SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bellator i RIZIN planują wspólne gale Bellator 237: Fedor vs. Rampage i RIZIN 20

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2205

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3038 Napisanych postów 18370 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 315034

Bellator

Fedor Emelianenko wyjaśnia sprawę zakończenia kariery i komentuje swoją wygraną z Quintonem Jacksonem na gali Bellator 237

Fedor Emelianenko nie przechodzi jeszcze na emeryturę w MMA po nokaucie na Quintonie Jacksonie podczas gali Bellator 237, chociaż można było tak wywnioskować po niefortunnym tłumaczeniu wywiadu po walce.

Fedor Emelianenko (39-6 MMA, 3-2 BMMA), były mistrz PRIDE, powrócił do Japonii po prawie czterech latach, by w pierwszej rundzie znokautować Quintona "Rampage" Jacksona (38-14 MMA, 5-3 BMMA) w walce wieczoru, która odbyła się w Saitama Super Arena.

Bezpośrednio po wygranej, „Big” John McCarthy przeprowadził wywiad z Emelianenko, ale tłumacz przetłumaczył go w taki sposób, jakby były mistrz PRIDE ogłaszał koniec swojej kariery właśnie po tej walce. Później jednak Rosjanin wyjaśnił, że istnieje plan zakończenia kariery składający się z trzech walk. Jedną z nich była właśnie ta walka na gali Bellator 237, a Emelianenko oznajmił, że jest to jego ostatni występ w Japonii.

Fedor Emelianenko
"Robię ostatnią trasę i to są moje ostatnie walki, chciałem walczyć w Japonii, chcę walczyć w Stanach Zjednoczonych i w Rosji. To była moja ostatnia walka w Japonii przed emeryturą. Nie odchodzę jeszcze na emeryturę."


43-letni Emelianenko powiedział, że nie jest pewien, ile czasu zajmie mu stoczenie dwóch ostatnich walk. Zamierza wrócić do domu do Rosji i spędzić wakacje z rodziną, zanim omówi przyszłość z Bellatorem.

Na razie jednak cieszy się ze swojej wygranej przeciwko Jacksonowi. Był to jednostronny pojedynek przeciwko byłemu mistrzowi UFC. Emelianenko był znacznie lżejszy od Amerykanina, miał sporą przewagę szybkości i to on atakował.

Walka nie była dokładnie taka, jaką Emelianenko sobie wyobrażał, ale w ostatecznym rozrachunku potoczyła się dla niego bardzo dobrze.

Fedor Emelianenko
"Myślałem, że walka skończy się w parterze, ale jak tylko dostałem się do klatki, zacząłem czuć, że jestem szybszy niż „Rampage” i zacząłem czuć tę przewagę. Nie było sensu schodzić do parteru, więc dlatego trzymałem się tego."


Emelianenko zakończył walkę w niecałe trzy minuty pierwszej rundy trafiając Jacksona jednym ciosem, po którym ten upadł na kolana kręcąc głową. Sędzia Kevin MacDonald przerwał pojedynek, chociaż „Rampage” zdawał się nie zgadzać z jego decyzją. Emelianenko uważa jednak, że sędzia dokonał właściwego wyboru przerywając walkę.

Fedor Emelianenko
"To była dobra decyzja o przerwaniu walki, bo czułem, że po prostu będę miał nad nim przewagę i zacznę zadawać mu bardzo ciężkie ciosy. Zaraz po moim ciosie po prostu upadł twarzą do maty. Nie było potrzeby robić nic więcej."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3038 Napisanych postów 18370 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 315034
Upasiony Rampage wyglądał jak Roy Nelson Faktycznie wyglądał tak, jakby wyszedł do tej walki wyłącznie po $$$. Po ciosie Fedora kręcił głową jakby już miał dość, a potem miał pretensje, że sędzia przerwał walkę.

Chandler świetnie rozprawił się z Outlaw'em. Może jeszcze jedna wygrana walka i zawalczy o pas? Rewanż z Freire byłby ciekawy.

