SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Beta-alanina - poprawia wytrzymałość i zwiększa wydajność mięśni

temat działu:

Badania naukowe

Ilość wyświetleń tematu: 70345

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
ja mam 'mrowienie' na poczatku
tydzien,dwa - pozniej znika
nie wiem - czy zwiekszyl sie juz poziom karnozyny i to taki efekt uboczny czy co
ale na poczatku po ~2g czulem
pozniej - po miesiacu po ~4g nic

ale sila + wytrzymalosc na +

...nie zebym pimpowal - ale jak w przypadku mono - beta alanine czuje
nie da sie ich porownywac bo dzialaja inaczej
ale czuc poprawe

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To mrowienie to do czego można porównać ?
Ja biorę 2,4g żadnego mrowienia przed treningiem nie odczuwam. Przed treningiem nie mogę usiedzieć w miejscu, a na samym treningu nie odpuszczam żadnego ćwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
parestezje po BA to raczej nic groźnego. Ja praktycznie nie odczuwam, a jeśli - to w niewielkim stopniu. Spotkałem się z opinią że kofeina może nasilać ten efekt, a węglowodany - osłabiać. Ale trudno mi się odnieśc, bo nie znam mechanizmu wywoływania owego mrowienia przez BA, jak i możliwości wzmacniania go przez kofeinę,. czy znoszenia przez węgle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5082 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160620
Mrowienie można porównać(przynajmniej ja tak to czuję) do tego jakby na dłoniach,plecach,uszach(miejsca swędzenia są różne,ja mam na dwójkach i łydkach dodatkowo) ktoś "wbijał" Ci igiełki.

faftaqco do potęgowania swędzenia przez kofeinę to muszę Ci przytaknąć,bo tak mam,ale nigdzie nie chciałem o tym pisać,bo jeszcze ludzie pomyślą,że szerzę herezje

Zmieniony przez - Macieyou w dniu 2011-06-10 10:03:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do tej pory stosowałem BA Activlaba, 4g rpzed treningiem, po takim czasie stosowania nie czulem praktycznie wogóle mrowienia. Teraz sie skońcyzła i jeszcze chciałem dokupić by dokonczyć ten 'makrocykl', nie było Activlaba ale kupiłem niby nowej firmy amerykańskiej Tested Essentials "Tested Betaalanine".

Po dawce 3g odczułem mrowienie na nowo. I to dobre mrowienie, niczym przy peirwszej dawce.

Czyżby faktycznie ta BA była o wiele lepsza od tej naszej rodzimej firmy? Od razu mówie że w składzie żadnych domieszek nie ma rpawa byc bo jest sama beta-alanina tylko i wyłącznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5082 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160620
raKhu1 ja mam BA od Activlabu i co ciekawe w pierszym tygodniu brania w ogóle żadnego mrowienia.W drugim tygodniu brania zaczęło się swędzenie za każdym razem,a ładuję ciągle tyle samo(4g).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to ja mrowienia w takim razie nie czuje, może biorę za mało gram po prostu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1634
https://www.sfd.pl/Meeega_dlugi_cykl-t762415.html  prosze fachowcow o wypowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nvm

Zmieniony przez - raKhu1 w dniu 2011-08-24 16:39:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 984 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25588
Od poniedzialku bede zaczynal trening wodynia na klatke(wycisk na plaskiej-siła) bede nim trenowal jakies 8tyg , planuje wrzucic BA z tym ze z tego co czytalem BA trzeba brac dluzszy czas aby poczuc przynajmiej 12tyg , gdy skoncze po 8 tyg ten trening bede mial tydz przerwy i potem wbijam na splita , czy podczas tego tyg przerwy tez mam brac BA ? Ogolnie jak najlepiej dawkowac? Planuje 2g przed tren i 2g po zmieszane razem z BCAA , brac w dnt? Jak dawkowac podczas tego tygodnia regeneracji po planie na klatke ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna - monohydrat kreatyny vs różne formy kreatyny

Następny temat

CLA (sprzężony kwas linolowy) - redukuje tkankę tłuszczową........KIT!

WHEY premium