SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Balduran / Dziennik - Siła, masa

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 77707

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
jakis nieskoncentrowany jestes

na pewno czytasz uwaznie???


Ale usprawiedliwiasz takie siadanie, czy uważasz, że powinno się to poprawić?

co to w ogole za pytanie?<zaskoczony fchooy>

-nie usprawiedliwiam tylko tlumacze skad takie sie bierze w tym przypadku
-nie poprawic tylko zupelnie zmienic "warunki brzegowe rownania"



Nagłe pochylenie się nie jest winą budowy ciała, tylko zbyt dużego ciężaru

to jedynie półprawda... jesli nie cwiercprawda

max to max
podniesc podniosl
a teraz wez ten sam max dla tych samych miesni i tej samej ich sily ale przy korzystniejszych proporcjach budowy (a wiec tez innych dzwigniach) i okaze sie ze jest lekko i bez pochylania

ostatecznie nie mozna w niekonczonosc mowic komus ze ciezar jest za duzy pomijajac koniecznosc dostosowania techniki pod budowe ciala, bierz pod uwage ze to byl max(sam tez robisz inaczej niz na ciezarach "treningowych"), w dodatku po raz pierwszy cwiczyl na boxie wiec nie ma co oczekiwac stabilnosci ruchu




- w końcu na mniejszych ciężarach potrafi trzymać grzbiet.


to wez pod uwage ze na mniejszych ciezarach PO PROSTU NAJZWYCZAJNIEJ W SWIECIE go nie zachwiało - nie tracac rownowagi nie musial jej odzyskiwac pochylaniem w srodkowej fazie przysiadu
JESLI BY GO NIE ZACHWIALO TO RUCH BYLBY NIEZWYKLE PODOBNY DO TEGO JAKI WIDAC NA MNIEJSZYCH CIEZARACH




Wniosek? Pewne mięśnie są słabsze i nie dają rady w pewnych momentach.



masz za maly material dowodowym jak na tak złożoną sprawę

zamiast podwazyc moje argumenty starasz sie mnie "przeglosowac" powtarzajac swoje stare , a dyskusja powinna isc do przodu zamiast zataczac kregi



Nie mów, że schodził tak samo jak wstawał...



tylko w takim sensie ze mocno pochylony


nie mow ze nie doczytales jak napisalem ze w czasie wstawania najpierw podniosl biodra (przez co podwazylem argument o slabych czworoglowych a ze tak powiem "zbyt silnych" plechach)

ow podniesienie bioder w gore przy tym kacie pochylenia tulowia bez rownoczesnego podniesienia sztangi o te sama wysokosc powoduje ze sztanga jest wysuwana jeszcze bardziej do przodu, przynajmniej wzgledem bioder (zaleznosc mechaniczna)

skoro wysunela sie do przodu wzgledem bioder to nastapilo zachwianie rownowagi - w tym momencie jedynie ruch "dziendobry" mogl uratowac przez przygnieceniem, co W TYCH OKOLICZNOSCIACH juz nie bylo bledem a koniecznoscia

bledem bylo ruszenie bioder bez rownoczesnego podniesienia sztangi

a skad taki blad sie wzial?
-z opuszczania sie w duzym pochyleniu
-zlej oceny predkosci schodzenia(sztanga ma duzy ped ku dołowi podczas gdy sprezystosc miesni nie podrafi "odbic" jej pędu bo ma za slabe przelozenie w pionie)

a skad opuszczanie w duzym pochyleniu?
-proporcje ciala * szerokosc postawy
-wynikajace z proporcji wyuczone odruchy zapobiegajace upadkowi




PS

rozpraw sie z argumentami o proporcjach i koordynacji tak jak ja rozprawilem sie z "jedyna słusznoscia" wypadkowej siły w poszczegolnych stawach

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442




dlaczego nie dales nieco nizszych kadrow?

bo to w nich jest pies pogrzebany?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Balduran

