SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Beznadziejny przypadek.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2442

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 342
Witam serdecznie, z góry uprzedzam że nie jestem kobietą.

Historia jest długa i pokręcona, dłgo by tu gadać ale ostatnie 2,5 roku przesiedziałem na dupsku, ze wzgledu na pewną dolegliwość. W międzyczasie schudłem.

Powiem wam prawdę że mam spore zaległości i każde ćwiczenie sprawia mi problem. Aktualnie i profilaktycznie ćwicze z hantlami(całe 7 kilo! - dla mnie to sporo *robie sporo powtorzeń), ale chciał bym dążyć dużymi krokami do perfekcji.

Z racji tego że to dopiero rozgrzewka a na to forum zaglądałem wiele razy postanowiłem w końcu coś napisać, jak przystało na każdego newbie - więc pewnie sprawie trochę problemów głupimi pytaniami.

Znalazłem temat gdzie był umieszczony taki wzór: https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

Wiek [22]
Waga [65 kg]
Wzrost [180 cm]
Cel do osiągnięcia (Rzeźba, ew. trochę masy ale nie piorytetowo)
Staż [j/w, byłem aktywny fizycznie cały czas obecnie ćwicze w domu z hantlami]
Aktywność fizyczna ["Jasio" niechętnie siedzi całymi dniami w domu przed komputerem - ale i tak siedzę]

Jeśli chodzi o sylwetkę to trudno mi ją opisać - nie jestem kościsty a barki nie wykraczają ponad normę *taki normalny jestem XD
Halo halo ale sam tego nie potrafię ocenić(Endomorfik - z szybką przemianą materii).

Zalezy mi na rzeźbie i sile więc chiał bym wiedzieć jaką strategie przyjąć.

Początkowo ćwiczyłem 6 vadera, ale się rozmyśliłem po jakimś artykule o tym że fitnes redukuje(raczej hamuję) masę - czy coś w ten deseń *a i tak mam jej niewiele.

Moja dieta(czyli to co mogę) wygląda mniej/więcej tak: Rano: Orkiszowe(Kaszka + płatki) z kozim mlekiem. W ciągu dnia chrupki ryżowe z jogurtem bądz jakieś owoce albo suróweczka. Obiad: kartofle, kasza z mięsem bądź jakaś zupka. Kolacja - jogurcik. Ogólnie to głodny nie chodzę, cały czas coś podjadam.

*Zerowe spożycie produktów mącznych oraz cukrów w postaci słodyczy.
*Jogurciki "Bałkańskie"(lepsze od greckich) więc z dużą zawartością tłuczu.
*Wykluczam splementacje różnymi odżywkami.

Czy są jakieś witaminki które wato w trakcie ćwiczeń brać?

Obecnie przeglądam sobie różne strony z tym jak ćwiczyć: http://www.kulturystyka.pl/atlas/ - innych nie podam, nie będe robił reklamy.

Ćwiczenia jakie wykonuje to głównie te na ręce.

Chciał bym się dowiedzieć jak mogę zacząć ćwiczyć partie mięśni: klatki piersiowej, prosty brzucha. Oczywiście w miarę efektywnie, domyślam się że te ławeczki na których są wykonywane ćwiczenia sporo wnoszą.

Mam zamiar sobie zainwestować(nie prędko) w dodatkowe odważniki, ławeczkę oraz jakiś ściskacz do dłoni(antystresowo) - mam kilka propozycji:

Odważniki: Gumowe, żeliwne - warto na allegro czy może możę lepiej w jakimś stacjonarnym, np w Gosport, Intersport.
Ławeczka: Taka do brzuszków - wydaje się być unikalna.
Ściskacz: ŚCISKACZ REGULOWANY DO DŁONI AXER 10 - 40 KG

*nie podaje aukcji bo ceny się zmieniają a aukcje znikają.

Proszę się nie śmiać, ja poważnie do tego podchdzę, dziękuje za ew. rady.

Zmieniony przez - alizee w dniu 2012-05-19 21:29:33

Nic ciekawego(..)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 342
wazzup1988, więszkość z tego przeczytałem. Ćwiczenia dobierałem przeglądając atlas względem tego czy mam i czy mogę wykonać takie ćwiczenie. W przeciwnym wypadku szukałem czegoś w wersji fitness. Jeśli chodzi o plecy to wykonuje "Wiosłowanie" j/w napisałem. Jeszcze trochę i zacznę pracować na drążku. Na nogi to przysiady i takie coś na palcach.

