SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bezpieczna redukcja

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4165

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Witam wszystkich serdecznie! Trenuję na masę od 2.5 roku, ale teraz chciałbym zrzucić trochę tłuszczu z dolnych i bocznych rejonów brzucha oraz pośladków. Nie chciałbym jednak, aby to się drastycznie odbiło na mojej sile oraz objętości mięśni. Czytałem mnóstwo postów dotyczących aerobów łączonych z treningiem siłowym, jednak mój przypadek jest szczególny, ponieważ od pewnego czasu nie mogę przyjmować żadnych suplementów i mogę opierać się jedynie na odpowiedniej diecie:( Obecnie trenuję siłowo 4 dni w tygodniu i stosuję trening użytkownika "filar53" z priorytetem na klatkę. Postanowiłem dodać jeszcze dwa dni na osobny trening brzucha z bieżnią, a dokładnie wygląda to tak:

Niedziela: Brzuch + 60 min szybkiego marszu
Poniedziałek: Klatka + Triceps + 20 min interwałów na rowerku
Wtorek: Plecy + Łydki
Środa: Brzuch + 60 min szybkiego marszu
Czwartek: Klatka + Biceps + 20 min interwałów na rowerku
Piątek: Barki + Nogi
Sobota: Totalne-nic-nie-robienie hehe

Zdecydowałem się na taki system, ponieważ np po ciężkim treningu nóg aeroby raczej nie są wskazane, a wciśnięcie treningu brzucha do treningu siłowego połączonego z aerobami jeszcze bardziej wydłuża i tak już dosyć długi trening (siłowy 50-60 min, przy przerwach 1.5 min krócej się po prostu nie da). Dodam, że poza siłownią prowadzę dosyć mało intensywny tryb życia. Co do posiłków to jedyne co mogę zjeść w szatni od razu po treningu to 2 banany. Co o tym sądzicie? Jakieś uwagi? Dam radę schudnąć w pasie, jednocześnie utrzymując teraźniejsze obwody mięśni?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
mysle,ze nie ma co wydziwiać- biały ryż czy inne tego typu średnio przetworzone rzeczy -o ile dietę ulozymy dobrze i bedzie ona w miare rownomiernie rozłożona i realizowana[co b. ważne] da sie osiagac b. dobre efekty

niestety potwierdzic musze fakt, ze dieta redukcyjna musi wyjśc drożej niż nawet zwykła, przeciętna dieta masowa- wiąże sie to przede wszystkim z koniecznościa zwiekszenia udziału bialek, dobrych tłuszczy, warzyw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
https://www.sfd.pl/[ART]_RZEŹBA-t569190.html

Tu znajdziesz wszystko na temat redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Spoko wiedziałem, że to się tak skończy heh ale dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 598 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4452
No jesli wiedziales ze tak to sie skonczy to po co ten watek

A na powaznie.
Dopiero zalozyles konto to poczytaj o regulaminie (glownie ankieta)
chciałbym zrzucić trochę tłuszczu z dolnych i bocznych rejonów brzucha oraz pośladków Piszesz iz przeczytales wiele artow wiec powinienes wiedziec iz nie da sie zredukowac w jednym miejsciu.
Piszesz iz musisz miec odpowiednia diete ale nic wiecej na ten temat a wrozek raczej na sfd nie ma.

Link ktory podal ci Hubert81 bardzo ladnie wszystko opisuje co jest potrzebne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Właśnie dlatego na takie posty nie odpowiadam - bo niby co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Dieta to mniej więcej coś takiego:
8:30 - Płatki owsiane 200 gr + 0.5 litra mleka 2%
11:00 - Brązowy ryż 100 gr + Jogobella 150 gr (dla smaku bo samego 'suchego' ryżu przełknąć nie mogę, poza tym mniej mam energii na treningu jak nie zmieszam z jogurtem, nie wiem czemu) + Filet z dorsza 250 gr
12:30 - Trening
13:30 - 2 banany
14:30 - Makaron 120 gr + Filet z piersi kurczaka 250 gr (smażony na oliwie z oliwek)
17:00 - 150 gr chleba żytniego-razowego + filet z makreli 250 gr ew. jajecznica z 4-5 jajek
19:30 - Pomarańcza + 50 gr orzechów włoskich + 120 gr twarogu chudego (który jest prz*****nie suchy nie wiem ile jeszcze będę się do niego zmuszał)

Wychodzi tego jakieś 3600 Kcal co w moim przypadku (2m wzrostu, 120 kg) zbyt wiele nie jest. Co do diety to staram się, żeby była w miarę tania bo szału u mnie z pieniędzmi nie ma:) No i żeby była w miare realna do utrzymania przez dłuższy czas.

