SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BMI, chudnięcie i nadgarstki - pomocy!

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam grupowiczów!
Krótko mówiąc sprawa wygląda tak:
Po kilku nieudanych próbach podjęcia walki za swoją muskulaturą (czyt. jej brakiem), teraz moja determinacja osiągnęła dość wysoki pułap - grożący być może nawet dodatkowymi milimetrami tam, gdzie trzeba
Ale zanim do tego dojdzie postanowiłem pozbyć się zalegających u mnie od wieków wałków tłuszczu. Z tłuszczem walczę od dość dawna. Wyjściowo miałem 90 kg (przy 177 cm wzrostu), a wszystko na udach, tyłku i dookoła pasa - nieciekawy widok Teraz ważę 71, a tłuszczu jest jeszcze sporo i walczy mi się z nim coraz trudniej... Z forum dowiedziałem się o CKD i pomyślałem, że to mogłoby zadziałać w moim przypadku, ale (zawsze jest jakieś "ale") mój BMI jest już przy dolnej granicy prawidłowej wagi, a tłuszczu jest spokojnie jeszcze z 7 kg Tak więc pozbycie się go wiązało by się z zejściem do około 64 kg.
Czy mogę się do tego posunąć??? Dla takich wartości współczynnik BMI mówi już o szkodliwości dla zdrowia. Na ile powinienem się nim sugerować??? Owszem chcę wyglądać jak mężczyzna, ale zdrowy mężczyzna. Czy najpierw jednak powinienem zdobyć jakąś większą masę mięśniową, a potem dopiero oczyścić się z reszty tłuszczu???
Drugą sprawą są moje nadgarstki. Nawet przy 90 kg były cienkie (obwód 16,5). Czy będą one zwiększać swoją objętość (mięśniową) wraz z przedramionami, czy jestem skazany na nie na zawsze??? (Podejrzewam, że nadgarstki są ostatnim miejscem mojego ciała, gdzie odłożył by mi się tłuszcz.)
Miało być krótko... Sorry nie wyszło Ale jeżeli ktoś przez to przebrnie i podzieli się ze mną swoimi sugestiami, to będę wdzięczny...

bartekk


brak podpisu pod wypowiedziami
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5435
Biniu ja waże 65 kg i mam 176-177 cm wzrostu ... Bez przesady ale chyba niemożna nazwać czlowieka o takiej budowie "zupełnie bez mięśni" niechcąc sie chwalić, nieuważam sie za kogoś chociażby dobrze zbudowanego ale raczej mieszczącego sie w przeciętnej a twoje słowa mnie uraziły... Przedemną jeszcze długa droga ale twoje wypowiedzi wprowadzają człowieka w uczucie rezygnacji a chyba nie w tym celu jest to forum.
Pozdro

" Co wy tu robicie odkąd powstało życie ?"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Teraz ważę 71, a tłuszczu jest jeszcze sporo i walczy mi się z nim coraz trudniej... Z forum dowiedziałem się o CKD i pomyślałem, że to mogłoby zadziałać w moim przypadku, ale (zawsze jest jakieś "ale") mój BMI jest już przy dolnej granicy prawidłowej wagi, a tłuszczu jest spokojnie jeszcze z 7 kg Tak więc pozbycie się go wiązało by się z zejściem do około 64 kg.
Czy mogę się do tego posunąć??? Dla takich wartości współczynnik BMI mówi już o szkodliwości dla zdrowia. Na ile powinienem się nim sugerować??? Owszem chcę wyglądać jak mężczyzna, ale zdrowy mężczyzna.

1.WSPOLCZYNNIK BMI NIE JEST ZBYT DOKLADNYM POMIAREM CZEGOKOLWOIEK I NIE POWINIEN STANOWIC PODSTAWY DO JAKICHKOLWIEK WATPIWOSCI.
KULTURYSTA POSIADA BARDZO NIEKORZYSTNY WSPOLCZYNNIK BMI A JEDNAK NIE NAZWALBYS GO CHORYM (PRZYNAJMNIEJ OTLUSZCZONYM)

Czy najpierw jednak powinienem zdobyć jakąś większą masę mięśniową, a potem dopiero oczyścić się z reszty tłuszczu???

