SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Basen - kondycja.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3438

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19
Witam. Mam 13 lat... Ostatnio zacząłem chodzić dużo na basen (5 godzin w tygodniu [1x2, 1x2, 1x1]). Umiem pływać kraulem... No ale tu jest problem. Przepłynę pół basenu i jestem zmachany. Maxymalnie przepłynę jeden basen (25m)... No ale z moją kondycją nie jest najgorzej, mogę przebiec truchtem 3km. Moi koledzy przebiegną 1km truchtem a mogą zrobić nawet 10 basenów. Głównie po przepłynięciu źle mi się oddycha, lekko mnie bolą ręce. Chyba źle oddycham. Próbowałem na różne sposoby:

- Pobieram powietrze, kładę głowę do wody i powoli wypuszczam, pobieram itd.
- Pobieram powietrze, kładę głowę do wody i wypuszczam dopiero przy wynurzaniu głowy, pobieram, zanurzam głowę itd.
- Mam głowę cały czas na tafli wody i normalnie oddycham

Mam wypuszczać powietrze czy nie? Zawsze pobieram 'na 3', czasami 'na 2'
Wypuszczam i nosem i ustami (Próbowałem tym i tym)
Wypuszczałem nad wodą i w wodzie. W czym jest problem?

I czy lepsza będzie dla mnie żabka czy kraul? Jeśli żabka, to gdzie jest jakiś dobry kurs albo jak mam się nauczyć?

Na basen chodzę już długo i nie widzę poprawy. Chciałbym przepłynąć chociaż dwa baseny bez zadyszki większej.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 13

Waga: 60

Wzrost: 164

Cel treningowy: Przepłynąć min. 2 baseny.

Staż treningowy na słowni: Pół roku regularnego pływania

Uprawiane inne sporty: Siatkówka, Rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): -

Dieta: -

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18699
spokojnie masz dopiero 13 lat, organizm się przyzwyczaja do wysiłku. Pływaj pod okiem trenera albo osoby znającej się a wszystko przyjdzie z czasem.

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19
No tak, ale biegam regularnie z 3 razy w tygodniu po 2km od 1,5roku więc powinien już się przyzwyczaić... dlaczego moi koledzy, radzą tak dobrze sobie na basenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 187 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3581
Bo pływać nie potrafisz ;) - sorki, ale musiałem napisać
zła technik, najprawdopodobniej źle oddychasz, musisz się wyrobić
PS to na pewno zła kondycja nie jest, jeśli tyle biegasz i w dodatku Cię ręce nie bolą
Nad techniką pływania popracujesz i będzie ok

PS - moja rada, nie śpiesz się, płyń bardzo powoli i skupiaj się nad poprawnym ruchem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19
No nie wiem... Na trzech różnych basenach troje ratowników mówili, że dobrze pływam... Ale mi się wydaje, że to coś z oddychaniem. Mam pytanie. Czy zakup kompletu (Płetwy, fajka, maska) rozwiąże częściowo mój problem?

Zmieniony przez - Zox w dniu 2010-09-13 13:58:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 750
Może pogorszyć sytuacje , bo będzie oddychał fajką a Ty musisz nabierać powietrza .
Moja rada staraj sie zmniejszać stopniowo łapanie powietrza przy rotacji barków , ale rób bardzo duże wdechy .

' Nie poddawaj się. Znieś cierpienie dzisiaj i żyj do końca życia jako mistrz.'

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta i plan treningowy na mase HELP :)

Następny temat

Redukcja + zmiana planu

WHEY premium