SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania genetycznych predyspozycji sportowych

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2832

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez faftaq z działu Badania Naukowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13
Mam pytanie na temat dostępnych na rynku badań genetycznych predyspozycji sportowych. Czy ktoś wykonywał już takie badania?jak one wyglądają. Znalazłem firmę przeprowadzającą takie testy www.inagen.pl Mają trochę informacji jakie cechy mogą określić na podstawie DNA i wydają się one pożądane w sportach siłowych, sam zamierzam zacząć ćwiczyć ale najpierw chce poznać swoje możliwości. Co sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 228 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3085
Troche od złej strony podejście bo jeśli chcesz ćwiczyć to ćwicz.
Genetyka nie jest decydującym czynnikiem i nie determinuje efektów jakie uzyskasz, psychika i podejście jest ważne ;)

Trener personalny / psycholog

Jeśli pomogłem, albo dowiedziałeś się czegoś wartościowego - przyznaj SOG-a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13
W pełni się z Tobą zgadzam, oczywiście badanie nie sprawi że nie będę chciał ćwiczyć tylko ewentualnie będę mógł się zainteresować inną dyscypliną w której się odnajdę lub będę miał na co zwalić w przypadku braku efektów na siłowni:P Chyba jednak jutro zadzwonię do tej firmy i się wypytam co i jak z tymi badaniami:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 392 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3738
... I wybierzesz dyscyplinę, którą zasugeruje Ci firma prowadząca badania? A co jeśli idealną dyscypliną dla ciebie - od strony genetycznej - będzie bieganie, podczas gdy ty zwyczajnie będziesz się nudził na joggingu?

Moim zdaniem zlecanie badań genetycznych predyspozycji sportowych to strata czasu i pieniędzy. Swoje predyspozycje sprawdzisz za darmo (no, jedynie za cenę karnetu) na siłowni, tylko zajmie Ci to trochę dłużej. Ale możesz wtedy przynajmniej dostosowywać trening/dietę do owych predyspozycji i starać się zwalczać przeciwności losu/natury. W sporcie nie chodzi o to, aby iść po najmniejszej linii oporu (a tak zrobisz, jeśli zasugerujesz się badaniami), tylko aby pokonywać własne ograniczenia.

Te badania i wybieranie dyscypliny na podstawie ich wyniku wygląda dla mnie jak "kupowanie" hobby: "Kupię sobie zaj**isty aparat, będę miał drogie i modne hobby i będę sobie fotografem". <= Zła droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13
Nie sądzę żeby było to zbędne wydawanie pieniędzy,te badania to zawsze dodatkowa informacja o nas. A czy nie sądzisz np że znając genetyczne predyspozycje mogę dobrać odpowiedni dla siebie trening ( oczywiście wcześniej ćwicząc i znając swój organizm) Nie chodzi mi o to żeby ślepo patrzeć na swoje DNA tylko żeby była to informacja uzupełniająca. Wiem że nie tylko geny wpływają na predyspozycje, ale wydaje mi się że dość duży udział w tym mają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 392 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3738
Hmmm... Moim zdaniem najłatwiej Ci będzie wszystko ocenić, jeśli będziesz porównywał efekty z kolegami, którzy też ćwiczą. Jeśli szybko przegonisz kumpla, który ma dłuższy od Ciebie staż na siłce, to znaczy, że z Twoimi genami jest dobrze.
Gdy ja zaczynałem, to mnie to wystarczało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
raczej to nie dzial na tego tego rozwazania

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początek Pomoc w dobrze sprzętu

Następny temat

"Kreatyna Czysta Chemiczna "

WHEY premium