2. TO ZALEZY DO CIEBIE, ALE NIE IDZIE ZDOBYC DUZEJ ILOSCI MIESNI BEZ ODKLADANIA TLUSZCZU. SAM MUSISZ WYBRAC PRIORYTETY.
CZY TEZ 7 KG O KTORYM MOWISZ TO ILOSC TKANKI TLUSZCZOWEJ W ORGANIZMIE CZY TEZ ILOSC TLUSZCZU DO ZRZUCENIA ??
POPRAWNIE STOSOWANE DIETA TYPU CKD (NP NHE O TYM W TYM DZIALE ZNAJDZIESZ W POSCIE PALEO) POMOZE STARCIC NADMIAR TKANKI TLUSZCZOWEJ ORAZ ZDOBYC MIESNIE

Drugą sprawą są moje nadgarstki. Nawet przy 90 kg były cienkie (obwód 16,5). Czy będą one zwiększać swoją objętość (mięśniową) wraz z przedramionami, czy jestem skazany na nie na zawsze??? (Podejrzewam, że nadgarstki są ostatnim miejscem mojego ciała, gdzie odłożył by mi się tłuszcz.)

DOKLADNIE, SLUSZNIE PODEJRZEWASZ GRUBOSC NADGARSTKOW JEST DETERMINOWANA GENETYCZNIE
SADZAC Z ROZMIOW NADGASRTKA MASZ DROBAN BUDOWE KOSCI WIEC I SYLWETKA NIE BEDIE MASYWNA (NAWET UMIESNIONA)
POWINIES DAZYC DO SYLWETKI SPORTOWEJ UMIESNIONEJ NIE TYPU KULTURYSTYCZNEGO


Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź.
Te 7 kg, to tak na oko to co jest jeszcze zbędne w okolicach pasa i ud (może i jest tego więcej).
A co do nadgarstków, to tak myślałem, ale miałem nadzieję, że może słyszałeś o jakimś tybetańskim mnichu, który posiada wiedzę, która ...
Cóż - umięśniona sylwetka sportowa - brzmi całkiem nieźle (chyba nawet rewelacyjnie). Chociaż podejrzewam, że widząc pojawiające się mięśnie będę chciał widzieć ich coraz więcej, coraz większych...
Co do tej sylwetki - to czy determinuje ona od razu mój trening, tzn. na rzeźbę, a nie na masę ??? Na razie ćwiczę wg znalezionego na forum treningu dla początkujących ACT. Pociągnę go jeszcze przez około 2-3 miesiące. Co potem ??? Trening na rzeźbę, czy jakiś mieszany ???
Sądzę, że wiem jak powinna wyglądać taka sylwetka, ale jeśli mógłbyś podać mi jakiś osobowy przykład (np. nazwisko sportowca) to byłbym wdzięczny. Łatwiej będzie mi wtedy porównywać proporcje, gdzie mi brakuje, a gdzie mam już za dużo.
P.S. Od wczoraj jestem na CKD, niech moc będzie ze mną


brak podpisu pod wypowiedziami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Te 7 kg, to tak na oko to co jest jeszcze zbędne w okolicach pasa i ud (może i jest tego więcej).

CZYLI ROZUMIEM, ZE TYLE JESZCZE CHCESZ SCHUDNAC
W TAKI PRZYPADKU BEDZIESZ WAZYL OKOLO 64 KG PRZY WZROSCIE 177 WNOSZE Z TEGO ZE PRAKTYCZNIE NIE MASZ MIESNI ??
JESLI TO JEST PROBLEM TO RACZEJ INACZEJ WIDZE ROZWIAZANIE
JESLI JESTES POCZATKUJACY TO MASZ UNIKALNA SZANSE BUDOWANI MIESNI PRZY TRACENIU TKANKI TLUSZCZOWEJ A JESLI TAK JEST TO CKD NIE JEST NAJLEPSZYM WYJSCIEM (CHYBA ZE BEDZIESZ SPOZYWAL NAPRAWDE DUZO KALORII, TAK, ABY NIE CHUDNAC WAGOWO (ANI NIE PRZYBIERAC ZBYTNIO), ALE CHUDNAC WG LUSTRA (WAGA BEZ ZMIAN, LEPSZY WYGLAD)

Cóż - umięśniona sylwetka sportowa - brzmi całkiem nieźle (chyba nawet rewelacyjnie). Chociaż podejrzewam, że widząc pojawiające się mięśnie będę chciał widzieć ich coraz więcej, coraz większych...

