SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Basen jak czesto

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4028

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 939 Wiek 1 rok Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10745
Witam
Jestem po operacji reki, nadgarstka. Przez ok.lat z malymi przerawami cwiczylem na silowni. W Chiwili obecnej moge sobie pozwolic tylko na base, pytanki takie ile razy w tyg mozna chodzi. Waze 85kg chcialbym troche miesnie rozruszac, ale nichce chudnac. Jak dozuce kreatyne cos da >?

Sogne za madre odpowiedzi
Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Pływaj krótkie dystanse z maksymalną prędkością po 6 razy. Kreatyna powinna dodać ci kopa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Witam ! Basen to rewelacyjna forma rehabilitacji po wszytskich kontuzjach . Nie powinienes sie przejmowac jakimis spadkami masy . Ja osobiscie chodze 2 razy w tygodniu na godzine z czego itensywnie pływam ok. 40 minut i nie zauważyłem wogóle spadków!

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Narazie popływaj trochę, a potem jak coś dorzuć kreatyne. Co do ilości to proponowałbym nawet co 2 dzień. Myśle, że jak popłwasz intensywnie z godzinę lub dwie to będzie ok, bo na słownię nie chodzisz.



Zmieniony przez - Mazuro13 w dniu 2006-11-07 13:57:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8209
Co do Kreatyny w pływaniu to mam pytanie....
Gdy czytałem np. o suplementacji dla pływaka to naczęściej była tam mowa o kreatynie(niewspominając innych supli) .
Ale ost. gdy zgłębiłem się w ten temat przeczytałem opinie że kreatyna nie ma znaczenia na wpływ wszelkiej aktywności trwającej dłużej niż 10-15 sek gdyż angażuje już inne systemy pozyskiwania energii... Czyli że nie ma znaczenia branie kreatyny w takich sportach jak pływanie, biegi na dłuższe dystense itp.
Nie znam się na tym zbytnio, ale stąd moje pytanie... wkońcu branie kreatyny w pływaniu 'coś' daje ? czy to tylko strata pieniędzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1200
Zdenek_SB
to chyba nie pływasz za ostro...

Agresja
tak juz wyżej napisali chodzenie na basen jest najlepszą formą rekonwalestencji po jakiś uraz, kontuzjach... ponieważ umożliwia rozruszanie poszczególnych części ciała bez większego ryzyka uszkodzenia ich. Opór stawiany w wodzie nie jest zbyt duży(jak się nie szaleje) i nadaje się do tego aby w twoim wypadku ręka, nadgarsek doszły do pełnej sprawności ruchowej. Więc jak możesz to na początku staraj się chodzi w mairę często - jak możesz - na basen i starać się nie przemęczać ręki. Dopiero jak już stwierdzisz że jest ok z nią albo że stopniowo się polepsza to możesz zwiększych intensywność pływania tzn. coś więcej niż rekracja...
nie ma sensu wg mnie brać kreatyny ani innych supli brać bo to tak mocno bezsenu - a kreatyny to raczej na siłę niż na masę....
i nie martw się przez parę godzin na basenie pływając powiedzmy nie wyczynowo raczej nie schudniesz

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Wic3k
Pływam intensywnie 40 minut tzn kraul + delfin ! Jak dla mnie to dosyc duzy wysilek biorac pod uwage to ze przewaznie plywam po treningu silowym
Ale jezeli masz lepsza kondyche to grayuluje :D pozdro

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1200
Zdenek_SB luzzzz.... zależy jeszcze jak pływasz tym delfinem;-> bo nie trzeba pływać delfinem żeby się zmęczyć
a mi chodziło o to że jak ktoś nie chce stracić masy jak kolega to pływalnia nie jest najlepszym do tego miejscem....
pozdro dla wszystkim pływaków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 939 Wiek 1 rok Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10745
Jeszcze raz sie spytan. Niech ktos mi powie konkretnie ile razy w tyg, mozna na basen chodzic by nie shudnac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1200
nic nie rozumiesz....
jak będziesz pływał intensywnie wystarczy nawet raz, a może być tak że będzie chodził codzienie i masa zostanie...
wszystko zależy od ciebie
pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rodzaje pompek.

Następny temat

żebra

WHEY premium