SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Barki( chrupanie)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 622

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4261
Witam mam chyba od zawsze problem, może nie uciążliwy bo nic mnie nie boli to jednak jak rozgrzewam rotatory, wykonuję jakieś 10 powturzen to słyszę takie jakby chrupniecia i jakby lekke przeskakiwanie, czy to normalne?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6246 Napisanych postów 61838 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 770398
Nie powinno się tak dziać czasem może jakieś delikatne chrupanie się pojawić, ale po powiedzmy wstępnej rozgrzewce powinno ustąpić. Trzeba by było sprawdzić czy wszystkie ćwiczenia barkowe i nie tylko wykonujesz poprawnie technicznie.
Czy nie masz w treningu ćwiczeń typu wyciskanie zza karku czy podciąganie wzdłuż tułowia bo one też nie każdemu służą i po prostu porządnie się rozgrzewać. Bo jeśli wcześniej się nic nie działo, a od jakiegoś czasu się pojawia to wówczas coś nie tak z techniką ćwiczeń.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 8795 Napisanych postów 82275 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 695671
Zapewne słaba siła stabilizatorów lokalnych. Duża głowa kości ramiennej nieprawidłowo przemieszcza się względem małej panewki , a chcąc powrócić do prawidłowej pozycji przeskakuje po obrąbku stawowym. To właśnie może powodować jego powolne uszkadzanie i charakterystyczne trzeszczenie. Rozwiązaniem w tym przypadku może być wprowadzenie ćwiczeń wzmacniających tak zwany stożek rotatorów, odpowiedzialny za utrzymanie głowy kości ramiennej w centralnym punkcie panewki podczas ruchu.Na forum znajdziesz przykładowe ćwiczenia .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 137 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1843
Tak jak napisali koledzy, radzę się temu przyjrzeć bliżej i wzmacniać rotatory, ja tego nie robiłem, do tego miałem nieprawidłową technikę w wielu ćwiczeniach i sobie załatwiłem barki. Do tej pory odczuwam skutki i pewnie już tak zostanie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening raz w tygodniu

WHEY premium