Michael Page zdemolował Japończyka i robił z nim co chciał no ale kuhwa... to wciąż nie był topowy przeciwnik. Jak teraz nie dadzą mu kogoś dobrego, to niech się gonią i Page też bo w obijaniu kelnerów jest dobry. W UFC dostałby taki wpie**ol, że nie wiedziałby jak się nazywa.
2

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 156 Napisanych postów 774 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 9933
Yoshi87
W UFC dostałby taki wpie**ol, że nie wiedziałby jak się nazywa.

Zależy od kogo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 790 Napisanych postów 5004 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 171878
Ja tam myślę że Page mógłby być spokojnie w top10

Dobra fotka , ale i tak Quintonka lubię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 317 Wiek 1 rok Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 28655
Fedorowi za dobrze poszło i chce dalej walczyć, po przegranej nie skończy kariery i tak to się będzie ciągnąć. Mimo wszystko nadal się to fajnie ogląda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3038 Napisanych postów 18370 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 315034

Bellator

Scott Coker o potencjalnej walki rewanżowej Fedora Emelianenko z Ryanem Baderem oraz pojedynku z Joshem Barnettem

Szef Bellatora, Scott Coker nie wyklucza rewanżu Fedora Emelianenko z mistrzem wagi ciężkiej i półciężkiej Ryanem Baderem, chociaż pojedynek Rosjanina z Joshem Barnettem jest bardziej prawdopodobny.

Fedor Emelianenko miał jeden z najbardziej imponujących występów od lat, kiedy to znokautował Quintona "Rampage" Jacksona w walce wieczoru gali Bellator 237 w Japonii. Rosjanin był lżejszy, szybszy i zadawał więcej ciosów w porównaniu do ociężałego Amerykanina. Tym zwycięstwem, Emelianenko zrehabilitował się po porażce przez nokaut w pierwszej rundzie z Ryanem Baderem w finale turnieju grand prix wagi ciężkiej na gali Bellator 214 w styczniu tego roku.

Rozmawiając z mediami po gali w Japonii, reporter zapytał Scotta Cokera, czy Fedor Emelianenko mógłby dostać rewanż przeciwko Ryanowi Baderowi w pojedynku o pas wagi ciężkiej. Oto, co powiedział Coker.

Scott Coker
"To znaczy, to jest coś, co naprawdę zależy od niego. Jak mówiłem, jego bilans w tej organizacji, to 3-1, a dzisiaj wyglądał fantastycznie. Jeśli więc to jest coś, czego będzie chciał, na pewno możemy nad tym popracować. Ale nie jestem pewien, czy to jest dla niego takie ważne. Jeszcze nie usiadłem z nim do rozmów. Powiedziałem tylko: "Słuchaj Fedor, po prostu odpocznij i zajmij się swoją rodziną, a my będziemy w kontakcie. Daj nam znać, co chcesz zrobić, a my się tym zajmiemy.”


Coker zasugerował, że Emelianenko jest bardziej skłonny do walki z Joshem Barnettem, który niedawno wycofał się z powodu choroby z walki z Ronnym Markesem na gali Bellator 235 na Hawajach. Emelianenko i Barnett mieli walczyć dziesięć lat temu w Affliction, ale walka została odwołana. W 2020 roku walka ta mogłaby się w końcu odbyć w Bellatorze.

Scott Coker
"Facet, który ciągle puka do drzwi, to Josh Barnett. Miał niefortunną sytuację tydzień temu na Hawajach. Był chory, a ja z nim pisałem. Wraca do zdrowia. Chciałby walczyć pod koniec stycznia, ale powiedziałem mu, że tak się nie stanie, ponieważ LA jest już zarezerwowane. Ale zabierzemy tam Josha. Jeśli to jest coś, co Fedor chce zrobić – a wiem, że Barnett również chciałby to zrobić, bo powiedział mi, że chce walczyć z Fedorem – to może uda nam się poskładać tę walkę do kupy."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3038 Napisanych postów 18370 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 315034


RIZIN 20 – wyniki ważenia

Przedstawiamy wyniki ważenia przed galą RIZIN 20, która odbędzie się w Saitama Super Arena w Saitamie w Japonii. Walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi koguciej (wakat) między Kai Asakura a Manelem Kape. Tytułu wagi ciężkiej będzie bronił Jiří Procházka w walce z C. B. Dollaway’em.

