SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bezsenność Fobia Depresja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4787

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 289
Witam od około roku cierpię na bezsenność oraz gdzieś od ponad 2lat na fobie społeczna i depresje (początkowo niską aż skończywszy na dużej) nie Nie wiem w na czym ona polega myśle ze jest tego przyczyną brak snu(bezsenność) śpię max 4-5godzin wcześniej brałem także tabletki ziołowe które niestety nic mi nie pomagały magnez tak samo. Mam z tego powodu pytanie czy te objawy której wymieniłem w nazwie tematu mogą być spowodowane przez użaleznienie od komputera?

Występowane objawy:
-Lęki przed otoczeniem (np. gdy sam siedze w parku lub nawet z kolega jak gdzieś ide i mijają mnie ludzie)
-bezsenność
-stres
-niska samoocen
-unikanie głosu nawet w małym towarzystwie
-denerwowanie się gdy ktoś sie na mnie patrzy
-denerwowanie się sie podczas poznawania nowej osoby
-częsty brak apetyty (rano podczas próby zjedzenia śniadania idzie mi na wymioty)
-brak energii
-przewlekłe zmeczenie
Z Góry dziękuje za odpowiedź . Proszę o w miare normalne odpowiedzi bez obrazy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Witam od około roku cierpię na bezsenność oraz gdzieś od ponad 2lat na fobie społeczna

Jeżeli takiemu człowiekowi, według Ciebie, potrzeba jeszcze czasu, to rzeczywiście, chodźmy wszyscy spać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
To nie jest "problem", który będziesz mógł rozwiązać na forum. Potrzebny jest kontakt z psychologiem, terapeutą, bądź psychiatrą. W pierwszej kolejności skieruj się do lekarza rodzinnego. On powinien podjąć decyzję, do której poradni Cię skierować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
napisz ile dziennie siedzisz przed tym komputerem
i ile lat , dużo grasz w gry itd ? masz jakieś
zainteresowania , zajmujesz się czymś ??
potrafisz wytrzymać 3-4 dni bez internetu i komputera ??

bo jak słabo się odżywiasz , masz bardzo mało ruchu
i dodatkowo mało kontaktu z ludzmi i zamykasz się w
wirtualnym świecie to niedobrze !!

mogło dojść do mocnego zwolnienia metabolizmu
przez co problemy ze snem , złe samopoczucie .
złe odżywianie też odbiera energie

a co do psychiki to brak kontaktu z ludzmi
i brak zajawki to cofanie się w rozwoju .
czytałem ostatnio badania na taki śmieszny temat
że ludzie bez zainteresowań są częściej mniej inteligentni .
popadłeś w poważną depresje .

moja rada :
może zacznij uprawiać jakiś sport a nie siedzisz przed komputerem .

znalezienie dziewczyny
odnalezienie jakiegoś sensu życia , chęci rozwoju , pracy nad sobą ...
poczucia że następny dzień to czas na kolejne działanie .

może siłownia , sporty walki ??





Zmieniony przez - DJ100 w dniu 2011-12-12 18:55:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 289
DJ100

Chodzę na siłownie kiedyś 4x w tygodniu teraz 1x max 2x w tygodniu
Zapomniałem dodać uczę się w kierunku informatycznym w gierki nie grywam poprostu serfuje po necie

Zmieniony przez - eXPieraze w dniu 2011-12-12 19:10:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a reszta pytań ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 289
-Siedzę 3-4 (czasem więcej) godzinny dziennie oprócz przedmiotów w szkole(informatycznych)
-Kiedyś gdy chodziłem systematycznie na siłownie nie miałem takich problemów też grywałem po max 3h dziennie
-Zainteresowania brak chociaż troche siłownia i sporty walki no i oczywiscie komputer
-3-4 dni nie wiem czy dałbym rade wytrzymac komputer słuzy równiez do odrabiania lekcji
-Dobrze się odżywiam

Oprócz siłowni ćwicze na szpagat

Zmieniony przez - eXPieraze w dniu 2011-12-12 19:17:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tutaj problem siedzi głęboko w psychice .