NIESTETY MUSZE CIE ZMARTWIC JESLI NADGARSTEK JEST WASKI GENETYCZNIE TO MASZ NIEWIELIEI SZANSE NA SYLWETKE A'LA DORIAN YATES.

Co do tej sylwetki - to czy determinuje ona od razu mój trening, tzn. na rzeźbę, a nie na masę ???

NIE TAK BRON BOG NIE JEST, TRENING JEST JEDEN NIE WAZNE JAKI JEST CEL - CELEM TRENIINGU JEST BUDOWA MASY MIESNIOWEJ (LUB JEJ ZACHOWANIE) EFEKT TZW TRENINGU OTRZYMUJE SIE GLOWNIE ZA POMOCA DIETY

Na razie ćwiczę wg znalezionego na forum treningu dla początkujących ACT.

NIE WIEM CO TO JEST NIC MI TEN SKROT NIE MOWI ;-(

Pociągnę go jeszcze przez około 2-3 miesiące. Co potem ??? Trening na rzeźbę, czy jakiś mieszany ???

Z CALEGO SERCA POLECAM TRENING HST (PODSTAWY DO ZNALEZIENIA NA STRONIE GLOWNEJ KULTURYSTYKA.PL) NAJLEPIEJ ZACZAC JUZ TERAZ !!
SLUZE POMOZA W JEGO ZAKRESIE

Sądzę, że wiem jak powinna wyglądać taka sylwetka, ale jeśli mógłbyś podać mi jakiś osobowy przykład (np. nazwisko sportowca) to byłbym wdzięczny. Łatwiej będzie mi wtedy porównywać proporcje, gdzie mi brakuje, a gdzie mam już za dużo.

Z CZOLOWYCH KULTURYSTOW TO LEE LABRADA MI SEI TERAZ KOJARZY

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli chcesz mi pomóc, to wielkie dzięki - z chęcią z tego skorzystam...

Cóż, z tym brakiem mięśni to trafiłeś w sedno
trochę mam ich na udach - przez większość życia musiały nosić spory ciężar
trochę czai się ich pod sadełkiem na brzuchu - jeszcze do niedawna robiłem 300 brzuszków dziennie (w sumie około 3-4 miesiące), ale przestałem, bo tłuszczu nie ubywało...
po paru nieudanych podejściach do siłowni - zniechęcony traktowaniem jako kłoda pod nogami, jakoś w marcu sięgnąłem na spód szafy po sztangietkę i zacząłem ćwiczyć ręce - przedramiona, tricepsy, ale głównie bicepsy, które po 5-u tygodniach powiększyły się w obwodzie o ponad centymetr żeby przez następne 2 miesiące nie urosnąć ani o milimetr
Zrozumiałem, że na pewno mogę zmienić swoją sylwetkę, tylko nie mam na ten temat odpowiedniej wiedzy... I że nie muszę się ruszać z domu...

Co do CKD to moja dzienna ilość kcal wynosi około 2200, a to pewnie nie jest dużo Jakie lepsze rozwiązanie dietetyczne widział byś dla mnie ??? Z drugiej strony zmniejszająca się opona okołobrzuszna działa na mnie dopingująco

O ACT przeczytałem tutaj: https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564
Jeżeli dobrze zrozumiałem obydwa: HST i ACT, to pierwszy rozwija przede wszystkim masę, a drugi równomiernie masę, siłę i wytrzymałość. Jeżeli tak, to HST wydaje mi się bardziej interesujący, ale obawiam się, że jestem zbyt "cienki Bolek" żeby przejść na niego "od dziś". Np. w wyciskaniu francuskim jednorącz siedząc daję radę max 10 kg, więc żeby w dwutygodniowym cyklu, w ciągu 6 treningów dodawać 2,25-4,5 kg, to musiałbym zacząć od wartości ujemnej
Czy dodawanie 1-1,5 kg ma sens ??? I czy robiąc 2 serie dla danego ćwiczenia wykonuje się je po sobie, czy po wykonaniu 1 serii dla każdego ćwiczenia ???