Rowniez wydawalo mi sie ze za bardzo dupe do tyłu 'wypusciłem',


dupa moze byc wysunieta powiedzmy tak jak byla w czasie opuszczania sie (ALE NA POCZATKU RUCHU W GORE JUZ "WYPUSCILES" ZA BARDZO)

ale na samym poczatku ruchu skoncentrowales sie na wyprostowaniu kolan KIEDY POWINIENES BYL SIE SKONCENTROWAC na wpychaniu nog w ziemie,
czyli na pracy w biodrach trzeba bylo sie skupic bo w kolanach masz w tej pozycji zapas siły

wg mnie jesli chodzi o te technike
masz zapas sil w kolanach
ale budowe ciala/kosca niepozwalajaca na pelne wykorzystanie tej sily ze wzgledu na stabilnosc postawy w czasie ruchu przysiadu oraz samo bezpieczenstwo plecow


podsumowujac

wpychaj nogi prosto w ziemie , zapomnij o reszcie

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
-nie usprawiedliwiam tylko tlumacze skad takie sie bierze w tym przypadku
// ale nie widzę żadnej reakcji (sugestii) z Twojej strony, a chłopak mógł się zabić


-nie poprawic tylko zupelnie zmienic "warunki brzegowe rownania"

// mów konkretnie zamiast używając tajemniczego języka, z którym nie da się polemizować


to jedynie półprawda ... jesli nie cwiercprawda

// zależy Ci na tym, żeby mnie przegadać?

max to max
podniesc podniosl

// i na tym polega wykonanie ćwiczenia? na tym polegają treningi? nie lepiej uczyć od początku poprawnej techniki?

a teraz wez ten sam max dla tych samych miesni i tej samej ich sily ale przy korzystniejszych proporcjach budowy (a wiec tez innych dźwigniach) i okaże sie ze jest lekko i bez pochylania
// po pierwsze to Twoja opinia, po drugie balduran ma takie proporcje jakie ma. Nie zwalnia go to z przyzwoitej techniki gwarantującej bezpieczeństwo.

ostatecznie nie mozna w niekonczonosc mowic komus ze ciezar jest za duzy pomijajac koniecznosc dostosowania techniki pod budowe ciala, bierz pod uwage ze to byl max(sam tez robisz inaczej niz na ciezarach "treningowych"), w dodatku po raz pierwszy cwiczyl na boxie wiec nie ma co oczekiwac stabilnosci ruchu

// trzy sprawy. Uważasz, że balduran był gotowy na ten ciężar?

Budowa ciała decyduje głównie o tym czy ktoś ma predyspozycje do wielkich ciężarów (jak na swoją wagę) czy nie. Bardzo rzadko uniemożliwia poprawny ruch. Drobne korekcje ustawienia sztangi na plecach, stóp i lekkiego pochylenia wystarczą niemalże we wszystkich przypadkach.

Skoro sam piszesz, że dopiero zaczyna się uczyć techniki, to po co maksuje??




to wez pod uwage ze na mniejszych ciezarach PO PROSTU NAJZWYCZAJNIEJ W SWIECIE go nie zachwiało - nie tracac rownowagi nie musial jej odzyskiwac pochylaniem w srodkowej fazie przysiadu
JESLI BY GO NIE ZACHWIALO TO RUCH BYLBY NIEZWYKLE PODOBNY DO TEGO JAKI WIDAC NA MNIEJSZYCH CIEZARACH


// a na mniejszych ciężarach technika była optymalna?





nie mow ze nie doczytales jak napisalem ze w czasie wstawania najpierw podniosl biodra (przez co podwazylem argument o slabych czworoglowych a ze tak powiem "zbyt silnych" plechach)


//podniósł biodra bo opuścił górę pleców, co obniżyło środek ciężkości i zdjęło większość pracy z 4-głowych

podniesienie bioder w gore przy tym kacie pochylenia tulowia bez rownoczesnego podniesienia sztangi o te sama wysokosc powoduje ze sztanga jest wysuwana jeszcze bardziej do przodu, przynajmniej wzgledem bioder (zaleznosc mechaniczna)

// ale on puścił plecy na samym początku - bo czuł, że na 'prostych' nie da radę udami


skoro wysunela sie do przodu wzgledem bioder to nastapilo zachwianie rownowagi - w tym momencie jedynie ruch "dziendobry" mogl uratowac przez przygnieceniem, co W TYCH OKOLICZNOSCIACH juz nie bylo bledem a koniecznoscia

//koniecznością wynikającą z czegoś... Ze zbyt dużego ciężaru/słabych mięśni.


bledem bylo ruszenie bioder bez rownoczesnego podniesienia sztangi
// o tym mówię od początku. ale nie zgadzamy się co do przyczyn tego zjawiska.

a skad taki blad sie wzial?
-z opuszczania sie w duzym pochyleniu


// pochylenie było takie, żeby utrzymać środek ciężkości nad stopami. W siadach sumo każdy tak siada.