-a rodzice wywierają jakąś presje na Tobie ??
-wymagają czegoś czego nie jesteś wstanie zrobić ?
chodzi tutaj np. o naukę itp .
-obrażają ciebie w ten sposób czy coś podobnego ??
-czujesz że musisz coś udowodnić ale wiesz że to raczej niemożliwe
do wykonania albo sam nie masz siły aby to zrobić ??
-a masz tak że jak poznajesz kogoś nowego to drży tobie głos ,
np. podczas gadki z dziewczynami ??

odpowiedz szczerze , jesteś tutaj anonimowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
To już nie jest wyłącznie sprawa zbyt częstego przesiadywania przed komputerem, braku dziewczyny, czy zainteresowań. To są konsekwencje choroby. Uciekanie w świat wirtualny. Potrzebny jest jak najszybszy kontakt z lekarzem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30
Czesc widze , ze masz podobny problem do mnie bo sam w niego wpadlem i wiem , ze to z wlasnej winy i teraz niestety ale mam multum problemow przez to. Wydaje mi sie , ze do depresji/fobii w najczestszym przypadku prowadzi brak zajecia. Kiedys jak gralem w pilke , ciagle gdzies bylem na miescie , spotykalem sie z dziewczynami i ogolnie duzo zajec mialem to w ogole nie pomyslalbym o takiej chorobie czy stresie. Odkad zaczalem pracowac i przeprowadzilem sie skrocilo mi sie wszystko. Cwiczylem tylko aby na silowni pozniej praca , praca , praca i nic wiecej. Aby w weekend jakies piwo i to nie w kazdy z kumplem. I tak o to objawy narastaly lecz myslalem , ze mam jakies zle dni. Lecz z dnia na dzien objawy nasilily sie. Teraz mam wszystkie objawy te co Ty a nawet do tego dochodza leki w pracy. Boje sie chodzic do pracy i boje sie krytyki itp... Na co dzien jestem normalna osoba rodzice , rodzina nie widza we mnie nic zlego lecz poza domem kiedy przebywam w grupie osob juz ludzie dostrzegaja ze cos ze mna niestety nie tak. Stres kumuluje to wszystko. Ja jedynie staram sie z tym walczyc na razie bez psychologa psychiatry i staram sie ale ciezko bardzo jest. Moze jakies rady ? Slyszalem , ze b.duzo osob bierze jakies leki + terapia i z tego wychodzi....


Tylko , ze ja bylem ponizany kiedys i zdarzalo sie , ze pobito mnie i moze dlatego z biegiem dorastania i kumania wiekszosci rzeczy tak sie stalo ? Co mi poradzicie ?

Zmieniony przez - Mariusz1990 w dniu 2011-12-12 19:28:38
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 289
DJ100
Tutaj problem siedzi głęboko w psychice .

-a rodzice wywierają jakąś presje na Tobie ??
-wymagają czegoś czego nie jesteś wstanie zrobić ?
chodzi tutaj np. o naukę itp .
-obrażają ciebie w ten sposób czy coś podobnego ??
-czujesz że musisz coś udowodnić ale wiesz że to raczej niemożliwe
do wykonania albo sam nie masz siły aby to zrobić ??
-a masz tak że jak poznajesz kogoś nowego to drży tobie głos ,
np. podczas gadki z dziewczynami ??

odpowiedz szczerze , jesteś tutaj anonimowy


Tak podczas gadki z dziewczynami drzy mi głos ,gdy byłyem u lekarza rodzinnego była taka miła panni tez mi drzał głos
-rodzice nie wywieraja na mnie zadnej presji co do nauki ani nie oczekuja odemnie czegos czego bym nie dał rady zrobic

Zmieniony przez - eXPieraze w dniu 2011-12-12 19:31:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30
U mnie problem jest taki , ze ja lubie gadac z dziewczynami , lubie gadac z ludzmi tylko jest jeden objaw taki , ze potrafie sie stresowac przy tym i czerwienie sie a tak to nie jestem samotnikiem. Mnie bardzo dobija ten fakt , ze ludzie zobacza ten moj stan i pomysla , ze jakis dziwolag jestem podczas kiedy kazdy inny sie normalnie zachowuje :(




Zmieniony przez - Mariusz1990 w dniu 2011-12-12 19:33:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Strasznie czerwona twarz podczas treningu ...

Następny temat

Niski wzrost :(

WHEY premium