SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Barki - po badniach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1551

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5757
Cześć wszystkim, na początku roku rozwaliłem sobie prawy bark. Ból pojawił się około 2 godzin po treningu. Myślę że przyczyną mogło być robienie brzucha na kółku po cięzkim treningu klaty i barków i nadmierne jego przeciążenie. Dwa tygodnie przerwy nie pomogły, więc udałem się do lekarza. Na podstawie RTG nic nie widać więc nie będę wstawiał, za to USG wykazało niepełnościenne uszkodzenie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego (1.3mm) oraz miernie poszerzoną pochewkę ścięgna głowy długiej bicepsa. Lekarz zalecił mi mięsiąc odpoczynku od cwiczeń górnych partii ciała + zabiegi takie jak prąd i naświetlanie co też zrobiłem. Ból ustał po około dwóch tygodniach. Wczoraj minął juz miesiąc od wizyty i zaleconego odpoczynku więc postanowiłem zrobić kilka pompek + króciutka sesja na worku bokserskim. No i tą jak widać był błąd bo ból nawrócił i ciągle mnie trzyma :(

I tutaj moje pytanie, czy lepiej udać się do lekarza typowo sportowego żeby przepisał mi jakiś konkretny lek, czy może od razu udać się do fizjoterapeuty? Znam jednego magika, jednak nie wiem czy jesli pójdę do niego z naderwanym ściegnem to coś pomoże, choć z drugiej strony przyczyna bólu może leżeć gdzie indziej.

Dodam ze przy cofaniu barku przedni akton zostaje jakoś z przodu jakby jakies połączenie pomiędzy nimi zostało zerwane i tworzy się wklęsła powierzchnia pomiędzy aktonem przednim a bocznym. Na drugim barku nic takie nie występuje choc bardzo starałem się tak zrobic :)

Z góry dzięki za wszelkie sugestie


Zmieniony przez - Arkox w dniu 2016-02-15 20:04:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Arkox

Dodam ze przy cofaniu barku przedni akton zostaje jakoś z przodu jakby jakies połączenie pomiędzy nimi zostało zerwane i tworzy się wklęsła powierzchnia pomiędzy aktonem przednim a bocznym. Na drugim barku nic takie nie występuje choc bardzo starałem się tak zrobic :)

Z góry dzięki za wszelkie sugestie



Zmieniony przez - Arkox w dniu 2016-02-15 20:04:59



dasz rade pokazać to na zdjęciu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5757
Spróbuje chociaż ciężko uchwycić, za duzo fatu










Zmieniony przez - Arkox w dniu 2016-02-15 20:40:43

Okej foto zrobione i mam nadzieje ze widać o co chodzi. Zdjęcia jednak nie oddają tego do końca, na żywo przerwa jest bardziej widoczna. Dodam jeszcze że boli własnie w miejscu wgłębienia

Zmieniony przez - Arkox w dniu 2016-02-15 20:51:47

Zmieniony przez - Arkox w dniu 2016-02-15 21:56:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5757
Ktoś coś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
wygląda to na staw barkowo-obojczykowy wybierz się do ortopedy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5757
Cześć, jestem po rezonansie i może ktoś mi powie czy to co mam w opisie jest ok czy nie i w jakim stopniu jest to złe.
Wypisze te zwroty które są dla mnie nie jasne :
-Głowa k. ramiennej ustawiona ok.4mm od wyrostka barkowego i ok. 9 mm od wyrostka kruczego.
-Ś.m. nadgrzebieniowego przy przyczepie o zmienionej strukturze i niejednorodnym sygnale z zachowaną ciągłością
-Ś.m. podłopatkowego wzdluż przebiegu i przy przyczepiue o podwyższonym sygnale z zachowaną dość luźną ciągłościa i obecnością tkanki o pośrednim sygnale
- obrąbek stawowy o niejednorodnym sygnale bez ewidentnych cech separacji

Z góry dzięki :)


Zmieniony przez - Arkox w dniu 2016-03-10 17:26:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ginekomastia - 17 lat

Następny temat

Zerwany przyczep klatki.

WHEY premium