Początek gali 31 stycznia o godzinie 7:00 czasu polskiego.

Walka o tytuł wagi koguciej – wakat
61 kg: Kai Asakura (60,9 kg) vs. Manel Kape (60,4 kg)

Catchweight 56 kg: Tenshin Nasukawa (55,9 kg) vs. Rui Ebata (55,7 kg) – Kickboxing

Walka o tytuł wagi super atomowej
49 kg: Ayaka Hamasaki (48,8 kg) (c) vs. Seo Hee Ham (48,9 kg)

66 kg: Mikuru Asakura (66 kg) vs. John Teixeira (65,7 kg)
Catchweight 50,8 kg: Lindsey VanZandt (49,8 kg) vs. Rena Kubota (50,6 kg)

Pozostałe walki

Walka o tytuł wagi ciężkiej
93 kg: Jiří Procházka (93 kg) (c) vs. C. B. Dollaway (92,8 kg)

93 kg: Vitaly Shemetov (92,7 kg) vs. Simon Biyong (91,6 kg)
61 kg: Shintaro Ishiwatari (61 kg) vs. Hiromasa Ogikubo (60,6 kg)
Catchweight 105 kg: Jake Heun (104,1 kg) vs. Satoshi Ishii (103,8 kg)
61,2 kg: Yuki Motoya (61 kg) vs. Patrick Mix (61,1 kg)
Catchweight 62 kg: Taiju Shiratori (61,8 kg) vs. Taiga (61,1 kg) – Kickboxing
49 kg: Miyuu Yamamoto (48,8 kg) vs. Suwanan Boonsorn (47 kg)

Półfinał turnieju grand prix wagi lekkiej
71 kg: Luiz Gustavo (70,6 kg) vs. Patricky Freire (70,9 kg)
71 kg: Johnny Case (70,7 kg) vs. Tofiq Musaev (70,7 kg)Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-30 15:35:02

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-30 16:01:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3038 Napisanych postów 18370 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 315034

mmafighting.com

Lorenz Larkin z kredytem zaufania od Bellatora i z perspektywą walki z Douglasem Limą lub Michaelem Page

Prezydent Bellatora Scott Coker powiedział, że zawodnik wagi półśredniej Lorenz Larkin dostanie kredyt zaufania za niezrobienie wagi przed galą Bellator 237 w Japonii, a ponadto może dostać walkę o tytuł.

Lorenz Larkin wniósł na wagę 173,5 funta przed pojedynkiem z Keitą Nakamurą na karcie głównej. Larkin zdominował Japończyka i zwyciężył przez jednogłośną decyzję. Jednak fakt, że nie zdołał zrobić wagi, sprawił, że niektórzy wierzyli, że zostanie wyeliminowany z rywalizacji o tytuł wagi półśredniej i nie zawalczy tak szybko z mistrzem Douglasem Limą.

Okazuje się, że wcale nie musi się tak stać. Sternik Bellatora Scott Coker powiedział, że da Larkinowi przepustkę za niezrobienie wagi, ponieważ po raz pierwszy w karierze przekroczył limit.

Oto, co Coker powiedział mediom w Japonii:

Scott Coker
„Możemy spojrzeć w przeszłość. To znaczy, słuchajcie, on przebył długą drogę, a to nie jest łatwe zadanie. Lot, podróż, to po prostu inne środowisko, ramy czasowe są inne, myślę, że to ma z tym wiele wspólnego. Facet stoczył chyba 24 walki, czy jakoś tak i nigdy nie zawalił ważenia. Musimy więc dać mu ten kredyt zaufania.”


Coker powiedział, że Bellator prawdopodobnie zestawi Larkina w walce przeciwko Limie jako następny pojedynek o tytuł, ale może też potencjalnie zawalczyć z Michaelem Page’em.

