SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania do BJJ

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 435
Witam,
Chciałbym się dowiedziec kilku rzeczy odnośnie badań do BJJ.
Ogólnie interesuje mnie jakie badania należy wykonac oraz czy konieczne jest badanie eeg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 435
Co możecie mi powiedziec o badaniu eeg?
Głównie chodzi mi czy mieliście przypadki takie jak zły wynik (kilkakrotny) i potem wynik wychodził prawidłowy?
Czy w ogóle jest możliwe że bez żadnego urazu, przebytej choroby czy coś w tym stylu miec zły wynik eeg?
Osobiście spotkałem sie z przypadkiem, że właśnie bez dolegliwości (bóle głowy,zasłabnięcia,omdlenia,zaburzeń przeróznych) jest wynik negatywny. Co to mogło wywołac ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
a to coś trzeba? czy tylko dla tych co na zawody? ,bo mnie nikt o badania nie prosił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19904
Ja poszedłem do lekarza sportowego, dostałem skierowanie na EEG i badanie krwi, później jeszcze neurolog, ale to na miejscu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Wątek dotyczący badań sportowych:
https://www.sfd.pl/Badania_sportowe,_lekarz_sportowy-t502602.html

Z wyżej podanego artykułu:
A)Zawodnik bjj, karate, boksu, KB, mt powinien mieć wykonane badania antropometryczne, ogólne lekarskie, ortopedyczne co pół roku, test wysiłkowy, przegląd stomatologiczny, badanie EKG, badanie ogólne moczu co roku oraz konsultację laryngologiczną i okulistyczną raz na dwa lata

Tak to wygląda teoretycznie. W praktyce dużo zależy od lekarza, który będzie wydawał orzeczenie.

Draciel, niektórzy (choć nie wszyscy) trenerzy wymagają posiadania ważnych badań sportowo-lekarskich na treningach, jednak najbardziej są potrzebne na zawodach.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 371 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3795
Saida a nie wiesz czy badania mozna wykonac gdzies bezplatnie na NFZ , bo gdy zrobic wszystkie badania to mozna majatek stracic;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Musisz sie udać do rodzinnego i powiedzieć o co Ci chodzi.
Wtedy daje Ci np skierowanie na eeg, bo załóżmy masz podejrzenie padaczki
Krew, moc i ciśnienie, to wiadomo - na kase możesz zawsze.

Z innymi nie wiem jak jest. Ja z reguły z lekarzem ugadany byłem na w/w scenariusz

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-09-08 16:25:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Woojtalo - same badania można spokojnie zrobić na kasę chorych (typu neurolog, laryngolog, ekg, próba wysiłkowa itp.) Natomiast z wizytą u sportowego może być różnie w zależności od miasta, są gabinety, które mają podpisaną umowę z NFZ, a są też prywatne gabinety, w których trzeba płacić.
Poza tym, jeśli ma się mniej, niż 21 jeden, to wszystkie badania moża wyrobić bezpłatnie w wojewódzkich przychodniach sportowo-lekarskich.

Rafał, nie jestem pewna, czy od lekarza rodzinnego można dostać skierowanie akurat na eeg.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Komplet takich badań jakie są potrzebne do zaświadczenia o uprawianiu sportów walki przysługuje KAŻDEMU ubezpieczonemu w NFZ raz w roku.

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Marta, można Powiedziałem lekarzowi o co chodzi i że nie che ponosić kosztów i poważnie miałem na skierowaniu napisane "podejrzenie padaczki..." Więcej badań nie potrzebowałem wtedy.

Z kolei jak robiłem badania już w Poznaniu z azs-u, to w przeciągu 1-2h byłem u wszystkich lekarzy świata chyba

Obchód wyglądał mniej więcej tak - z tego co pamiętam (wychodziłem z jednego gabinetu i czekałem w kolejce do drugiego obok drzwi):
-pokój "pielęgniarek"(?) - ważenie, ciśnienie, odebranie wyniku krwi(pobierana dzień wcześniej);
-rtg odcinka szyjnego;
-ekg;
-eeg (chyba wtedy nie miałem, bo jeszcze miałem ważne te badania);
-pokój ortopedy (ogólne badanie postawy, rozmowa);
-pokój stomatologa (przegląd szczeny);
-pokój laryngologa (przegląd uszu i gardła);
-pokój neurologa (bicie motkiem i takie tam);
-pokój chirurga/prezesa (testy na równowagę, podpis, dziękuję).

Powiedz mi Marta, badanie eeg zawsze wygląda tak, że podłącz się mase prądnic do głowy, czy są teraz jakieś szybsze i mniej skomplikowanie wyglądające sposoby?

Samuray, możesz to potwierdzić jakimś źródłem, albo powołać się na jakiś konkretny przepis? Chciałbym mieć argument na przyszłość

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-09-09 11:01:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Niestety mogę powołać się tylko na lekarza sportowego, który wystawiał mi takie badania. Facet ma habilitację więc chyba wie co mówi, ale ponieważ równocześnie zajmuje się działaniami w kólkach strzeleckich, więc ...

Ja badania i tak robię w klinice prywatnej, bo mam pełen pakiet medyczny w firmie.

Niemniej jednak, kiedy byłem na studiach robilismy komplety badań też za free ...

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Rafał, niestety badanie eeg polega właśnie na tym, ze na powierzchni skóry głowy umieszcza się wiele elektrod. Jedyna nowinka techniczna, która weszła przy standardowym wykonywaniu tego badania, to czepek z elektrodami. Nie wpływa to jednak na sam przebieg badania i czas jego trwania, jest ułatwieniem dla wykonującego badanie.

Natomiast co do skierowania na eeg od lekarza rodzinnego - miały zmienić się przepisy i na badania ogólne (typu morfologia, badanie moczu) wystawiać skierowanie miał lekarz rodzinny, natomiast na badania specjalistyczne - lekarz specjlista. I teraz po pierwsze nie jestem pewna, na ile "specjalistycznym" badaniem jest eeg, a po drugie nie wiem, czy rzeczywiście w życie weszła ta zmiana przepisów. Trzeba by to było po prostu sprawdzić.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z planem boks/ siłownia

Następny temat

Danny Green vs BJ Flores

WHEY premium