A jeżeli Lee Labrada to według ciebie typ umięśnionego sportowca...
http://www.darkwoods.net/bodybuilder/male/bb/gallery/fullsize/labrad19.jpg
to niczego więcej mi nie trzeba

Jestem otwarty na wszelkie wskazówki jak "chudnąć wg lustra".

Dzięki, pozdrawiam.

P.S. jak to jest pomagać ludziom zmieniać swoje życie ???


brak podpisu pod wypowiedziami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Co do CKD to moja dzienna ilość kcal wynosi około 2200, a to pewnie nie jest dużo Jakie lepsze rozwiązanie dietetyczne widział byś dla mnie ??? Z drugiej strony zmniejszająca się opona okołobrzuszna działa na mnie dopingująco

NIE WIEM CZY 2200 DZIENNIE TO DLA CIBIE ZA MLO, ALE SADZAC PO BRAKU EFEKTOW TO RACZEJ TAK

JAKO KOMPROMIS POMIEDZY UTRATA TKANKI TLUSZCZOWEJ A BUDOWA TKANKI MIESNIOWEJ UZNAJE SIE DIETE W ZBLIZONA DO ZONE CZYLI DZIENNE PROPORCJE KALORYCZNE 40 WW 30 BIALEK 30 TLUSZCZY (%)

O ACT przeczytałem tutaj: https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564 
Jeżeli dobrze zrozumiałem obydwa: HST i ACT, to pierwszy rozwija przede wszystkim masę, a drugi równomiernie masę, siłę i wytrzymałość.

HST OPROCZ NASTAWIENIA GLOWNIE NA PRZYROST MASY MIESNIOWEJ POWODUJE JAKO SKUTEK UBOCZNY WZROST SILY

Jeżeli tak, to HST wydaje mi się bardziej interesujący, ale obawiam się, że jestem zbyt "cienki Bolek" żeby przejść na niego "od dziś".

NIKT NIE JEST ZA SLABY ABY ZACZAC OD NIEGO MOZNA PRZECIEZ DOSTOSOWYWAC GO DO WLASNYYCH POTRZEB I MOZLIWOSCI

Np. w wyciskaniu francuskim jednorącz siedząc daję radę max 10 kg, więc żeby w dwutygodniowym cyklu, w ciągu 6 treningów dodawać 2,25-4,5 kg, to musiałbym zacząć od wartości ujemnej

NIE KONIECZNIE PAMIETAJ ZE TRZEBA NAJPIERW SPRAWDIZC MAKSY DLA KAZDEGO ZAKRESU POWTORZEN CZYLI 15,10 5 I OD TEGO DOPIERO ODEJMOWAC

Czy dodawanie 1-1,5 kg ma sens ???

RACZEJ POLECANE SA WIEKSZE SKOKI OBCIAZENIA OKOLO 2,5-5 KG JESLI WYCHODZI TOBIE NISKI CIEZAR WYKONUJ 3 SKOKI W JEDNYM ZAKRESIE ZAMIAST 6 CWICZAC 2 * Z RZEDU TEN SAM CIEZAR

I czy robiąc 2 serie dla danego ćwiczenia wykonuje się je po sobie, czy po wykonaniu 1 serii dla każdego ćwiczenia ???

POLECAM WYKONYWANIE 1 SERII NP DLA PLECOW, JEDNEJ SERII DLA KLATKI , JEDNEJ SERII DLA PLECOW ITP

A jeżeli Lee Labrada to według ciebie typ umięśnionego sportowca...
http://www.darkwoods.net/bodybuilder/male/bb/gallery/fullsize/labrad19.jpg 
to niczego więcej mi nie trzeba

NIE BYL ON ZAWODOWYM KULTURYSTA, ALE O MASIE MIESNIOWEJ NIJAK POROWNYWALNEJ Z OBECNYMI STANDARDAMI STAD JAKO IDEAL WYMIENILEM JEGO NAZWISKO !!

