SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bakoma MEN a odżywka białkowa

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5147

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 275 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4982
mam takie pytanie, odnośnie białka zawartego w produktach bakomy MEN (jogurty itp) w jednym jogurcie jest około 18 g białka, czyli sporo. Jak takie białko ma się jakościowo do odżywki białkowej ? w sensie czy białko w nim zawarte jest coś warte czy to tylko jakiś chwyt marketingowy itp Nie wiem czy są rózne formy białka czy po prostu białko to białko czy w odżywce czy w jogurcie działa w podobny sposób (od razu napisze hejterom że nie zamierzam zamieniać odżywki bialkowej na jogurty :) pytam czy warto to kupowac czy nie, nie zawsze mam mozliwość przygotowac odżywke a taki jogurt wsadze sobie w kurtke i wypije w każdej chwili)

stosowałem dotąd Olimpa Whey Shake (21g białka) raz Concentrate 100% i taki jogurt ma w sumie nie wiele miej białka jak taki shake. Stąd moje zdziwienie że jak na jogurt to tych protein jest sporo



Zmieniony przez - FOCAL1 w dniu 2018-04-03 10:23:19

Zmieniony przez - FOCAL1 w dniu 2018-04-03 10:35:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76010 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754738
Skyr również jest tańszym rozwiązaniem. W Lidlu są również dostępne tego typu jogurty smakowe bez dodatków cukru z inuliną i słodzikiem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
aż z ciekawości sprawdziłem, butelka jogurtu co prawda zawiera 18g białka z kolei ww prostych jest tam aż 20g, gdzie w odżywce białkowej masz jej znikome ilości

kolejna kwestia 100g twarogu zawiera mniej więcej 20g białka, a jakoś nigdzie nie piszą, że jest to produkt wysokobiałkowy, także tak jak sam zauważyłeś jest to zwykły chwyt marketingowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
Od czasu do czasu można, część pewnie białka pochodzi z mleka a kolejna część z białka z mleka, sporo cukru tez tam się znajdzie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 275 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4982
generalnie jogurt zwykły ma około 4 g białka więc jak ten ma np 18 to można stwierdzić iż jest to "jogurt wysokobialkowy" a nie produkt wysokobiałkowy :) troche marketing ale z drugiej strony na jakieś śniadanie na szybko z pieczywem jak znalazł. chyba lepiej taki jak zwykły jogurt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
jest to opcja lepsza niz zjedzenie klasycznego jogurtu owocowego, na pewno nie jako uzupelnienie diety w bialko, czy jako substytut odzywki
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Tutaj zastosowanie będzie miała zasada odnosząca się do większości produktów żywnościowych. Jeśli nie będziesz przesadzać z częstym spożyciem takiego jogurtu i nie będzie on stanowił podstawy diety, a będzie tylko jej uzupełnieniem raz na jakiś czas to możesz sobie wrzucić

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 137 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9574
Lepszy jest naturalny z biedronki typu greckiego 0% tłuszczu. Masz tam chyba 15gr białka. No i jest niedrogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
greckie akurat maja sporo fatu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
ale tutaj tomcio podał konkret - grecki 0% fatu, jest taki właśnie w biedro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
czyli taki pseudogrecki%)
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 137 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9574
TomQ-MAG
czyli taki pseudogrecki%)

Zwał jak zwał pisze że ma 0%. Co do nazwy grecki wiadomo jak się to ma. Kupując w Polsce np. oliwę grecką extra virgin niewiele ma ona wspólnego z prawdziwą grecką oliwą. Wiem coś o tym mieszkałem w Grecji 9 lat :). To się tyczy wielu produktów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka

Następny temat

Dobra kreatyna

WHEY premium