Co do tłuszczu to wiem, że z jednego miejsca się nie da zrzucić, tyle że ja go w innych miejscach prawie w ogóle nie mam heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
aha i w dni nietreningowe zamiast makaronu jem kaszę jęczmienna z warzywami:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1466
Według mnie zdecydowanie za mało warzyw, a w zasadzie ich brak. Dla takiego byka to myślę że z 600 g dziennie zieleniny to jest minimum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Ale w sensie dodatkowo czy zamiast któregoś z wymienionych składników? No i kiedy je jeść? bo ponoć zaraz przed i zaraz po treningu warzywa są nie wskazane, bo spowalniają proces wchłaniania białek i węglowodanów, więc kiedy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16130
8:30 - Płatki owsiane 200 gr + 0.5 litra mleka 2%
11:00 - Brązowy ryż 100 gr + Jogobella 150 gr (dla smaku bo samego 'suchego' ryżu przełknąć nie mogę, poza tym mniej mam energii na treningu jak nie zmieszam z jogurtem, nie wiem czemu) + Filet z dorsza 250 gr
12:30 - Trening
13:30 - 2 banany
14:30 - Makaron 120 gr + Filet z piersi kurczaka 250 gr (smażony na oliwie z oliwek)
17:00 - 150 gr chleba żytniego-razowego + filet z makreli 250 gr ew. jajecznica z 4-5 jajek
19:30 - Pomarańcza + 50 gr orzechów włoskich + 120 gr twarogu chudego (który jest prz*****nie suchy nie wiem ile jeszcze będę się do niego zmuszał)


dieta starsznie*****owa, wwidze tu tylko 3 źrodła bialka, a owoce mzoesz dawac do posilkow z weglami, bo przed snem lepiej nie jesc ;).
Wiecej wazyw, a z jogurcików zrezugnuj, jesli nie chesz jesc uchego ryzu, to kup kilka wazyw - papryka, pomidor itd.
DO tluszczy dodaj zieleniny, i wiecej źrodeł białka!!
mleko, jogurrt (co to robi na redukcji?!?!) to nie źrodła bialka,
a kasze jeczmienna odpusc an dziendobry, i do bananow kuraka wsadz!
I zwieksz ilsoc posilkow o jeden, ostatni nie o 19, tylko krotko przed snem.
a i wyrzuc priorytet na klate, po co ci on an redukcji, jeszcze aj spalisz.
polaczenie na 4 dni silowni to:

plecy biceps
klata triceps
nogi
barki

lub
klata plecy
nogi
barki
łapy
na 3 dni masz rozpisane w moim arcie.

Zmieniony przez - Jodełko w dniu 2010-02-27 11:28:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Ok czyli tak: 0.5 litra mleka nie jest żadnym źródłem białka; dorsz, kurczak, jajecznica, makrela, twaróg to 3 źródła białka, a nie 5; białko roślinne zawarte w płatkach owsianych, ciemnym ryżu, orzechach, chlebie w ogóle się nie liczy (choć jest tego łącznie ok 40 gr); kaszę jęczmienną odpuścić mimo tego, że są to węglowodany złożone... wychodzi na to, że wszystko czego się do tej pory dowiadywałem od trenerów na siłowni i z kulturystycznych magazynów to są wierutne bzdury i jeszcze do tego liczyć nie umiem:P Dzięki za radę dotyczącą warzyw postaram się jeść ich więcej. Co do źródeł białka czasem jem też tuńczyka, ale jest on cholernie drogi, więc po prostu średnio się to opłaca, jeśli to wszystko to jest tak strasznie mało źródeł białka to ja się poddaję...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpiska

Następny temat

Pomoc w treningu na rzezbe ! zalezy mi na opini doswiadczonych ludzi.

Wiecej