SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bardzo slabe nogi :(

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3267

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3103
witam, mam problem z bardzo slabymi nogami :(
dzisiaj zrobilem abs'a A , a po chwili mnie jakos naszlo na robienie przysiadow. zrobilem 3x20 ( po 1.5 min przerwy miedzy) i myslalem ze zwymiotuje po ostatniej serii :((
prosze pomozcie przygotowac nogi :(
biegac narazie nie moge, bo po zmroku lepiej nie wychodzic samemu ... a wracam ze szkoly jak sie juz ciemno robi.. rano tez bez szans, musialbym chyba o 5 wstawac.
Wiek:16
waga:75
staz:grupa I cyklicznosci Icykl
możliwości sprzetowe: prawie brak, tylko sztanga
cel: wytrzymalosc/sila nog (bo i tak sa za grube - tluszcz :( postaram sie zrzucic bieganiem jak bedzie jasniej)
z gory dziex za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Skoro masz tylko sztangę to zostaje ci najprostsze i zarazem najlepsze cwiczenie jakim są przysiady. Do wszystkiego trzeba podejść z głową. Skoro nigdy wcześniej nie robiłeś przysiadów to obciążenia i ewentualnie liczbę powtórzeń powinieneś dobierać ostrożnie. Zwiększanie obciążenia też powinno przebiegać w umiarkowanym tempie, w miarę jak będziesz rozwijał siłę i technikę.
Moja rada jest taka żebyś zaczął od dość małych ciężarów i nauczył się wykonywać przysiady prawidłowo. Chodzi o prawidłową postawę, proste plecy, stopy cały czas na podłodze (nie wolno odrywać pięt ani palców), właściwy zakres ruchu (co najmniej do momentu kiedy kości udowe będą równoległe do podłoża). Na początek zacznij od 3-4 serii, po 8-12 ruchów.

Można też robić wykroki ze sztangą trzymaną na karku, jednak to ćwiczenie nie zastąpi w żadnym razie klasycznych przysiadów. Za to jest świetnym uzupełnieniem treningu nóg i pośladków.
Pozdrawiam

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3103
dzieki =] a jak z iloscia treningow w tygodniu? co ile dni mam cwiczyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2272 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20288
"biegac narazie nie moge, bo po zmroku lepiej nie wychodzic samemu ... " gdzie ty mieszkasz w Broklynie?

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3103
w Nowej Hucie... a co z ta iloscia treningow? ile ma byc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3103
to nikt mi nie pomoze :(? bo nie wiem ile ma byc tych dni treningowych jesli chodzi o przystosowanie do wysilku ://
ps. mam 185 cm, zapomnialem dopisac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2510
Jak w Hucie to lepszej motywacji do biegania nie znajdziesz niz grupa dresow goniacych Cie z kosami! ;)

Niether enemy nor a friend

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Podziel sobie trening na 3 dni treningowe.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bardzo bym prosił o ewentualne poprawki...

Następny temat

PROGRAm:2 dni silownia,2 dni dom(bez nog)

WHEY premium