-zlej oceny predkosci schodzenia(sztanga ma duzy ped ku dołowi podczas gdy sprezystosc miesni nie podrafi "odbic" jej pędu bo ma za slabe przelozenie w pionie)
// owszem, dlatego preferuję siadanie na ławce a nie odbijanie dupy od niej

a skad opuszczanie w duzym pochyleniu?
-proporcje ciala * szerokosc postawy
-wynikajace z proporcji wyuczone odruchy zapobiegajace upadkowi


// a może ze słabego rozciągnięcia? próbował kiedyś wall squats w celach 'pomiarowych'?

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 855 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7962
"// trzy sprawy. Uważasz, że balduran był gotowy na ten ciężar?

Budowa ciała decyduje głównie o tym czy ktoś ma predyspozycje do wielkich ciężarów (jak na swoją wagę) czy nie. Bardzo rzadko uniemożliwia poprawny ruch. Drobne korekcje ustawienia sztangi na plecach, stóp i lekkiego pochylenia wystarczą niemalże we wszystkich przypadkach.

Skoro sam piszesz, że dopiero zaczyna się uczyć techniki, to po co maksuje??
"

Strzeliło mi cos w jednej sekundzie do głowy i nie zdołałem opanowac tej myśli. Tyle. Nie powinienem maxowac, wiem to, ale jednak to zrobiłem... wiecej sie to nie powtórzy Po przyjezdzie zaczynam robic siady - na serio !

"// owszem, dlatego preferuję siadanie na ławce a nie odbijanie dupy od niej"

Przyznaje sie, 140kg okazało sie na tyle cięzkie, aby uniemożliwic mi kontrolowany ruch... na treningach oczywiscie zjawiska odbijania dupy nie bedzie - bede ledwo muskał boxa tyłkiem

"// a może ze słabego rozciągnięcia? próbował kiedyś wall squats w celach 'pomiarowych'?"

A co to jest ?


Zmieniony przez - Balduran w dniu 2008-08-16 21:26:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
-nie usprawiedliwiam tylko tlumacze skad takie sie bierze w tym przypadku
// ale nie widzę żadnej reakcji (sugestii) z Twojej strony, a chłopak mógł się zabić


to juz inny temat

ZALOZYLES SE ZE KAZALEM MU TO WSZYSTKO ZROBIC
a to nieprawda, za jakiego d****a mnie masz zebym kazal komus maksowac na 1 treningu danego cwiczenia?

az mi przykro...

heh
zbluzgalem go nawet na privie za to ze maksowal kiedy mial po prostu obczaic nowe cwiczenie





-nie poprawic tylko zupelnie zmienic "warunki brzegowe rownania"

// mów konkretnie zamiast używając tajemniczego języka, z którym nie da się polemizować


owszem da sie polemizowac

poniewaz warunki te to po prostu szerokosc postawy oraz wysokosc ławeczki/boxu - rzeczy ktorych nie mozesz zmienic w czasie samego przysiadu



to jedynie półprawda ... jesli nie cwiercprawda

// zależy Ci na tym, żeby mnie przegadać?

nie
po prostu mowisz o miesniach a pomijasz wazniejsze aspekty jak budowa ciala ,koordynacja i rownowaga

nie wiem czy zauwazyles ale Balduran na poczatku ledwie podnosil ciezary rzedu 60kg, wiec caly ten postep wyrobiony za pomoca przysiadow i paru innych cw nie mogl dac wyraznie nieadekwatnego do przysiadow umiesnienia, co innego jakby np na nogi robil caly czas martwy ciag i nic poza tym, wowczas rzeczywiscie Twoja analiza bylaby adekwatna






max to max
podniesc podniosl

// i na tym polega wykonanie ćwiczenia? na tym polegają treningi? nie lepiej uczyć od początku poprawnej techniki?

