SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bartwal/DZIENNIK/Pragnę Mooocy!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
Co do prostowania, to dla mnie jest za nisko to "do prostowania" i będę musiał sb chyba podwyższyć jakoś trochę, bo nie mogę wyprostować dalej, ale też odsunę się bardziej. zobaczymy co będzie lepsze ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
prostowanie, rob to inaczej, musisz mocniej nogi podnosic i prostawac ale i tak dobra masz sile tutaj

wl, tutaj zawsze pod sutki wyciskaj
wspiecia ta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Boksero-czemu się nie zgłosiłeś do mnie,że taki ciężki przypadek jest ????

1.absolutnie nie może być mowy o żadnym 15-10-5 Wodyna!
Żaden początkujący nie powinien przekraczać 5p w serii,bo inaczej nigdy się nie nauczy techniki.
2.ja nie widzę sensu,by robić martwy ciąg na tym etapie.
Skupiłbym się na przysiadzie,ławce i wiosłowaniu jednorącz i tylko tym,przez powiedzmy 1,5miesiąca.
Robiąc sam przysiad i wiosło,zbuduje mocne podstawy do martwego ciągu.

Bartwal
Martwy ciąg
a)stoisz za daleko od sztangi
b)wydaje mi się,że układ Twoich kończyn jest niekorzystny do klasycznego martwego ciągu. Spróbuj wersji sumo.
c) używasz b.małych obciążeń,przez co małych krążków. W porządku-każdy jakoś zaczynał.
Monitoruj jedną rzecz-niezależnie od tego jakich krążków używasz,tak podkładaj jakieś przedmioty pod krążki,by odległość sztangi od podłoża na którym stoisz wynosiła 21cm
d) masz TRAGICZNIE SŁABE MIĘŚNIE BRZUCHA! to jeden z powodów dla których tak bardzo się garbisz przy martwym ciągu.
Jeśli możesz-kup sobie ab wheel (nie wiem jak to się porządnie tłumaczy na polski).
chodzi o wykonywanie tego ćwiczenia:




e) jeśli nigdzie Ci się nie spieszy-zrezygnuj z martwego ciągu.

WL:
a) mostek+ściągnięcie łopatek
b) sztangę prowadź dalej-w stronę mostka,a nie na sutki. Masz bardzo długi tor ruchu,czego nie lubią rotatory barku

Przysiad:
nie jest źle. Siadaj bardziej do tyłu,a nie tylko w dół. Wygnij plecy(wypchnij klatkę).

Trening ode mnie:
SIAD 5s po 5p, zaczynasz od 50% swojego maksa,co drugi trening dokładaj 2,5kg,poprzedzone rozgrzewką
Ławka 5s po 5p,zaczynasz od 50% swojego maksa,co drugi trening dokładaj 2,5kg,poprzedzone rozgrzewką
Wiosłowanie jednorącz,opierając się o ławkę ręką i kolanem- złap ciężar,którym zrobisz 15p,ale zrób tylko 5p,powtórz to w 3 seriach,co tydzień dołóż 2,5kg do każdej serii
Brzuch-ab wheel 3serie x max powt

Dodatkowo:
-podciąganie podchwytem(nie mów,że nie masz gdzie tego robić- ustawiasz stojaki od przysiadu na maksymalną wysokość,stawiasz na górze sztangę i się podciągasz. Uważaj tylko na stabilność stojaków,bo różnie to bywa),jak nie dajesz rady-podskakuj i tylko się opuszczaj
-pompki w podporze/pompki klasyczne na krzesełkach
-barki z przodu,wąski chwyt,łokcie blisko tułowia-tzw. military press,wyciskanie żołnierskie
-good morning-nawet samą sztangą,ale wyrobi to nawyk siadania w tył,wyginania pleców,wzmocni dwugłowe i prostowniki

taki trening zrobisz co drugi dzień,lub 3 razy w tyg (pon-śr-pt)/(wtorek-czw-sb)/(śr-pt-nd)

Słuchaj się Boksero-on zna się na diecie :)
jak byś coś ode mnie chciał-pytaj u mnie w dzienniku,albo tutaj,bo będę monitorował co Ty wyprawiasz
pozdro

Masz tu parę filmików jak się robi podstawowe boje:










