniem do osób, które miały podobny problem.... Od pewnego czasu (+/- 3 miesiące) mam problemy z zaśnięciem, wybudzam się w nocy kilka razy, chociaż wieczorem około 23 naprawdę chce mi się spać. Jak tylko położę się do łóżka, sen szlag trafia i mijają dobre 2 godziny zanim zasnę. Sypialnia służy mi tylko do spania (ktoś w którymś temacie radził, żeby w łóżku nie czytać, nie grać na kompie itp. czego też nigdy nie robiłam), temperatura jest niższa niż w pozostałej części mieszkania, okno otwarte, więc tlenu dużo, hałasów praktycznie nie ma (może oprócz tego, że mieszkam koło dworca kolejowego i dwa razy w nocy zatrzymują się tu pociągi - ok. północy i o 4 nad ranem ). Sytuacja pogorszyła się od kiedy zaczęłam stosować HyperShreda, mimo ze stosuję go tylko rano. Ogólnie w pracy mam dużo chodzenia (mierzyłam krokomierzem, średnio 6tys. kroków dziennie), siłownia 3 razy w tyg (możliwe jest że organizm jest przemęczony?). Najgorsze jest to, że nawet w weekend budzę się o 7 rano i nie idzie dalej spać.... a w poniedziałek do 12:00 chodzę jak potłuczona... Niestety nie mieszkam w PL więc nie mam jak zrobić żadnych badań (ostatnie badania robione były w maju, wszystko było w normie oprócz żelaza, którego miałam za mało, ale lekarz stwierdził, że nie jest to jakiś wielki brak i że mogę sobie dalej spokojnie żyć ), to samo tyczy się leków bez recepty na sen - musiałabym testować na sobie jakieś holenderskie specyfiki, czego nie mam zamiaru robić (?).
I teraz pytanie: co można zrobić w takiej sytuacji? 3 miechy bez dobrej jakości snu to trochę długo no i poza tym fajnie by było wreszcie porządnie się wyspać
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Hej. Objawem przetrenowania może być bezsenność. Odpuść sobie przez jakiś czas treningi, zrezygnuj z w/w środka i obserwuj organizm czy jest poprawa w jakości snu.

Pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
Mozesz sprobowac zazywac melatonine przed snem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Poczytaj n/t "higieny snu".

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
USgorn
Mozesz sprobowac zazywac melatonine przed snem.


To jest bez recepty, prawda? Jutro poszukam, powinnam to znaleźć, bo z treningów raczej ciężko będzie zrezygnować....

krzykacz
Poczytaj n/t "higieny snu".


Zaraz się za to wezmę.

Dzięki panowie za rady!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
Tak bez recepty mozna kupic
z tego co mi sie zdaje z twojego wpisu to mieszkasz w Holandii to mozesz melatonine kupic w Kruidvat.

Zmieniony przez - USgorn w dniu 2012-12-15 17:05:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ehh jak robiłem to samo,melatoninki,herbatki,higiena snu,badania krwi i w końcu wylądowałem na 4 środkach na głowę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
Co do melatoniny, to jest to świetny dodatek do treningu, ale do dawki 3mg. Podawanie wyższych dawek może wpływać ujemnie na poziom testosteronu. (O czym pisał już Sławek Ambroziak) Do tego z praktyki wiem ze musisz minąć z 2 tyg minimum aby poczuć pełne działanie melatoniny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
suple91
ehh jak robiłem to samo,melatoninki,herbatki,higiena snu,badania krwi i w końcu wylądowałem na 4 środkach na głowę


nie strasz chociaż Ci pomogło?


0scar
Co do melatoniny, to jest to świetny dodatek do treningu, ale do dawki 3mg.


W tabsach które znalazłam jest 0,1mg w tabletce, dawka zalecana 2 tabletki. To chyba tragedii nie będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
niestety nie bardzo

ale to jeszcze nie znaczy że masz jakieś zaburzenia(chociaż ja też tak myślałem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
0.1mg? Weź podaj nazwę produktu. :) Coś musiałeś pokręcić, w Polsce chyba lek-am robi melatoninę i dawki o ile się nie mylę są 1-3-5mg Dawki rzędu 0.1mg-0.2mg raczej słabo wpłyną na jakość snu, jeśli tam u Ciebie producenci sprzedają takie dawki, to może warto skorzystać z jakiegoś lokalnego serwisu aukcyjnego i zamówić melatoninę puritansa 3mg. 250tabletek z 10euro

Zmieniony przez - 0scar w dniu 2012-12-16 01:13:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

arytmia...

Następny temat

Głosne bicie serca.

WHEY premium