Zmieniony przez - alizee w dniu 2012-05-27 22:24:08

Nic ciekawego(..)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przede wszystkim: piszesz o dolegliwosci - konsultowales z lekarzem czy mozesz trenowac? Kolejne kwestie: sprawdz dzial odzywianie, bo twoja dieta to glodowkowa bardziej. Jestes nie endo-, a ektomorfikiem. Rzezbic nie masz co obecnie. Jezeli mozesz trenowac, to jakies FBW na poczatek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 342
To lekarzą zawdzięczam mój obecny stan, wykuczone jakiekolwiek konsultacje z(..) i pozwolisz że nie dokończyłem.

Zaufaj mi, jadałem sporo i wszystko, obecnie ograniczam się do takich racji ponieważ nie czuje potrzeby aby jeść więcej. Nigdy nie miałem problemów z wagą i to zawdzięczam metabolizmowi.

Dzięki zobacze co to za zestaw ćwiczeń.

Wydaje mi się że może uda mi się coś wykrzesać. Mam pytanie jaki rodzaj częstotliwości ćwiczeń polecacie.

ps. Ćwicząc czuje się znacznie lepiej więc nie mam zamiaru brnąć w ten leniwy krąg z pilotem.

Zmieniony przez - alizee w dniu 2012-05-20 00:05:54

Nic ciekawego(..)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1288
wylicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne, kłania się dział odżywianie, i nagle okaże się że jesz stanowczo za mało by przytyć. Twoje racje Ci odpowiadają bo się po prostu przyzwyczaiłeś.

Z treningów możesz zainteresować się, poza wspomnianym FBW, Proteo System Lafaya i treningiem gimnastycznym wg Sommera. Oba pozwalają osiągnąć świetne rezultaty i ładnie tną koszty sprzętu ;)

Zmieniony przez - Antash w dniu 2012-05-20 00:34:15

www.my-coffee.pl - My coffee, my world

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 342
FBW - dzięki, zapoznałem się.
Proteo System Lafaya - można zobaczyć(gdzieś w internecie) te ćwiczonka czy raczej nie bardzo.

Zmieniony przez - alizee w dniu 2012-05-20 19:45:26

Nic ciekawego(..)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 420 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6793
Cała książka jest w internecie.. wystarczy po szukać

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 342
Rymu
Cała książka jest w internecie.. wystarczy po szukać


Dzięki, myślałem że istnieją jakieś artykuły na ten temat - mimo iż żadnego nie znalazłem :E
W takim razie lece szukać pdf'a.

Wracając do moich racji żywnościowych to są adekwatne do moich zapotrzebowań, jeśli głodnieje to po prostu jem - dokładnym wyliczaniem się zajmę puźniej.

Drobne pytanko, czy oprócz kwasów omega3 warto brać jakieś witaminki.

Zmieniony przez - alizee w dniu 2012-05-20 20:12:12

Nic ciekawego(..)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 420 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6793
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
witamy Ci nie zaszkodzą wiec jakies moze sz sobie wziąć.
Z masza masz problem, wbrew temu vco Ci sie sie wydaje bo ważysz za mał na swój wzrost.
a co do jedzenia...nie chodzi od razu o ścisłe wylicznie,tylko oto co jesz, musisz popatrzec czy jesz wartosciowe produkty czy tylko tzw puste kalorie;)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 342
Wiem, że aktualnie mam niedowagę. Jem to co mogę, bez zbednego przesadyzmu.

Wcześniej pisałem czego nie jem. Tak więc puste kalorie nie wchodzą w gre

Zmieniony przez - alizee w dniu 2012-05-20 23:32:39

Nic ciekawego(..)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 342
Refresh.

Cwicze głównie z hantlami. Czy znacie jakieś ciekawe ćwiczenia na klatkę(dolna, środkowa i górna część).

Robie różne ćwiczenia ale jakoś średnio czuje efekty.

ps. Z naciskiem na dolną i środkową część.

Zmieniony przez - alizee w dniu 2012-05-24 22:04:40

Nic ciekawego(..)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w warunkach domowych

Następny temat

Trening i dieta. Zrzuciłem tłuszcz, co dalej?

WHEY premium