-nie doczytales calosci wywodu
- na maksowaniu TEŻ polegaja treningi
- tak, lepiej od poczatku uczyc pprawnej techniki, ale cos mi sie zdaje ze nie jestes w temacie Baldurana od dawna poniewaz wałkuje mu to caly czas od poczatku a on sam robi czasem takie "wyłomy" by sie dowartosciowac zapewne

inna sprawa to fakt ze po ilus tam miesiacach analizy jego przypadku jestem pewien ze to wina proporcji, moze tez dojdziesz do takich wnioskow jak juz wykluczysz inne opcje, ale rozumiem ze nie spedzisz nad tym przypadkiem tyle czasu ile trzeba, poza tym wypiski z B F juz nie istnieja





a teraz wez ten sam max dla tych samych miesni i tej samej ich sily ale przy korzystniejszych proporcjach budowy (a wiec tez innych dźwigniach) i okaże sie ze jest lekko i bez pochylania
// po pierwsze to Twoja opinia, po drugie balduran ma takie proporcje jakie ma. Nie zwalnia go to z przyzwoitej techniki gwarantującej bezpieczeństwo.

"po pierwsze to Twoja opinia" - o przepraszam - gdzie pisalem ze to nie moja opinia?
masz swoja opinie ze to nie moja opinia?

to jakas zagrywka psychologiczna?


"po drugie balduran ma takie proporcje jakie ma"
no fajnie ze to akceptujesz


"Nie zwalnia go to z przyzwoitej techniki gwarantującej bezpieczeństwo" fajnie ze sie zgadzasz ze mna
ale jak pisalem to do niego te teksty syp poniewaz to nie byl moj plan zeby robil sprawdzian, no chyba ze masz mnie za jakiegos tępego ****a, to sorry - znajdz mi dowod ze mu to polecilem zrobic




ostatecznie nie mozna w niekonczonosc mowic komus ze ciezar jest za duzy pomijajac koniecznosc dostosowania techniki pod budowe ciala, bierz pod uwage ze to byl max(sam tez robisz inaczej niz na ciezarach "treningowych"), w dodatku po raz pierwszy cwiczyl na boxie wiec nie ma co oczekiwac stabilnosci ruchu

// trzy sprawy. Uważasz, że balduran był gotowy na ten ciężar?


uwazasz ze jestes gotowy na dostarczenie dowodow ze takie cos mu polecilem?

Budowa ciała decyduje głównie o tym czy ktoś ma predyspozycje do wielkich ciężarów (jak na swoją wagę) czy nie. Bardzo rzadko uniemożliwia poprawny ruch.



"shit happens" jak to mowia starożytni Rosjanie
dlatego wlasnie pracujemy nad znalezieniem odp dla niego odmiany przysiadu i bedzie po sprawie


Drobne korekcje ustawienia sztangi na plecach, stóp i lekkiego pochylenia wystarczą niemalże we wszystkich przypadkach.

no nie wiem co rozumiesz poprzez "drobne"
ale o tego rodzaju poprawkach pisalem


Skoro sam piszesz, że dopiero zaczyna się uczyć techniki, to po co maksuje??

przeszlo Ci przez mysl ze to jego nalezy spytac?
przeszło Ci przez mysl ze niedoswiadczeni takie "skoki w bok" robia?
przeszło Ci przez mysl ze nie powinienes zakladac podstawowego bledu z mojej strony?


zreszta wystarczyloby bys przeczytal co jest napisane przez Baldurana w poscie z wklejonymi filmikami, ktore zreszta ogladales



wychodzi na to ze czepiasz sie mnie i z gory zwalasz wine na mnie bo smiem dyskutowac z Twoimi myslami



to wez pod uwage ze na mniejszych ciezarach PO PROSTU NAJZWYCZAJNIEJ W SWIECIE go nie zachwiało - nie tracac rownowagi nie musial jej odzyskiwac pochylaniem w srodkowej fazie przysiadu
JESLI BY GO NIE ZACHWIALO TO RUCH BYLBY NIEZWYKLE PODOBNY DO TEGO JAKI WIDAC NA MNIEJSZYCH CIEZARACH