Jestem otwarty na wszelkie wskazówki jak "chudnąć wg lustra".

TZN NIE WAZYSZ SIE, ALE OBSERWUJESZ ZMIANY W LUSTREZE I TYLE JESLI JEST LEPIEJ WIDISZ TO JESLI NIE TEZ TO IDZISZ
INNA METODA JEST PRZYMIERZANIE CIUCHOW (NAJLEPIEJ NIEPRANYCH (PRANE SIE KURCZA) I POROWNYWANIE RAZ W TYGODNIU DOPOSAOWNIA

P.S. jak to jest pomagać ludziom zmieniać swoje życie ???

MILO MI GDY KOMUS MOGE POMOC TO WSZYSTKO


Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
CZY KTOS NIE ZADAL DZISAJ TEGO PYTANIA NA ORYGINALNYM FORUM HST

http://www.hypertrophy-specific.com/cgi-bin/ib3/ikonboard.cgi?s=3d4114b43471ffff;act=ST;f=11;t=437

JEST TAM ROWNIEZ ODPOWIEDZ AUTORA HST NA TEN TEMAT !!
SWOJA DROGA WITAM KRAJANA ORAZ KOLEGE PO FACHU !!



Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2002-07-26 12:16:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
NIE WIEM CZY 2200 DZIENNIE TO DLA CIBIE ZA MLO, ALE SADZAC PO BRAKU EFEKTOW TO RACZEJ TAK

JAKO KOMPROMIS POMIEDZY UTRATA TKANKI TLUSZCZOWEJ A BUDOWA TKANKI MIESNIOWEJ UZNAJE SIE DIETE W ZBLIZONA DO ZONE CZYLI DZIENNE PROPORCJE KALORYCZNE 40 WW 30 BIALEK 30 TLUSZCZY (%)

Hmm... nie mówię. że nie ma efektów. Redukcja 2,5 kg na tydzień. Może była i większa, ale obserwuję jednocześnie w lustrze zmiany w umięśnieniu (co pewnie zwiększa moją wagę). Do tej pory prosta (prostokątna) sylwetka zaczyna dążyć w stronę sylwetki "V".
Myślę jednak, że proponowane przez Ciebie BTW 40/30/30 będzie mi służyć bardziej. Raz, że nie tyle zależy mi na czasie pozbycia się tłuszczyku, co na efekcie końcowym, czyli na tym jak będę bez niego wyglądał. Dwa - przy CKD mój wolny metabolizm zwolnił jeszcze bardziej. Najchętniej też nie rozstawał bym się ze szczoteczką do zębów

NIE KONIECZNIE PAMIETAJ ZE TRZEBA NAJPIERW SPRAWDIZC MAKSY DLA KAZDEGO ZAKRESU POWTORZEN CZYLI 15,10 5 I OD TEGO DOPIERO ODEJMOWAC

no tak... max dla x powtórzeń, a nie maxymaly max, dzięki - od razu źle bym zaczął...
czy sprawdzanie maxów powinno trwać dłużej niż jeden dzień (trening) ???
takie sprawdzenie to tak jakby osobny trening i to potrójny...
od sprawdzenia którego maxa lepiej zacząć ??? dla 5, czy dla 15 ???
jak często je sprawdzać ??? co dwa tygodnie ???
czy skrót "RM" oznacza właśnie maxymalne ciężary dla konkretnej liczby powtórzeń ???

na te pytania znalazł bym pewnie odpowiedź na wskazanym przez Ciebie forum http://www.hypertrophy-specific.com/ ale musiałbym jeszcze poćwiczyć słownictwo "branżowe"
odpowiedzi pozwolą mi rozpocząć trening...

dzięki
pozdrawiam


brak podpisu pod wypowiedziami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Redukcja 2,5 kg na tydzień.
Dwa - przy CKD mój wolny metabolizm zwolnił jeszcze bardziej.