Scott Coker
„Dla mnie walka, którą chcielibyśmy zobaczyć, to walka Lorenza z Limą, ponieważ nie walczył z nim wcześniej. Ale chciałbym też zobaczyć, jak Lorenz walczy z „MVP”, więc zobaczymy. Rozgryziemy to. Będziemy się dobrze bawić z tą kategorią wagową.”


Należy zauważyć, że Douglas Lima i Lorenz Larkin walczyli już wcześniej w Bellatorze w 2017 roku, więc być może Coker się pomylił, kiedy to powiedział. Larkin przegrał wówczas przez decyzję na gali Bellator 180, ale rewanż jest wciąż interesujący. Gdyby jednak nie doszło do walki o pas, wtedy walka z Michaelem Page byłby bardzo interesującą opcją. Ta dwójka jeszcze ze sobą nie walczyła i byłby to zarówno jednego jak i drugiego dobry test....
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3038 Napisanych postów 18370 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 315034


RIZIN 20 – wyniki walk

Przedstawiamy wyniki walk gali RIZIN 20, która odbywa się w Saitama Super Arena w Saitamie w Japonii. Walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi koguciej (wakat) między Kai Asakura a Manelem Kape. Tytułu wagi ciężkiej będzie bronił Jiří Procházka w walce z C. B. Dollaway’em.

Początek gali o godzinie 7:00 czasu polskiego.

Walka o tytuł wagi koguciej – wakat
61 kg: Manel Kape pokonał Kai'a Asakurę przez TKO (ciosy), runda 2, 0:38

Catchweight 56 kg: Tenshin Nasukawa pokonał Rui Ebatę przez TKO (trzy nokdauny), runda 1 – Kickboxing

Walka o tytuł wagi super atomowej
49 kg: Seo Hee Ham pokonała Ayakę Hamasaki przez niejednogłośną decyzję

66 kg: Mikuru Asakura pokonał Johna Teixeirę przez jednogłośną decyzję
Catchweight 50,8 kg: Rena Kubota pokonała Lindsey VanZandt przez TKO (walka przerwana przez narożnik), runda 3, 4:42

Pozostałe walki

Finał turnieju grand prix wagi lekkiej
71 kg: Tofiq Musaev pokonał Patricky'ego Freire przez jednogłośną decyzję

Walka o tytuł wagi ciężkiej
93 kg: Jiří Procházka (c) pokonał C. B. Dollaway'a przez KO (lewy sierpowy), runda 1, 1:55

93 kg: Simon Biyong pokonał Vitaly'a Shemetova przez poddanie (odklepanie po ciosach), runda 2, 0:58
61 kg: Hiromasa Ogikubo pokonał Shintaro Ishiwatari przez niejednogłośną decyzję
105 kg: Jake Heun pokonał Satoshiego Ishii przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1, 1:12
61,2 kg: Patrick Mix pokonał Yukiego Motoyę przez poddanie (gilotyna), runda 1, 1 36
62 kg: Taiju Shiratori pokonał Taigę Kawabe przez TKO (rozcięcie), runda 2 – Kickboxing
49 kg: Miyuu Yamamoto pokonała Suwanan Boonsorn przez jednogłośną decyzję

Półfinał turnieju grand prix wagi lekkiej
71 kg: Patricky Freire pokonał Luiza Gustavo przez TKO (uderzenia i kopnięcia w parterze), runda 1, 0:28
71 kg: Tofiq Musaev pokonał Johnny’ego Case’a przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1, 2:46
Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-31 10:59:53

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-31 11:27:44

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-31 13:26:27

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-31 13:53:04

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-31 14:36:22

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-31 15:02:31

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-31 15:25:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3038 Napisanych postów 18370 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 315034
Kto nie oglądał finał turnieju wagi lekkiej między Patricky Freire a Tofiq'em Musaevem, niech jak najszybciej nadrobi ten pojedynek. Wow co za walka!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tyron Woodley korzysta z okazji i domaga się rewanżu z Kamaru Usmanem

nutlove nowy