// a na mniejszych ciężarach technika była optymalna?


nie byla
ale nie mowilem ze byla optymalna

zeby byla optymalna musalby zmienic wspomniane na poczatku "tajemnicze" warunki brzegowe rownania




nie mow ze nie doczytales jak napisalem ze w czasie wstawania najpierw podniosl biodra (przez co podwazylem argument o slabych czworoglowych a ze tak powiem "zbyt silnych" plechach)


//podniósł biodra bo opuścił górę pleców, co obniżyło środek ciężkości i zdjęło większość pracy z 4-głowych


-nie opuscil tylko sztanga miala za duzy ped w dol i nie skoordynowal jej wychamowania z podnoszeniem bioder
-opuszczenie gory plecow nie implikuje opuszczania bioder, skad ten aksjomat w ogole?
-nie jestes w stanie okreslic prawdziwosci opuszczenia srodka ciezkosci po podniesieniu bioder
-opuszczenie srodka ciezkosci jesli w ogole zaszlo raczej nie okresli jednoznacznie proporcji rozkladu sil, a zazwyczaj dociaza a nie odciaza czworoglowe
-raczej zastanow sie na prostotą rozkladu sił i mozliwosci w ukladzie gdzie prostowanie w kolanach zachodzi szybko i zdecydowanie zanim nastapi prostowanie w biodrach

jakim prawem zwalasz to na slabosc czworoglowych skoro okazaly sie szybsze i silniejsze niz trzeba bylo? dlaczego nie widzisz ze silniejsze plecy i tyl ud dawalyby wieksze szanse na skoordynowanie ruchu?

kurde
tak sobie nawet pomyslalem ze sam pisales za L. Simmonsem ze najwazniejsze w przysiadach sumo sa miesnie z tyłu .... a nie z przodu (najprosciej rzecz ujmujac )




podniesienie bioder w gore przy tym kacie pochylenia tulowia bez rownoczesnego podniesienia sztangi o te sama wysokosc powoduje ze sztanga jest wysuwana jeszcze bardziej do przodu, przynajmniej wzgledem bioder (zaleznosc mechaniczna)

// ale on puścił plecy na samym początku - bo czuł, że na 'prostych' nie da radę udami



- nie wiem skad wiesz ze czul to a tamto
- pozycja "dziendobry" jest dla kazdego kto ma wyrobione/niezaniedbane uda (a Balduran ma takie )trudniejsza do dzwigania niz przysiad
- czyzbys zakLadal ze zachwianie rownowagi nie moglo miec miejsca przy tak pochylonej postawie? uwazasz ze wprowadzenie stolka jako znacznika glebokosci nie wplywa negaywnie na stabilnosc kiedy wykonuje sie maksowanie na pierwszysm tego rodzaju treningu/



skoro wysunela sie do przodu wzgledem bioder to nastapilo zachwianie rownowagi - w tym momencie jedynie ruch "dziendobry" mogl uratowac przez przygnieceniem, co W TYCH OKOLICZNOSCIACH juz nie bylo bledem a koniecznoscia

//koniecznością wynikającą z czegoś... Ze zbyt dużego ciężaru/słabych mięśni.


tak, ciezar byl zbyt duzy by to zrobic ładniej,


ale jak sie okazuje na tyle mały by zrobic nim "dziendobry" z przysiadu

słabe miesnie... jesli chodzi o czworoglowe ... to moga byc nawet o 20% slabsze

L. Simmons tezby ich roli tu nie przeceniał

poza tym jak juz lubisz usredniac i generalizowac to zauwaz ze to endomorf z waga ponad 110 kg - statystycznie silne uda w stosunku do plecow

wzrost: (bardzo) wysoki - statystycznie dlugie konczyny w stosunku do tulowia i statystycznie duze pochylenia w siadzie i statystycznie duze trudnosci w glebokim siadaniu w ogole



bledem bylo ruszenie bioder bez rownoczesnego podniesienia sztangi
// o tym mówię od początku. ale nie zgadzamy się co do przyczyn tego zjawiska.

