SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badanie do pracy mgr z psychologii sportu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4645

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10258
Oficjalne wytłumaczenie jest takie, że przy obecnym stanie wiedzy na temat treningów i mechaniki ciała ludzkiego, poziom zawodników jest bardzo wyrównany. 20-30 lat temu różnice w wynikach na zawodach wynikały z różnych metod treningowych, róznych diet zawodników itp. Obecnie wiedza na ten temat [tzn. na temat jak uzyskać większą efektywność treningów i wydobyć z zawodnika wszystko, na co go stać] jest łatwo dostępna dla tych, którzy jej chcą - a ci, co chcą mieć wyniki na światowym poziomie znają ją na wylot. Tym samym poziom możliwości czysto sportowych, siły mięśni, szybkości, gibkości najlepszych światowych zawodników jest bardzo bardzo bardzo zbliżony i jedyne pole, na którym można jeszcze uzyskać przewagę, to psychologia - w sensie odpowiedniego nastawienia do samego startu, umiejętności koncentracji, poczucia własnej skuteczności itp.

Czy to jakoś rozjaśnia Twoje wątpliwości?

A polska psychologia sportu tak naprawdę jeszcze nie istnieje. Słyszy się o kilku [dosłownie!] psychologach współpracujących np. z Otylią, z Małyszem, ale tak naprawdę obecność psychologa na stadionie i w okolicach sportu w Polsce jeszcze ludzi dziwi, a u trenerów budzi opór, że to jest zabieranie im kompetencji. Publikacje w języku polskim na temat psychologii sportu są tak nieliczne, że szkoda słów, a jak mój szwagier pisał w ubiegłym roku magisterkę z poziomu agresji u osób uprawiających sporty walki, to promotorka polecała mu lektury z lat 70-tych Żałosne...
Tymczasem na świecie jest to normalne, postęp dzieje się z miesiąca na miesiąc i są całe czasopisma naukowe poświęcone wyłącznie psychologii sportu. No a różnicę widać w naszych wynikach na zawodach...

Zmieniony przez - Uka P. w dniu 2006-12-07 12:01:27

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 10832 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38587
taniego wina nie przekonasz. zresztą może i przekonasz, ale na pewno nie przyzna ci racji publicznie.
bo jest frustratem, który liznął kravmagi w niezbyt dobrej sekcji i najprawdopodobniej tyle ma wspólnego ze sportami walki. a tu wylewa swoją agresję, prowokując, kogo się da.
forum jest niestety pełne takich - ale to jest wypadek szczególny nawet na tle powszechengo wśród forumowych cwaniaków pieniactwa.
nie liczyłbym na konstruktywną dyskusję z nim.
zresztą, dla niego ostrzeżenia się już skończyły. jeszcze jedna prowokacja i ban definitywny.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-12-07 14:21:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 481 Wiek 80 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4533


Spokojnie. Spójrz na swoją wypowiedź, w jakim ona jest tonie.
Kilka dni nie odzywałem się na forum, a Ty teraz piszesz takie rzeczy(jest to delikatna, ale jednak próba sprowokowania mnie). Pytanie: Po co to robisz? Sam tworzysz preteksty do BANowania? Jeśli tak, to kto tu jest sfrustrowany?

A na ostatnią wypowiedź Uki nie odpowiadam, bo nie trzeba. Zgadzam się z tym co napisała, dokładnie to chciałem usłyszeć(że książki z lat 70-tych są delikatnie mówiąc do niczego).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[worek kupno] pomocy

Następny temat

Badanie do pracy mgr z psychologii sportu

Fruzelina