SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa,co oznacza diagnoza??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 34876

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
Witam.

Postanowiłem niedawno ze względu typowo profilaktycznego wybrać się do lekarza na prześwietlenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.Niedługo pójdę do lekarza ze zdjęciem aby postawił diagnozę,ale,że święto zmarłych za pasem,a do tego mój lekarz w wyborach startuje to pewnie wizyta będzie za jakieś 10 dni,więc chciałbym poznać opinię osób znających się na tego typu sprawach aby wypowiedzieli się na temat wyniku badania radiologicznego:

"Niewielka prawostronna skolioza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa głównie w jego części dolnej.
Zmniejszona jego fizjologiczna lordoza.
Obniżona nieco wysokość przestrzeni międzykręgowej na poziomie L5-S1.
Z uwagi na uraz w wywidzie(?) ew.konsultacja chirurgiczna."

Jakie ta diagnoza ma odzwierciedlenie jeśli chodzi o trening na siłowni??Na obecną chwilę uznałem,że będę robić trening korygujący by Mawashi.

Zadałem takie samo pytanie w dziale zdrowie,ale nijak odpowiedzi.

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 238
Skolioza to skrzywienie boczne kręgosłupa, często występujące w naszym niezdrowym a do tego koksującym świecie. Często mają to dzieci noszące teczki do szkoły na jednym ramienu...
Lordoza to fizjologiczne skrzywienie kręgosłupa w stronę brzuszną. Fizjologicznie, tzn. u zdrowego człowieka występuje w odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa, jest bardzo pomocna - zwiększa elastczność i wytrzymałość oraz takie tam inne mniej ważne.
Co do przestrzeni międzykręgowych to chyba nie trzeba komentarza. Kręgi są od siebie odzielone strukturami które między innymi zwiększają elastyczność i ruchomoś kręgosłupa oraz amortyzują spore siy jakie na niego działają. Zmniejszenie tych przestrzeni jest w przypadku kulturysty, ciężarowca czy innego podnoszącego ciężary jak najbardziej prawdopodobne, co nie znaczy że całkiem bezpieczne, zwłaszcza jeżeli katujesz organizm koksem i sprawiasz że rozwija sie skrajnie niezgodnie z fizjologią. Może się to nawet skończyć przepukliną kręgową, a to już prawie kalectwo, na siłowni na pewno.

Tak więc lepiej chłopie idź do doktora ORTOPEDY, bo oni sie na tym akurat znają bardzo dobrze i zasięgij jego rady. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania zmian, wieku itd...
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
pryncjusz,nie przeczytałeś ze zrozumieniem.

WIem co oznaczają te terminy,ale nie wiem jaki wpływ mają,jeżeli mają na trening na siłowni,a do ortopedy i tak pójdę,ale to dopiero jak wspomniałem za jakieś 10 dni...

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 238
No to bracie napisz do wróżki Sewiry
Sorry, ale jak już pisałem treba te zdjęcia oglądnąć, Ciebie zbadać itp, itd. Poczekaj cierpliwie na tego ortopede bo chyba innego wyjścia nie masz.
Sorry jeżeli zawracam głowe.

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Jak wygladal Twoj dotychczasowy trening plecow?

Opisz szczegolowo wraz z obciazeniami i odczuwalnym bolem.

Koledzy nie komentowali ze krzywo plecy trzymasz?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Skolioze w odc ma praktycznie kazdy (mowie o malym skrzywieniu). zmniejszona lordoza to zmniejszona lordoza (), w sumie nic groznego, gorzej jakby bylo jej zniesienie. obnizoa wysokosc to znaczy ze dysk (czyli krazek miedzykregowy) stracil wode (taki proces nazywa sie dehydratacja), u czlowieka wystepuje zawsze w dysku miedzy C5-C6 (5 i 6 krag szyjny) i L5-S1 (5 krag ledzwiowy i pierwszy krag kosci krzyzowej).

Szczerze mowiac takie zmiany jakie masz to nie sa zmiany, do ortopedy nie ma sensu isc bo i tak Ci nic nie doradzi. idz do jakiegos fizjoterapeuty, jedna sesja powinna starczyc, pokaze Ci jak wzmocnic miesien wielodzielny ledzwi ktory w przypadku zmniejszonej lordozy jest oslabiony, jak prawidlowo trzymac postawe itd.
1

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Everr:

To samo podejrzewam, ale chcialem sie dopytac.

Arbeiter:

W sumie lekarz nie zaczal piany z pyska toczyc jak usyszal ze cwiczysz, nie?

Hail!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
WODYN,lekarz w ogóle by mnie na prześwietlenie nie wysłał bo uznał ,ze wszystko ok,sam poprosiłem,co do treningu pleców to w kwietniu miałem uraz prostowników spowodowany zbytnim p[rzetrenowaniem(za dużo martwego),co do techniki to zawsze była bardzo dobra,lub dobra,chociaż w wiosłowaniu ostatnio brałem chyba za dużo,bo na 4 powtórzenia w ostatniej serii(teraz to skoryguję),ale plecy zawsze mialem dobrze wygięte.

Everr dzięki za opinię,ale do lekarza i tak pójdę,bo strzeżonego...itd.

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
a właśnie,o co chodzi z tym urazem w wywidzie??

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
ale boli Cie cos w plerach czy nie ?? prawidlowo wygiety kregoslup czy za bardzo ? (cos w stylu jak sie mostkuje podczas wyciskania chodz nie tak bardzo bo bys przy mc wtedy chyba sie zesral za przeproszeniem ) ja dalej obstawiam ze warto isc tylko do fizjo bo lekarz nic madrego nie poradzi

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Najlepiej do prywatnego kregarza/hiropraktyka!

fizjo tez OK.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co zam,ias wyciagu na....

Następny temat

Redukcja ; stoje w miejscu

WHEY premium