te przyczyne o ktorej mowisz u Baldurana wykluczylem juz miesiące temu

teoretycznie i praktycznie



a skad taki blad sie wzial?
-z opuszczania sie w duzym pochyleniu


// pochylenie było takie, żeby utrzymać środek ciężkości nad stopami. W siadach sumo każdy tak siada.


owszem
bylo takie zeby trzymac srodek ciezkosci nad stopami
tylko ze kiedy mowilem ze bylo zbyt duze mialem na mysli sam kat pochylenia, ktory zawodzi w momencie odwrocenia kierunku pędu sztangi i nastepuje szybkie podniesienie bioder bo sila z nog nie jest dostatecznie "sztywno" przenoszona na sztange

rozwiazaniem jest stawanie szerzej
wowczas
-nadal srodek ciezkosci bedzie ponad stopami
-pochylenie ulegajac zmniejszeniu nie bedzie mialo tak negatywnego wpływu na zaklocenie rownowagi w czasie odwrocenia kierunku pędu sztangi/bioder

-zlej oceny predkosci schodzenia(sztanga ma duzy ped ku dołowi podczas gdy sprezystosc miesni nie podrafi "odbic" jej pędu bo ma za slabe przelozenie w pionie)
// owszem, dlatego preferuję siadanie na ławce a nie odbijanie dupy od niej

a kto preferuje odbijanie dupy od niej
masz takich szalonych kolegow?
ja nikogo takiego nie znam

co innego "musnąc" box udami by miecsygnał ze to odpowiednia glebokosc, na pewno bezpieczniejsze to niz siadanie ktore moze nadal okazac sie twardym lądowaniem



a skad opuszczanie w duzym pochyleniu?
-proporcje ciala * szerokosc postawy
-wynikajace z proporcji wyuczone odruchy zapobiegajace upadkowi


// a może ze słabego rozciągnięcia? próbował kiedyś wall squats w celach 'pomiarowych'?

a co mialby bardziej rozciagnac i w jakim celu? chyba tylko łydki i przywodziciele ud bo reszta ma az za nadto elastycznosci jak na sumo siady



Zmieniony przez - WODYN w dniu 2008-08-16 22:16:49

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1587 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56426
Jeszcze do tego co napisałem na stronie 4 chce coś powiedzieć o mięśniach ud.

Na początku poprawiania techniki (bo miałem podobną) zacząłem wysuwać kolana bardziej do przodu (subiektywnie mocno, specjalnie aż dziwnie się czułem) i automatycznie dupę mniej do tyłu co dawało już mniejsze pochylenie. I teraz było ciekawie odczułem porządny w******l w 4 głowych uda. Na tych samych obciążeniach uda dostawały dużo mocniej przy takiej technice, na tyle że już w rozgrzewkach czułem pieczenie.
Na pewno dużą role odgrywały tu wyuczone nawyki ruchu i koordynacji, ale też myślę (po mojej praktyce), że siła ud jest za mała w stosunku do pleców i oprócz w/w przysiady z przystankami i box się tutaj sprawdzą.

Nie chwaląc się 5x180kg poszło niedawno ;]

Zmieniony przez - Cobraf w dniu 2008-08-16 23:05:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
owszem to by moglo miec miejsce ... gdyby wysunął kolana do przodu

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
WODYN, wytłumacz jak można zmienić 'warunki brzegowe równania', najlepiej jakiś wzór, obliczenia itd., bo zgooglowałem i nie mam zielonego pojęcia jak to się da obliczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moim zdaniem nie powiniem sie tak skupic na wypchnieciu dupy do tyłu przy zejsciu, bo gdy juz jest w saidzie to w tym rozstawie nóg pochyli się, myślę, że lekkie pozwolenie na wysunięcie kolan do przodu pozwoli na stabilniejszą sylwetkę.

Wysuwając, tak tyłek do tyłu schodząc do dosiadu, traci sie poczucuie stabilności co może skutkowac wywrotką do tyłu. Mysle, że te pochylenie w dole, to jest reakcją na te poczucue niestabilności i ratunkiem przed wywrotkąNie powinien tak trzywno sie trzymac tego wypiecia bioder do tyłu , niech pozwoli by kolana uciekły lekko do przodu
powinien pozwolic kolanom na wysunięcie do przodu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc ułożeniu treningu

Następny temat

co dalej...

WHEY premium