Zmieniony przez - Autopsy w dniu 2011-07-12 01:30:03

Zmieniony przez - Autopsy w dniu 2011-07-12 01:30:38

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
ja tam go za ciężki przypadek nie miałem:D i sam zaczynałem o 15 10 5 ale ty tu wydajesz rozkazy:)

no to Bartwal, dostałeś super rady od chłopa który sie zna, więc do roboty:)

ja jak co moge przy diecie pomagać xD

Zmieniony przez - Boksero w dniu 2011-07-12 09:34:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
Wieeelkie dzięki Autopsy! ;] Mam nadzieje, że po tych wakacjach będę mógł robić MC spokojnie ;]
Ab roller'a kupie, skakankę też (bo ta co używamy się nam rozwaliła-pękły rączki-10zl z promocji i wychodzi, że tanie mięso psy jedzą).
Szangę w WL prowadzić "bliżej nóg"? :>

Trening:
Przysiad:
5x5x50%-25kg
WL:
5x5x50%-20kg
Wiosłowanie jednorącz:
3x5x"to co pisał Autopsy"-15kg
Brzuch:
3xMAX

I tu jak robić z seriami, powtórzeniami, ciężarem:
Podciąganie podchwytem (nachwytem robię 10 bez machania nogami, podchwytem powinno być podobnie)
Pompki w podporze tyłem http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona_pliki/image042.gif ?
Wyciskanie żołnierskie
Dzień dobry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
podciąganie- może 3 serie na maksa ? jeśli nachwytem dajesz radę- rób nachwytem. Nie musisz łapać szeroko-to tak przy okazji.

pompki w podporze-3-4 serie aż "zapiecze",ale bez upadku mięśniowego
wyciskanie - 75% ciężaru z WL(z danego dnia) ,2-3 serie 5-10p
dzień dobry-nagraj parę filmów jak Ci to wychodzi najpierw

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
Łapie to trochę szerzej niż barki, jak się podciągam ;] Jednak wspinaczka coś daje ^^

Pompki-ok
Wyciskanie żołnierskie-15kgx3x5-10 może być trudno na początek, ale dam radę!
Dzień dobry-nagram ;] Masz jakieś praktyczne porady dla mnie?

Edit:
Przerwy między seriami 1,5-2min? Między ćwiczeniami 2,5-3min?

Edit2:
Czym zastąpić pierś z kurczaka? Bo w dnt nie chce jeść tego samego. Może być ser biały półtłusty z makaronem?

Zmieniony przez - Bartwal w dniu 2011-07-12 21:52:04

Zmieniony przez - Bartwal w dniu 2011-07-12 23:01:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Wyciskanie żołnierskie-15kgx3x5-10 może być trudno na początek, ale dam radę!
nie nie,sory to miałbyć tylko taki kierunkowskaz,faktycznie to będzie za dużo ;)
może 50% ? i wtedy więcej powt około 10?

Przerwy-w dużych ćwiczeniach,tyle żebyś zrobił tę określoną ilość serii- generalnie 2-5min,te małe ćwiczenia może być krócej,albo jakieś super serie typu pompki-drążek ,drążek-barki

twaróg jest ok,pierś z kurczaka to nie jedyne mięso ;) ja ze swojej strony polecam mielonego indyka z którego robisz spaghetti ;) karkówka z grila ;) tłuste ryby ;) tuńczyk ;) tłuste mięsa też są ok ;) poza tym tłuszcze zwierzęce powodują wzrost cholesterolu we krwi,a im większy cholesterol tym więcej testosteronu wytwarzasz. Oczywiście cholesterol jest niebezpieczny,ale osoby ćwiczące do pewnego wieku nie powinny się tym w ogóle przejmować,bo jednak ich organizm wszystko "przerobi".
poza tym-jajka ;)

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
To te 12,5kgx10px3s bedzie dobrze ;] z przerwami po 2 min ;]

To zacznę coś wcinac wiecej ;p
jutro dzien treningowy, ale mam zaplanowane jakies 600g piersi 350ryzu, tak do 16:30 ;] a pozniej bulki, twarog itp z diety; ]

Co do WL to lezec z mostkiem (wlozyc ta butelke owinieta czyms?), lopatki lekko sciagniete, tylek i lopatki i glowa na lawce, nogi stabilnie. i stac na palcach jak ten na filmie? :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
nie, żadnego wkładania butelek pod plecy! ja nad mostkiem pracowałem z 1 rok,żeby przestało boleć i dawało efekty ;) to bardzo powolny proces ;)

szanuj plecy ;) kup sobie rurkę pcv o dużej średnicy i na niej się roluj przed i po treningu
(w YT wpisz PVC/ foam rolling"

stopy-opieraj całe

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa a bieganie.

Następny temat

Trening na mase dla początkującego FBW

WHEY premium