EFEKT W POSTACI UTRATY 2,5 KG TYGODNIOW JEST ZBYT DUZY POLECXAM OKOLO 0,5-1 KG NA TYDZIEN PRZY TAKIM TEMPIE NIE BEDZIESZ ODCZUWAL SPOWOLNIENIA METABOLIZMU

no tak... max dla x powtórzeń, a nie maxymaly max, dzięki - od razu źle bym zaczął...
czy sprawdzanie maxów powinno trwać dłużej niż jeden dzień (trening) ???
takie sprawdzenie to tak jakby osobny trening i to potrójny...
od sprawdzenia którego maxa lepiej zacząć ??? dla 5, czy dla 15 ???
jak często je sprawdzać ??? co dwa tygodnie ???

NAJLEPIEJ POTARKTOWAC TO JAKO OSOBNE TRENINGI (3)
USTALASZ SOBIE PLAN TRENINGOW (JAK BEDZIESZ CWICZYL PRZEZ NAJBLIZESZ 2 MIESIACE - NA KAZDYM TRENINGU CALE CIALO)
W PIERWSZYM DNIU CWICZYSZ TYLKO JEDNA ILOSC POWTORZEN NP (15) CWICZYSZ TAK JAKBY TO BYL NORMALNY TRENING POWTARZAJAC TAK DLUGO AZ DOJDZIESZ DO ZALAMANIA MIESNIOWEGO W KAZDYM CWICZENIU. TO POWTARZASZ 3 DNIA DLA 10 I TO SAMO 5 DNIA DLA 5
POTEM OBOWIAZKOWO ROBISZ 7-12 DNI WOLNYCH I DO DZIELA !!

czy skrót "RM" oznacza właśnie maxymalne ciężary dla konkretnej liczby powtórzeń ???

'RM' OZNACZA CIEZAR MAKS, ALE W PRZYPADKU HST CZYTAJ

15RM TO CIEZAR Z KTORYM MOZESZ ZROBIC MAKS 15 POWTORZEN
10RM TO CIEZAR Z KTORYM MOZESZ ZROBIC MAKS 10 POWTORZEN
5RM TO CIEZAR Z KTORYM MOZESZ ZROBIC MAKS 5 POWTORZEN



na te pytania znalazł bym pewnie odpowiedź na wskazanym przez Ciebie forum http://www.hypertrophy-specific.com/ ale musiałbym jeszcze poćwiczyć słownictwo "branżowe"
odpowiedzi pozwolą mi rozpocząć trening...



Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi ...

3maj się,
pozdrowienia ...

brak podpisu pod wypowiedziami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema Biniu.Mam 169 cm i waze 79 kilo. To troszke duzo, ale biorą c pod uwage fakt, że ważyłem 90 :) w wakacje stracilłem 12 kilo. zamawiając suplement bogaty w chrom, bo miałem jego niedobór.ale jeszcze mam tłuszczyk na brzuchu i troche na klacie, na udach.Jestem na diecie od 3 miesięcy. Jak narazie nie przybieram na wadze, pije herbatki odchudzające, kupiłem ostatnio LECYTYNE E podobna to pogromca tłuszczu, zamierzam jeszcze zakupić Carnitargin Gold NUTREND :) i zażywać ampułke przed porannym bieganiem. Czy dobrze robie? Jak można zrzucić te zbędne kilosy? Jestem troche umięśniony (brzuch, bicepsy), ale przykrywa je troszke tłuszcz. Waże 79 kilo. nadwagi mam jeszcze z 10 kilosów. Chce to zrzucić i wyglądać normalnie, czy chce zadużo zrzucić? Jak będe wyglądał z wagą 69 kilo przy wzroście 168, tłuszczyku może jeszcze troszke być.Chciałbym wyglądać szczuplej niż mniej ważyć czy to możliwe? Sorka za rozpiske, ale rozpatrzcie to jakoś i pomóżcie.

Pozdrawiam. Narka:)

Mam akredytacje, mam swoją nację, która mknie jak ekspres przez hiphopowe stacje, wchodze w tonacje i oceniam sytuacje.Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów. POKÓJ
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta tłuszczowa- proporcje czy ilość?

Następny temat

do Binia

WHEY premium